En Son İzlediğiniz Film? 🎞

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Kendi kriterlerime göre 8.2 puanı hak etti işte. Sanki 7 verdim. :A Zaten benim listemde 8.5+ alınca top filmlerim arasına girmiş oluyor, çok bonkör değilim puanlama konusunda. :A Fight Club'ı da tekrardan izledim birkaç gün önce bu arada. :bhr:
Bir kez daha efsane bir film dedin değil mi? :A

• Güldürdün
Reactions: phoebebuffay

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Evet Brad Pitt'ten sonraki en iyi oyuncuydu filmde :A
Yaniii, kariyerinin en iyi performanslarından biri olsa da performans olarak Edward kadar iyi değildi. Zaten oyunculuğundan ziyade oynadığı karakter sayesinde öne çıkıyor filmde, Edward daha sıradan bir karakteri daha başarılı bir şekilde canlandırmış. :A

• İlginç
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yaniii, kariyerinin en iyi performanslarından biri olsa da performans olarak Edward kadar iyi değildi. Zaten oyunculuğundan ziyade karakteri yüzünden öne çıkıyor filmde, Edward daha sıradan bir karakteri daha başarılı bir şekilde canlandırmış. :A
Fight Club diyince ondan mı 10 kişiden 9'unun aklına Brad Pitt geliyor? :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Fight Club diyince ondan mı 10 kişiden 9'unun aklına Brad Pitt geliyor? :A
Üstte bunun sebebinin oyunculuğu değil oynadığı karakter olduğunu belirtmiştim. Filmi izlerken ister istemez Tyler'ı gerçekten usta bir oyuncu canlandırsaydı (örn: Dicaprio :A) ne şov yapardı diye düşünmeden edemedim. :A
Brad de iyiydi ama daha iyi bir oyuncunun elinde daha iyi bir şekilde canlandırılabilirdi o karakter yani. :A

• Sinir Bozucu
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Üstte bunun sebebinin oyunculuğu değil oynadığı karakter olduğunu belirtmiştim. Filmi izlerken ister istemez Tyler'ı gerçekten usta bir oyuncu canlandırsaydı (örn: Dicaprio :A) ne şov yapardı diye düşünmeden edemedim. :A
Brad de iyiydi ama daha iyi bir oyuncunun elinde daha iyi bir şekilde canlandırılabilirdi o karakter yani. :A
Daha fazla yazma kalbim sıkışacak iyi hissetmiyorum :A
Tyler Durden'ı Tyler Durden yapan Brad Pitt asıl. Dicaprio olsa mıymıy bir karakter olurdu Tyler.

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sitendeki listelere de bir güncelleme lazım. :A
Hazırlıklar sürüyor. Top 250 Film listesi için izlemem gereken 14 film kaldı. Tabii sonra bir tur daha bakmam lazım ilk listeyi oluşturduğumdan bu yana unuttuğum filmler olabilir. :A

Top 50 Dizi listesini de Top 100 Dizi yapma hedefim var. Oscar falan bitsin ona da gelecek sıra. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Hazırlıklar sürüyor. Top 250 Film listesi için izlemem gereken 14 film kaldı. Tabii sonra bir tur daha bakmam lazım ilk listeyi oluşturduğumdan bu yana unuttuğum filmler olabilir. :A

Top 50 Dizi listesini de Top 100 Dizi yapma hedefim var. Oscar falan bitsin ona da gelecek sıra. :A
Güncellemeden önce Godfather serisini tamamlamayı unutma. O 14 filmden biri Titanic mi bu arada? :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Back To The Future Serisi

İlk filmini izlediğim ve oldukça overrated bulduğum bir yapımdı ama yine de 2.kez şans vermek istedim. Ki bu tarz kült filmlere her zaman ikinci bir şansı veren biriyimdir. :A Bir kez daha filmi izlerken ki ruh halinin ne kadar önemli olduğunu kanıtladı bu film, ikinci izleyişimde oldukça beğendim ve diğer serileri de izledim. İçinde ufak tefek mantıksızlıklar bulundursa da türü itibariyle bu detayların çok sorgulanmadan izlenebileceği klasik sıfatını hak eden bir filmdi. 2.filmi de oldukça beğendim ama part 3 ilk 2 filme göre biraz sönük kalmış. İyi ki seriyi daha fazla uzatıp sıkmamışlar. Ayrıca 2.filmde 2015'i çok abartılı yansıtmışlar, daha doğrusu abartılı bir dünya hayal edip kurmuşlar. :A
İlk film genelinde konuşacak olursam oldukça beğensem de top filmlerim arasına girecek bir film değildi. Abartılı yorumlara ve IMDB'deki sıralamasına dayanarak çok az da olsa hala bir miktar overrated buluyorum. :A Sırayla seriye puanım:
8.2/10 , 7.8/10, 7/10
Rezalet puanlar 😡
En sevdiğim film serisi bu arada :bhr:

