2023 En Favori Dizi 2023 Sona Erdi! | Kazanan: Gibi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
EN FAVORİ DİZİ 2023 - FİNAL (Gibi).jpg

26 Temmuz'dan bu yana devam eden En Favori Dizi 2023 sona erdi!

1 Haziran 2022 - 31 Mayıs 2023 arasında TV kanalları ve dijital platformlarda yayınlanan toplam 120 dizinin mücadele ettiği etkinliğin şampiyonu, finalde kullanılan 37 oyun 21'ini (%56.8'ini) alan Exxen dizisi 'Gibi' oldu. Başrollerini Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç ve Ahmet Kürşat Öçalan'ın paylaştığı yapım, böylece daha önce finale çıksa da 1. olamayan 'Fi', 'Şahsiyet' ve 'Bir Başkadır' gibi yapımların ardından şampiyonluğa uzanan ilk dijital dizi olmayı başardı.

Öte yandan Show TV'nin fenomen dizisi 'Kızılcık Şerbeti' de finale çıkma başarısını gösterip 37 oyun 16'sını (%43.2'ini) alarak yılı ikinci sırada tamamladı.

Etkinlik boyunca desteklerini esirgemeyen tüm Fav10 üyelerine teşekkür eder, gelecek sene yeniden görüşmeyi umarız.

En Favori Dizi 2023'ün kısa özeti:

KAZANANFİNALİSTYARI FİNALİSTLERÇEYREK FİNALİSTLER
Gibi (Exxen)Kızılcık Şerbeti
(Show TV)
Aile (Show TV)Güzel Günler (Show TV)
Ayak İşleri (GAİN)Leyla ile Mecnun (Exxen)
Mahkum (FOX)
Yargı (Kanal D)

TARİHÇE
  • 2010 - Geniş Aile (Finalist: Ezel)
  • 2011 - Geniş Aile (Finalist: Öyle Bir Geçer Zaman Ki)
  • 2012 - Suskunlar (Finalist: Yalan Dünya)
  • 2013 - Kurtlar Vadisi Pusu (Finalist: Karadayı)
  • 2014 - Galip Derviş (Finalist: Kurtlar Vadisi Pusu)
  • 2015 - Diriliş: Ertuğrul (Finalist: Kurtlar Vadisi Pusu)
  • 2016 - 46: Yok Olan (Finalist: Diriliş: Ertuğrul)
  • 2017 - İçerde (Finalist: Fi)
  • 2018 - Kadın (Finalist: Şahsiyet)
  • 2019 - Avlu (Finalist: Bir Aile Hikayesi)
  • 2020 - Mucize Doktor (Finalist: Babil)
  • 2021 - Masumlar Apartmanı (Finalist: Bir Başkadır)
  • 2022 - Gönül Dağı (Finalist: Masumlar Apartmanı)
  • 2023 - Gibi (Kazanan: Kızılcık Şerbeti)
------

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
3. senesinde geç de olsa hak ettiği takdiri nihayet burada da görmesine sevindim. Ekranların en kaliteli işine tebrikler.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Gibi'nin bu kadar ilgi gördüğü bir yerde her şeye rağmen oylamanın çoğunda başa baş giden, açık ara yılın en iyi dizisi Kızılcık Şerbeti'ni tebrik ediyorum, iyi iş çıkardı.

• Okudum

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6 yıllık aradan sonra ilk kez izlediğim bir dizi kazandı. :Z

Hiç dizi izlemeyen insanların bile izlediği bir dizi oldu Gibi. Geç de olsa bu etkinlikte de değerini görmesi sevindirici. :Z

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Gibi’nin henüz 4. sezonunu izlemedim. Kara kışa girdiğimiz bir zamanlamada izlemeyi düşünüyorum. Çok doğal kaliteli eğlenceli bir iş. Dijltal platformlarda bana dizi izlemeyi sevdiren canım dizim :love1:

Yarı finale çıkmayı başaran Ayak İşlerini (hiç izlemedim) tebrik ederim.

“Finale çıkan” Kızılcık Şerbetini tebrik ederim. Tv dizisi olarak en çok ses getiren diziler arasında yer aldı. Finalde Gibi’nin rakibi olarak görmeyi istediğim bir diziydi.

Yarı finalde “elenen” Aile’yi tebrik ederim. Seneye hak ettiği finalde olmayı başarır umarım. Bu sene bakalım yeni iddialı diziler olacak mı.
Hak eden kazanmıṣ.

Konudaki KṢ için yazılan Kazanan ifadesini Finalist olarak değiṣtirince tam olacak. :)
Dün farketmiştim, acaba kim yazacak diye bekliyordum :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,344
Puanı
1,060
Gibi’nin henüz 4. sezonunu izlemedim. Kara kışa girdiğimiz bir zamanlamada izlemeyi düşünüyorum. Çok doğal kaliteli eğlenceli bir iş. Dijltal platformlarda bana dizi izlemeyi sevdiren canım dizim :love1:

Yarı finale çıkmayı başaran Ayak İşlerini (hiç izlemedim) tebrik ederim.

“Finale çıkan” Kızılcık Şerbetini tebrik ederim. Tv dizisi olarak en çok ses getiren diziler arasında yer aldı. Finalde Gibi’nin rakibi olarak görmeyi istediğim bir diziydi.

Yarı finalde “elenen” Aile’yi tebrik ederim. Seneye hak ettiği finalde olmayı başarır umarım. Bu sene bakalım yeni iddialı diziler olacak mı.

Dün farketmiştim, acaba kim yazacak diye bekliyordum :A
Alttaki yorum sebebiyle en üst ifadeden oldun. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Finale çıkan iki diziyi de desteklediğim için "ikisini de aynı anda seviyorum" diyen Sadakatsiz Volkan gibi hissediyorum. :A Kızılcık Şerbeti de bu sezon hak ediyordu ama Gibi'nin de geç kalınmış bir zaferi vardı ve kazanan ilk dijital dizi unvanına erişmesi de harika oldu tebrikler. :Z

• Beğendim