2022 En Favori Dizi 2022 - Büyük Final | Gönül Dağı vs Masumlar Apartmanı

HANGİ DİZİ KAZANSIN?

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu forum gerçekten her hafta 2,5 saatlik yerli dizileri izlemekten keyif alıyor mu ya? 2022 yılında değil miyiz biz? Forumun yaş ortalaması 50 falan da benim haberim yok herhalde. 2022 yılında, bir TRT dizisi nasıl finalde yer alıyor sevgili arkadaşlar?

Bölüm süresine bak, delirdiniz mi siz ya...

1663439655818.png

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bu forum gerçekten her hafta 2,5 saatlik yerli dizileri izlemekten keyif alıyor mu ya? 2022 yılında değil miyiz biz? Forumun yaş ortalaması 50 falan da benim haberim yok herhalde. 2022 yılında, bir TRT dizisi nasıl finalde yer alıyor sevgili arkadaşlar?

Ekli dosyayı görüntüle 118832
Gönül Dağı'nı ben de izlemiyorum ama süresi daha kısa olan her dizi otomatikman daha kaliteli oluyor diye bir şey yok. Ayrıca etkinliğin adı En İyi Dizi değil En Favori Dizi yani en çok destekçisi olan dizi seçiliyor. :)

• Harika
Reactions: 12.Adam

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060

Biz reklam arası dizi izleyen nesiliz Enescim :)

Amma gerçekten şuan Açılış yada Kapanış bölümleri hariç 1 saati geçen yabancı dizi bulmak çok zor...

İstisna bir kaç dizi dışında süreler. 20- 55 dk......

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600

Deyip 2 saat 40 dakikalık diziye oyu bastı. :F
IMG_20220917_214143.jpg

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Öncelikle sakin olun...

Calm Down Kenan Thompson GIF by Saturday Night Live

Gönül Dağı'nı ben de izlemiyorum ama süresi daha kısa olan her dizi otomatikman daha kaliteli oluyor diye bir şey yok. Ayrıca etkinliğin adı En İyi Dizi değil En Favori (en çok desteklenen) Dizi. :)
Haftalık 2.5 saatten, yılda 30 küsur yayınlayan bir dizinin hem bölüm süresi hem de bölüm sayısı kendisinden çok çok çok daha kısa olan herhangi bir diziden istisnalar hariç kaliteli olma şansı yok. Ve ne Gönül Dağı ne de düşüşe geçen sezonuyla Masumlar Apartmanı bu istisnalardan birisi değil...

İkinci cümlen için de forumun yaş ortalamasından bahsettim zaten. En favori dizinin seçildiği bir etkinlikte dijital platform dizilerinin bu kadar başarısız olmasının tek mantıklı açıklaması bu çünkü. :D
Biz reklam arası dizi izleyen nesiliz Enescim :)

Amma gerçekten şuan Açılış yada Kapanış bölümleri hariç 1 saati geçen yabancı dizi bulmak çok zor...

İstisna bir kaç dizi dışında süreler. 20- 55 dk......
Lütfen dediğimi yanlış anlama ama herkes senin nesilden galiba. :A
Deyip 2 saat 40 dakikalık diziye oyu bastı. :F
Ekli dosyayı görüntüle 118833
İlk sezonu @Aserat'ın mesajına cevap verirken bahsettiğim istisnalar kısmına dahil. Rakibi de tipik bir TRT dizisi, boş oy atmaktansa böyle yapayım dedim. Yoksa süresini çokça kez eleştirmişimdir Masumlar Apartmanı'nında. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,587
Puanı
1,060
Gönül Dağı'nı ben de izlemiyorum ama süresi daha kısa olan her dizi otomatikman daha kaliteli oluyor diye bir şey yok. Ayrıca etkinliğin adı En İyi Dizi değil En Favori Dizi yani en çok destekçisi olan dizi seçiliyor. :)
Masumlar Apartmanı'na olan antiliğin yüzünden mi bilmiyorum ama karşısındaki diziye oy vermeyi geçtim savunmaya dahi geçtin. Bence burada absürt bir durum varsa o da bi süreliğine izlediğin dizinin yerine hiç izlemediğin bir diziye oy vermen veya savunmandır açıkçası. :A

• Harika
Reactions: offensive

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,829
Puanı
1,060

Niye yer almasın bu en favori dizi yarışması değilmi Gönül Dağı sevilen en favori dizilerden keyif alınıyor ki izleniyor değilmi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Masumlar Apartmanı'na olan antiliğin yüzünden mi bilmiyorum ama karşısındaki diziye oy vermeyi geçtim savunmaya dahi geçtin. Bence burada absürt bir durum varsa o da bi süreliğine izlediğin dizinin yerine hiç izlemediğin bir diziye oy vermen veya savunmandır açıkçası. :A
Gönül Dağı'nı savunmuyorum ama çoğu diziye kıyasla entrika ve varoşluklardan uzak olması, genel bakımdan eli yüzü düzgün bir iş olması ve reytinglerdeki başarısı oy vermek için yeterli. Ayrıca geçen sene kazanan diziye niye oy vereyim. :A

• Beğendim

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
Millet illa ki bir yanlış bulmak için aranıyor bu dünyada. Ona göre adalet dağıtmaya çalışır. Ama bazen, bazı etkenleri bırakıp, farklı bir yerden bakmak gerek olaya. Yargılamadan önce, bir göz atmak gerek. :) :) :)

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060

Ben keyif alıyorum.
@Cervantes ,senin ortak kütüğü nasıl tokatladı ama, eline sağlık. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Öncelikle sakin olun...

