2020 En Favori Ülkeyi Seçiyoruz!!! Çeyrek Final Tur C Grubu(SON)

En Favori Ülkeyi Seçiyoruz? Çeyrek Final C Grubu (2 Oy Hakkınız Vardır) (2 ülke Üst Tura Çıkacaktır)

• Kullanılan toplam oy
    30
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060

1594149220619.png

Değerli Fav10 Üyeleri
EN FAVORİ ÜLKEYİ belirleme yolunda çıktığımız bu macerada geldik Çeyrek Finallere...

Sizlerin katkılarıyla belirlediğimiz 100 ülke ile yola çıktık... Elimizde kaldı 15 tane ülke... Bundan sonrası Son 6 ve Yarı Final...

Çeyrek Finalimizde 15 ülke; 3 grupta yarışacak; Her gruptan 2 ülke Yarı Finale Çıkacak; Yarı Finalimiz 6 ülkeyle Olacak.

Bu Tur 2 Oy Hakkınız Vardır. Oylama Süresi Gene 1 gündür.

4 ülke dışında Avrupadan oluşan adaylarımızdan hangisi en favori ülke olacak,gerçekten merak ediyorum.

Hepinize şimdiden keyifli oylamlar diliyorum.

Oylarkende bir soruma cevap vermenizi rica edeceğim... 100 lerce ülke varken sizce neden Avrupa dışından 4 ülke buralara geldi? Dünya Avrupadan mı oluşuyor? Yoksa Biz Avrupa Ülkesiyiz Ondan mıdır? Yoksa farklı nedenler mi?

Hepinize şimdiden teşekkürler.
Sevgilerimle.
İNGİLTERE
1594672604300.png

İSVİÇRE
1594672637485.png

HOLLANDA
1594672669561.png

FİNLANDİYA
1594672704550.png

ALMANYA
1594672750868.png

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hollanda ve Almanya dedim. İngiltere'ye verememek üzücü olsa da.

Başlıktaki soruyu cevaplamak gerekirse Avrupa ülkelerinin egemen olması çok normal. Avrupa'da yüzyıllardır refah seviyesi dünyanın geri kalanına göre çok yüksek. Üstelik Avrupa toplumları hep sanatla iç içe olmuşlar. Pek çok önemli sanatçı Avrupa'dan çıkmış. Dolayısıyla gerçekten güzel, düzenli şehirleri var Avrupalıların. Bununla birlikte ekonomik seviyelerinin genel anlamda iyi olması sayesinde buralardaki yaşam bizim için gıpta edilesi. Özellikle İskandinav ülkelerinin başarısındaki kilit noktalardan biriydi bence bu.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060

Başlıktaki soruyu cevaplamak gerekirse Avrupa ülkelerinin egemen olması çok normal. Avrupa'da yüzyıllardır refah seviyesi dünyanın geri kalanına göre çok yüksek. Üstelik Avrupa toplumları hep sanatla iç içe olmuşlar. Pek çok önemli sanatçı Avrupa'dan çıkmış. Dolayısıyla gerçekten güzel, düzenli şehirleri var Avrupalıların. Bununla birlikte ekonomik seviyelerinin genel anlamda iyi olması sayesinde buralardaki yaşam bizim için gıpta edilesi. Özellikle İskandinav ülkelerinin başarısındaki kilit noktalardan biriydi bence bu.
Konunun içeriğini okuyup;cevap vermene memnun oldum.
Özellikle Patronun detayı atlamaması çok daha memnun etti.
Teşekkürler.

• Beğendim
Reactions: bazinga

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
İngiltere ve Finlandiya.

1- Coğrafi Keşifler, Reform, Rönesans, Aydınlanma ve Sanayi Devrimi gibi tüm önemli gelişmelerin Avrupa'da yaşanmasıyla beraber bu gelişmelerin sonuçları Avrupa'yı ve sol kuzeydeki ülkeleri normâl olarak üstün kıldı.

2- Hayır.
3- Hayır.
4- Evet.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060

Belli kesimlerine katılıyorum. Ama Bir Kanada yada Bir Japonya nında dünyada yaşanabilcek sayılı ülkelerden olduğuna inanıyorum.
@Tolstoyevski Keyifli bir cümle kurmuş, Uzak Kıtanın Avrupası Kanada... Bence birçok insanın yaşamak istediği harika bir ülke ve Japonya sistematik ve ileri teknolojiye sahip ülkesi...

Ama Orta Avrupadan ziyade İskandinavyada sana katılıyorum...İskandinavya gerçekten gıpta edilen ve yaşamak istenen ülkelerden , @Dosi Kıskanmıyor değilim :) :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Belli kesimlerine katılıyorum. Ama Bir Kanada yada Bir Japonya nında dünyada yaşanabilcek sayılı ülkelerden olduğuna inanıyorum.
@Tolstoyevski Keyifli bir cümle kurmuş, Uzak Kıtanın Avrupası Kanada... Bence birçok insanın yaşamak istediği harika bir ülke ve Japonya sistematik ve ileri teknolojiye sahip ülkesi...

