En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Gandhi (1982)

Aşırı uzun süresi nedeniyle iki günde anca bitirebildim filmi. Filmi izlerken açıkçası pek çok yerde sıkıldım fakat bazı filmler var ki izlerken çok memnun etmese de hafızalara kazınıp unutulmuyor. Bu film de öyle bir filmdi bence. Gandhi hakkında pek bir bilgim yoktu. Bildiğimi sandıklarım da yanlışmış bu filmle onu öğrendim.

Dediğim gibi bu filmi izleyerek belki çok iyi vakit geçirmedim ama pek çok şey kazandığımı düşünüyorum. Gandhi gerçekten hayatı öğrenilesi bir insanmış.

Ben Kingsley için de söylenecek fazla bir şey yok hayatının performansını göstermiş ve kusursuza yakın oynamış. O yıl aldığı oscarı sonuna kadar haketmiş.

Puanım: 8/10

Dial M For Murder (1954)

Klasik Hitchcock tarzı gerilim korku filmi.(Bu izlediğim 2. Hitchcock filmi fakat adamın tarzı az çok belli oldu.
) Film yine tek mekanda geçiyor.Tek mekanda geçebilecek bir film ne kadar güzel olur diyenler için izlenilmesi şart bir film.Filmin başrolündede Grace Kelly var,daha ne olsun.

Filmin kurgusu,senaryosu ve oyunculuğu çok iyi.Grace Kelly yine çok başarılı bir iş çıkarmış.
Filmin temposu nerdeyse hiç düşmedi.Bir film bu kadar güzel yapılabilirdi gerçekten,yine hayran kaldım Hitchock'a.Umarım filmleri hep böyle devam eder,çünkü izlemeye doyamıyorum.
Bu arada bu durum sık yaşanmaya başladı ama;

Puanım: 10/10

Düşündüğümden de büyük bir hayranı olacaksın gibi.

OzaN post: 1371854' Alıntı:

Düşündüğümden de büyük bir hayranı olacaksın gibi.

Kesinlikleadam neymişte haberim yokmuş.
Bana bile 10 puan verdirdi.Tabi bunda etkili olan bir faktör daha var.:O

OzaN post: 1371867' Alıntı:

İyi dikkatliymişsin.
Figüran olarak yer alır her filminde ünlü olduğu noktalarından biridir.

Bende diyorum zaten bu adam ne kadarda çok benziyor?
Kardeşi felan mı diye düşünmeye başlamıştım.

The Lord of Rings: The Two Towers

Öncelikle ilk filme oranla çok daha fazla sıkıldığımı belirtmek isterim. Ama yine de kendini izlettiriyor.

Filmin müziklerini çok sevdim. Karayip Korsanları'nın müziğine benzettim.
Ama Karayip Korsanları'nın müziği daha güzeldi.

Bence senaryoda bir kaç hata vardı. Gandalf gönderildiği yerde bir günün, dünyadaki bir insanın yaşamına denk olduğunu söylüyordu. Ve sonradan orada 300 insan yaşamı kadar yaşadığını söylüyor ama gerçekte 300 gün geçmemişti.

Savaş sahnesi çok iyiydi. Bu sefer görsel efektler çok daha fazlaydı ve yine çok başarılıydı.

Puanım: 8.5/10

Bence de serinin en sıkıcı filmi. Ben de sıkılmıştım epey izlerken. Diğer iki filme bir şey diyemem türünün en iyi örnekleridir ama bu filmin IMDb'de 20. sırayı kesinlikle haketmediğini düşünüyorum.

20. sırada mı?
Fazlaymış gerçekten de. Ama ondan daha fazla hak etmeyenler var bence.

To Catch A Thief (1955)

Alfred Hitchhock'un gerilim,gizem ve romantizmi bir araya getirdiği yine harika bir film.Hitchock'un favori kadın oyuncusu Grace Kelly yine başrolde.
Ve benim için yine izlemek için bir sebep.