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Rezalet puanlar 😡
En sevdiğim film serisi bu arada :bhr:
Gayet yüksek ve yerinde puanlar verdiğimi düşünüyorum. :A
Oldukça güzel ve eğlenceli bir filmdi, bu kadar. Daha yüksek alması için beni çok etkilemesi veya senaryosuna, kurgusuna vs bayılmam gerekiyor. :A
Godfather serisi varken yanına yanına yaklaşamaz bile. :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Güncellemeden önce Godfather serisini tamamlamayı unutma. O 14 filmden biri Titanic mi bu arada? :A
Evet biri Titanic. :A Yalnız enteresan şekilde yıllardır ülkemizde hiçbir platformda bulunmadığı için en sonlara kalacak gibi. :A

Godfather serisinden emin değilim, bakacağız duruma göre. :A

• İlginç

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Evet biri Titanic. :A Yalnız enteresan şekilde yıllardır ülkemizde hiçbir platformda bulunmadığı için en sonlara kalacak gibi. :A

Godfather serisinden emin değilim, bakacağız duruma göre. :A
Hiçbir platformda olmamasına ben de şaşırıyorum. Avatar da yok -gerçi o olmasa da olur :A-, acaba James Cameron kaynaklı mı? :A Herhangi bir platforma geleceği yok gibi duruyor, fazla bekletmeden tekrar izle bence. Platformlara bu kadar bağlı kalmamak lazım. Onlarca kült ve harika film var, hiçbir platformda bulunmayan. :A
Senin gibi bir film gurusunun sinema tarihinin en önemli serisini tamamlamayıp Godfather 2 ve 3'ü izlememesine hala şaşırıyorum. Bu konuda da sık sık 3-4 puanlı adı şanı duyulmamış filmler izlediğini görüyoruz üstelik. Godfather'dan daha cazip geliyor demek o filmler... :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hiçbir platformda olmamasına ben de şaşırıyorum. Avatar da yok -gerçi o olmasa da olur :A-, acaba James Cameron kaynaklı mı? :A Herhangi bir platforma geleceği yok gibi duruyor, fazla bekletmeden tekrar izle bence. Platformlara bu kadar bağlı kalmamak lazım. Onlarca kült ve harika film var, hiçbir platformda bulunmayan. :A
Senin gibi bir film gurusunun sinema tarihinin en önemli serisini tamamlamayıp Godfather 2 ve 3'ü izlememesine hala şaşırıyorum. Bu konuda da sık sık 3-4 puanlı adı şanı duyulmamış filmler izlediğini görüyoruz üstelik. Godfather'dan daha cazip geliyor demek o filmler... :A
Avatar, iTunes'a falan geldi en azından yakın zamanda. :A Titanic için o da yok. :A

Tamamen platformlara bağlı değilim tabii ki ama önceliği platformlarda mevcut yapımlara veriyorum. Listemde platformlarda bulunanlar bittikten sonra diğerlerine geçeceğim. Tek tuşla izleme kolaylığı varken başka yollarla uğraşmak gereksiz zahmet geliyor. Üstelik yasal izliyor olmanın manevi huzuru etkisi de var. :A

Godfather 2'yi izleyip pek beğenmemiştim. O yüzden 3'ü izlemek çok cazip gelmiyor. :A Bir de süreleri çok uzun o da itici bir güç. :A Seri tamamlamak gibi bir huyum pek yok zaten. Matrix, Karayip Korsanları, Rocky, gibi pek çok ünlü seriyi tamamlamadım. LOTR, Harry Potter, Back to the Future, Toy Story dışında çok nadirdir tüm filmlerini izlediğim seriler. :A

• Üzücü

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Son haftalarda çok film izlememe rağmen erindiğimden konuya yazmıyordum, bundan sonra izlediğim filmleri vakit buldukça kısa kısa da olsa yazmaya çalışacağım. :A
Bu cümle bana bir yerden tanıdık geliyor... :A @bazinga
Godfather 2'yi izleyip pek beğenmemiştim. O yüzden 3'ü izlemek çok cazip gelmiyor. :A Bir de süreleri çok uzun o da itici bir güç. :A Seri tamamlamak gibi bir huyum pek yok zaten. Matrix, Karayip Korsanları, Rocky, gibi pek çok ünlü seriyi tamamlamadım. LOTR, Harry Potter, Back to the Future, Toy Story dışında çok nadirdir tüm filmlerini izlediğim seriler. :A
Godfather Part 3'ün yeniden kurgulanmış halini hala izlemedim, eğer eşlik etmek istersen öne çekebilirim. :A

Bu arada geçenlerde bu başlık altında yine @phoebebuffay ile konuşmuştuk sanırım, gerçekten abartıldığı kadar kötü bir film değil serinin son halkası. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Konusu ilgi çekici gibi dursa da içeriği pek de bekleneni veremeyen hayal kırıklığı bir gerilim filmi. Görme engelli ihtiyar eski bir askerin evine hırsızlık operasyonu yapan üç gençle bu ihtiyar herif arasında yaşananlar… Çerezlik niyetine bile izlemeye değmez izlenilecek o kadar film dururken… Puanı neden bu kadar yüksek anlayamadım pek...

3.7