Calm Down Kenan Thompson GIF by Saturday Night Live

Haftalık 2.5 saatten, yılda 30 küsur yayınlayan bir dizinin hem bölüm süresi hem de bölüm sayısı kendisinden çok çok çok daha kısa olan herhangi bir diziden istisnalar hariç kaliteli olma şansı yok. Ve ne Gönül Dağı ne de düşüşe geçen sezonuyla Masumlar Apartmanı bu istisnalardan birisi değil...

İkinci cümlen için de forumun yaş ortalamasından bahsettim zaten. En favori dizinin seçildiği bir etkinlikte dijital platform dizilerinin bu kadar başarısız olmasının tek mantıklı açıklaması bu çünkü. :D

Lütfen dediğimi yanlış anlama ama herkes senin nesilden galiba. :A

İlk sezonu @Aserat'ın mesajına cevap verirken bahsettiğim istisnalar kısmına dahil. Rakibi de tipik bir TRT dizisi, boş oy atmaktansa böyle yapayım dedim. Yoksa süresini çokça kez eleştirmişimdir Masumlar Apartmanı'nında. :A
Evet zaten büyük çoğunluğu için dediğin durum geçerli ama yine de dijitaldeki dizilerin hepsinin iyi olmadığını düşünürsek bu kadar net bir genelleme yapılamaz. Forumdaki pek çok insan oy kullandığı için yapacak bir şey yok ama şunu diyebilirim ki GD geçen sezonun en çok izlenen dizilerinden Yargı'yı bile elediyse demek ki arkasındaki destek azımsanmayacak boyutta.

• Beğendim

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Gönül Dağı 2.5 saatlik bir dizi olabilir ancak kadrosu geniş bir dizi. 3 karakterle 2.5 saat dizi çekmiyorlar yani. Ayrıca her bölümde farklı bir karakterin hikayesine yer veriliyor. Bu da onu diğer dizilerden farklı kılan yanı. :)

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,170
Puanı
1,060
Gönül Dağı 2.5 saatlik bir dizi olabilir ancak kadrosu geniş bir dizi. 3 karakterle 2.5 saat dizi çekmiyorlar yani. Ayrıca her bölümde farklı bir karakterin hikayesine yer veriliyor. Bu da onu diğer dizilerden farklı kılan yanı. :)
Sandık nöbetine devam. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

165 dakika bölüm + en az 60 dakika reklam + en az 30 dakika bölüm özeti... +4 saat...

Tam o sırada en az 4 tane yabancı dizi bölümünü mideye indirince ben:

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
165 dakika bölüm + en az 60 dakika reklam + en az 30 dakika bölüm özeti... +4 saat...

Tam o sırada en az 4 tane yabancı dizi bölümünü mideye indirince ben:

Tek mesajda konu özetlenmiş, tebrik ediyorum. :A

CW dizilerini bırakıp, HBO'muzun kaliteli dizilerine geçiş yaptığını da gözlemliyorum son dönemde. Sen artık oldun be adam... @MEnes @MasacRE @Maskeli Fedai

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860

Adaşım benim... Sana sonuna kadar katılıyorum... 2 saat 43 dakika dizi mi olur... Her hafta sinema uzunluğunda hatta daha da uzun diziler çıkarmaktan ne zaman vazgeçeceğiz.. Ve üstüne finale kalan iki diziyi görünce gerçekten şaşkına döndüm... O kadar dizi arasından bu iki dizi mi kaldı finale cidden... Forum ile eskiden beri zevklerimiz uyuşmazdı zaten de yıllar geçtikten sonra bile hala aynı olması ilginç... :A
------

Tek mesajda konu özetlenmiş, tebrik ediyorum. :A

CW dizilerini bırakıp, HBO'muzun kaliteli dizilerine geçiş yaptığını da gözlemliyorum son dönemde. Sen artık oldun be adam... @MEnes @MasacRE @Maskeli Fedai
Bu adam gerçek bir sanatsever olma yolunda ilerliyor adaşım... Sİ DABULYU dizilerini bırakması bile başlı başına muazzam bir gelişme... Ve üstüne HOTD'ye mesaj falan yazmış, başlayacağım falan diyor... Olacak gibi bundan olacak gibi... @DarkLegenD @MasacRE @Maskeli Fedai

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Adaşım benim... Sana sonuna kadar katılıyorum... 2 saat 43 dakika dizi mi olur... Her hafta sinema uzunluğunda hatta daha da uzun diziler çıkarmaktan ne zaman vazgeçeceğiz.. Ve üstüne finale kalan iki diziyi görünce gerçekten şaşkına döndüm... O kadar dizi arasından bu iki dizi mi kaldı finale cidden... Forum ile eskiden beri zevklerimiz uyuşmazdı zaten de yıllar geçtikten sonra bile hala aynı olması ilginç... :A
------

Bu adam gerçek bir sanatsever olma yolunda ilerliyor adaşım... Sİ DABULYU dizilerini bırakması bile başlı başına muazzam bir gelişme... Ve üstüne HOTD'ye mesaj falan yazmış, başlayacağım falan diyor... Olacak gibi bundan olacak gibi... @DarkLegenD @MasacRE @Maskeli Fedai
CW ile işim daha bitmedi... Supergirl izlemeyi düşündüğüm dizilerden bir tanesi. :A

• Üzücü
  • İlginç
Reactions: MasacRE and MEnes
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...