Her dakikasında merak eksik olmayan bir film.Hitchock'u gerçekten bu işin en iyilerinden ona hayranlığım her izlediğim filmden sonra kat ve kat artıyor.Film Kelly'nin Hitchock'la çektiği son film içim çok hüzünlü.
Aslında ikisi birlikte harika işler çıkarıyordu ve izlemeye doyulmuyordu,sadece 3 film olması büyük şansızlık.Malesef Kelly'nin Monaco prensesi olması bu işe sebep.

Film başyapıt denilebilecek kadar güzeldi.Kurgusu,senaryosu ve tabii ki oyunculuklar,özellikle Kelly.
Hitchock yine izlenilesi mutlaka gerekli olan bir film koymuş önümüze mutlaka izlenilmesi gereken bir başyapıt.

Hitchock ve Kelly ikilisi devam etseydi şimdi vereceğim puanın devamı gelebilirdi,ama artık zor.

Puanım: 10/10

The Sixth Sense

Filmin güzel bir hikayesi vardı fakat ben işleyiş yönünden beğenmedim. Daha korkunç yapılabilirdi. Ama yine de güzel.

Filmin süresi biraz kısa olması nedeniyle sıkılmıyorsunuz.

Sonunu anladım mı anlamadım, anlayamadım mı? Doktor da mı şizofren yoksa doktor da mı ölü? (Ben ölü olduğunu düşünüyorum.) Sonu gerçekten de etkileyici olmuştu.

Film bittikten sonra, doktorun sahnelerini hatırladığımda gerçekten de orada aslında olmadığı gerçeğine varıyorsunuz.

Önceki izlediğim şizofren filmlerine göre sonuyla daha çok şaşırtıyor bence.

Küçük çocuğun oyunculuğunu çok beğendim. Önceden de küçük Forrest'ı oynamış zaten.

Filmde en beğenmediğim nokta, küçük çocuğun sorununun çözülme şekliydi. O ölü kızın dediğini yaptıktan sonra, diğer ölüler de bir şey istemeliydi aslında.

Puanım: 8.5/10

Rear Window (1954)

Hitchcock'un izlediğim ilk filmiydi, ama son olmayacak bütün filmlerini izlemeyi düşünüyorum. Bu filmde yüksek bi tempoda geçmemesine rağmen hiç sıkmadan kendini izlettirdi. Sonlara doğru gerilim biraz arttı, Lisa'ya bişey olmasın diye korktum ama olmadı

James Stewart ve Grace Kelly'in de beğendiğim ve internette olan bazı filmlerini izlemeyi düşünüyorum.

Puan yazmamışsın ama bütün filmleri diyerek iddialı bir giriş yapmışsın.

James Stewart, Hitchcock'un favori aktörlerinin başında gelir. İkisinin pek çok birlikte çalıştığı film var diye biliyorum. Vertigo, Anatomy of a Murder bunlardan bazıları.

Grace Kelly ile ilgili detaylı bilgileri @gundix123 anlatabilir sana sanırım.

Puan olarak 10/10 verdim, gerçekten hak ediyor bu puanı, filmin işleyişi o kadar iyi ki tek mekanda geçmesine rağmen sıkmıyor insanı.

Bakalım hem James Stewart'ın hemde Grace Kelly'in Hitchcock'la filmleri var ilk önce onları izlicem sonra kendi filmlerinden bazılarını izleyebilirim

@gundix123 reyiz Grace Kelly'nin başka filmlerini izlediğin zaman bana anlatırsın filmi

Dial M For Murder ve
To Catch A Thief izle reyis ikiside Hitchock ve Grace Kelly filmleri ikiside şahne kaçırma.

gundix123 post: 1374363' Alıntı:
Dial M For Murder ve To Catch A Thief izle reyis ikiside Hitchock ve Grace Kelly filmleri ikiside şahne kaçırma.

Tamam reyiz ekledim listeye