Ama Orta Avrupadan ziyade İskandinavyada sana katılıyorum...İskandinavya gerçekten gıpta edilen ve yaşamak istenen ülkelerden , @Dosi Kıskanmıyor değilim :) :)
Kanada, Japonya ve Güney Kore (fakat Kuzey tehditi nedeniyle muamma) bir de ABD. Avrupa haricinde yaşanabilecek ülkeler bunlar bana göre. Hem gelişmişlik hem iklim olarak öyleler, ki Kanada bana kültürel olarak ABD'den daha yakın geldiği için tercih şansım olsa düşünmeden Kanada derdim.

Biz her ne kadar kendimizi iki arada bir derede kalmış olarak görsek de kültürel olarak özellikle cumhuriyet devrimlerinden sonra Avrupa'ya Asya'dan çok ama çok daha yakın olmaya başladık. Şu an hayatımızın birçok unsuru açık bir şekilde Avrupa kültürü ve gelişmeleri tarafından maruz bırakılıyor. Buna sözde Batı düşmanları da dahil, hepimiz için geçerli. ABD'ye ise hem coğrafi olarak hem de kültürel olarak Avrupa'ya göre çok uzağız. ABD, dünyanın İzmir'i gibi, kendince farklı olmaya çalışıyor. Mesela adamların kültüründe futbol diye bir şey yok, futbol diye bildikleri şey yumurta şeklindeki topla fiziksel güç kaba kuvvet gerektiren bir spor. Ama New York'ta mesela Messi ne kadar tanınıyor, cidden hiç emin değilim. Messi'yi bile tanımadıklarını düşünmeme neden oldular, o kadar uzak bir kültür bize. Bu futbol örneği gibi meseleler ya da metre yerine mil filan kullanmaları tabi ki kültürel bir durum, eleştiriye dahi açık değil. Ancak bu gibi basit sebepler bile neden ABD yerine Avrupa sorusunun cevabı.

ABD'yi dünyaca ünlü ABD yapan Hollywood'dur. Hollywood diye bir şey olmasaydı, yine popüler olurdu ama Japonya, Çin ya da İngiltere kadar popüler olurdu. Şu an ise açık ara 1 numara dünya geneli.

• Beğendim

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Kanada, Japonya ve Güney Kore (fakat Kuzey tehditi nedeniyle muamma) bir de ABD. Avrupa haricinde yaşanabilecek ülkeler bunlar bana göre. Hem gelişmişlik hem iklim olarak öyleler, ki Kanada bana kültürel olarak ABD'den daha yakın geldiği için tercih şansım olsa düşünmeden Kanada derdim.

Biz her ne kadar kendimizi iki arada bir derede kalmış olarak görsek de kültürel olarak özellikle cumhuriyet devrimlerinden sonra Avrupa'ya Asya'dan çok ama çok daha yakın olmaya başladık. Şu an hayatımızın birçok unsuru açık bir şekilde Avrupa kültürü ve gelişmeleri tarafından maruz bırakılıyor. Buna sözde Batı düşmanları da dahil, hepimiz için geçerli. ABD'ye ise hem coğrafi olarak hem de kültürel olarak Avrupa'ya göre çok uzağız. ABD, dünyanın İzmir'i gibi, kendince farklı olmaya çalışıyor. Mesela adamların kültüründe futbol diye bir şey yok, futbol diye bildikleri şey yumurta şeklindeki topla fiziksel güç kaba kuvvet gerektiren bir spor. Ama New York'ta mesela Messi ne kadar tanınıyor, cidden hiç emin değilim. Messi'yi bile tanımadıklarını düşünmeme neden oldular, o kadar uzak bir kültür bize. Bu futbol örneği gibi meseleler ya da metre yerine mil filan kullanmaları tabi ki kültürel bir durum, eleştiriye dahi açık değil. Ancak bu gibi basit sebepler bile neden ABD yerine Avrupa sorusunun cevabı.

ABD'yi dünyaca ünlü ABD yapan Hollywood'dur. Hollywood diye bir şey olmasaydı, yine popüler olurdu ama Japonya, Çin ya da İngiltere kadar popüler olurdu. Şu an ise açık ara 1 numara dünya geneli.
Kıymetli düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ediyorum.

Not: Seni yollayacağım ülkeyi buldum :A :A :A (Sealand)
1594676241595.png

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
İngiltere ve Finlandiya.

1- Coğrafi Keşifler, Reform, Rönesans, Aydınlanma ve Sanayi Devrimi gibi tüm önemli gelişmelerin Avrupa'da yaşanmasıyla beraber bu gelişmelerin sonuçları Avrupa'yı ve sol kuzeydeki ülkeleri normâl olarak üstün kıldı.

2- Hayır.
3- Hayır.
4- Evet.
Ersincim;yorumun için teşekkür ediyorum.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ersincim;yorumun için teşekkür ediyorum.
Bu tarz anket konularında hiç konu içeriğini okumam çünkü pek gerek yoktur ama Admin Bey'in uzun mesajını görünce "Ne yazmış lan bu kadar." dedim, sonra soru sorduğunu gördüm. Asıl teşekkür ona gitmeli. :A

• Güldürdün

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Bu tarz anket konularında hiç konu içeriğini okumam çünkü pek gerek yoktur ama Admin Bey'in uzun mesajını görünce "Ne yazmış lan bu kadar." dedim, sonra soru sorduğunu gördüm. Asıl teşekkür ona gitmeli. :A
Oda ayrı teşekkürünü aldı ;)
Olsun neticede cevap yazmayabilirdin.

Teşekkürler tekrardan.

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...