En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
A Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

Gerçekten de harikaydı. İlk başta biraz sıkıcı gelmişti. Çünkü biyografi filmi olduğunu biliyordum ve sıkıcı bir matematikçinin sıkıcı dünyası diye düşünmüştüm. Ama sonradan yani hastane olayı devreye girdiğinde her şey çok daha merak uyandırıcı olmuştu.

Oyunculuklar çok iyiydi özellikle de John Nash. (oynayan adamın adını bilmiyorum.
) Adam resmen o kişi olmuştu, her yönüyle.

Hikaye gerçekten de çok güzel. Çok iyi bir yaşam öyküsü. Çok güzel de anlatılmış.

Şizofreni ile ilgili iki film izledim. İlki Fight Club'tı. Ama orada hastalık biraz daha geri plandaydı. Bu filmde ise hastalık daha ön plandaydı, tedavi vardı. Yani bence bu iki filmi de izlemeyi düşünüyorsanız A Beautiful Mind'dan başlamalısınız. Çünkü hastalığı çok daha iyi anlatıyor ve kafanızda hiç bir soru işareti bırakmıyor.

Psikoloji ile ilgili filmler izlemeye bayılıyorum. Bu yüzden bence hastalığı daha iyi anlatabildiği için A Beautiful Mind Fight Club'tab daha iyiydi.

Puanım 10/10

Issız Adam

Aşk filmlerindeki s***** düşkünlüğü bir türlü anlamamışımdır. Ne yani sevişmeden birbirlerine aşık olduklarını anlatamıyorlar mı? Ayrıca filmde klişe sahneler pek çoktu. Bir de 6 yıl sonra karşılaşıyorlar ama hala aynılar. Tamam kızın saçını, giyim tarzını değiştirmişler ama hiç 6 yıl geçmişe benzemiyordu.

Filmin en beğendiğim sahnesi 6 yıl sonraki buluşma sahnesiydi. Biraz klişe ve hatalar var ama olsun.

Filmin şarkıları çok güzeldi.

Puanım 6.7/10

Yerdeki Yıldızlar (Her Çocuk Özeldir) Yönetmen : Aamir Khan

Çılgın Doğumgünü

Hongover tarzı bi film olmuş, zaten aynı senaristler yazmış. Güzel filmdi sıkılmadım 7/10

Yeşil Yol

Spoiler içerir.

Çok güzeldi. Stephen King'in hayal gücüne hayranım. Filmin hikayesi çok güzeldi. Ama kurgusu daha güzeldi. 3 saatlik br filme göre, neredeyse hiç sıkılmadım. (ilk molamı 1.40'da verdim)

Oyunculuklar harikaydı. John'un tebessümü.
Tom Hanks çok iyi bir oyuncu zaten ama konuşması Forrest Gump'taki gibiydi. Yani vurgulamaları filan. Belki bana öyle gelmiştir, ama bazı yerlerinde sanki karşımda Forrest Gump duruyordu.

Elektrik vermeleri ne kadar canice.
Hele o süngeri ıslatmaması.
John'un ölümünde ağlamadım ama kirpiklerim nemlendi.

10/10

Romantik Komedi 2
Muhteşem filmdi.İlk filmi izleyip izlemediğimi hatırlamıyorum.İzlemediğimi varsayıp, iyi ki izlememişim ve izlemeyide düşünmüyorum.Şimdi ilkini beğenmem etmem bu buyu bozulmasın
Ayrıca Sinem Kobalı özlediğimi fark ettim.Komedide daha iyiymiş
8 veriyorum inş 3'de olur
puanım 8/10

d@bbe
Gene korkamadım
Sadece filmin bazı sahneleri -ki bu sahnelerde sonlara doğru ancak kendini gösterdi yine duruldu.Filmde sadece başrol oğlanın doğal oyunculuk mu diyeyim yoksa doğala yakın kurdugu dialoglari mi beğendim bilemedim ama başrol oğlan iyiydi kadında ehh diyeceğimiz turden kurtardı.Efektlerde kötüydü ayrıca.Herneyse puanım 6.5/10

Son düzenleme:
Leon

Güzel sayılabilecek bir filmdi. Ama ben aşk konusuna daha çok önem vermelerini bekliyordum.

Adamın binadan çıkışı da Kuzuların Sessizliği'ndeki Dr. Lecter'ın çıkışına benziyordu. Maske filan.

Puanım: 7.8/10

Uzun bir aradan sonra yeniden film izlemeye başlayabildim nihayet.

Little Miss Sunshine (2006) izledim.

Bu yıl Oscar yorumlarında eleştirmenler Silver Linings Playbook'u bu filme benzetmişlerdi tarz olarak. Gerçekten o ayarda bir filmmiş. Çok farklı bir konusu vardı ve aldığı orijinal senaryo ödülünü haketmiş.

Filmde oynadığından habersiz olduğum Bryan Cranston ve Breaking Bad'in Hank'i Dean Norris'i çok küçük rollerde de olsa görmek hoş sürpriz oldu.

Son olarak küçük çocuk Abigail Breslin çok şirindi, oyunculuk olarak da çok başarılıydı. Bu kız kesin bir yerlere gelir derken baktım gerçekten gelmeye başlamış bile pek çok kalburüstü yapımda yer almış.

Oscar ödülünü bu filmle alan Alan Arkin ve diğer oyuncular da oyunculuk anlamında gerçekten iyiydiler.

Neticede puanım 8.5/10

Beautiful A Mind.
Kuru kuru yazmayalım, yorum yok mu?

En sevdiğim filmlerden biridir. " Güzel sayılabilecek film" pek az kaçmış sanki.