En İyi 10 Yabancı Dizi Listeniz

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Sıralamasız olarak;

• Friends
  • Lost
  • Game of Thrones
  • FlashForward
  • Spartacus
  • The Big Bang Theory
  • How I Met Your Mother
  • The Walking Dead
  • Dexter
  • Da Vinci's Demons
diye sayabilirim şimdilik ayrıntılı sıralamayı yarın yaparım. :)

Yine sırasız bir liste yapalım. :D

• Friends
  • Lost
  • Game of Thrones
  • Spartacus
  • How I Met Your Mother
  • 49 Days
  • Love Rain
  • Secret Garden
  • Dexter
  • Breaking Bad

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Güncel hali,

1. Lost
  2. Breaking Bad
  3. Game of Thrones
  4. Fringe
  5. Oz
  6. Black Mirror
  7. Steins Gate
  8. Shingeki no Kyojin & Avatar
  9. Prison Break
  10. Stranger Things

Güncel:

1. Lost ♾
  2. Breaking Bad ♾
  3. Fringe ⤴️
  4. Game of Thrones ⤵️
  5. Avatar Last A.B & Ricky and Mort⬆️
  6. Oz ⤵️
  7. The IT Crowd ⬆️
  8. Dark ⬆️
  9. Prison Break
  10. Ozark & La Casa de Papel⬆️

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bitirdiklerim/Tamamladıklarım/Her neyse: Big Mouth, Disenchantment, Knightfall, Rick and Morty, Sherlock, The Haunting of Hill House, The Hollow, The Last Man on Earth, Paradise PD, Westworld, The Walking Dead.

1- Prison Break
2- Merlin
3- Continuum
4- The 100
5- Rick and Morty
6- Sherlock
7- Orphan Black
8- Big Mouth
9- Fear The Walking Dead
10- Preacher

1- Person of Interest (3 sezon izlendi sadece)
2- Prison Break
3- The 100
4- Preacher
5- Rick and Morty
6- Merlin
7- Continuum
8- Gravity Falls
9- Orphan Black
10- Fear The Walking Dead

Herhangi bir diziyi izlediğimde, buraya geçirmesem bile, listeyi güncellemem lazım. Çok sağlıksız bir sıralama oldu belki de bu. İzlediğim dizileri ne kadar beğendiğimi unuttum.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim listem herkesinkinden çok ama çok farklı olacak bunun farkındayım :A
Yeni dizilere pek ilgim yok :A

Aklımda kalan dizilerim:
Friends
Charmed
Stargate SG 1
Stranger Things
Dawsons Creek
Gilmore Girls
Full Hause
Fresh Prince of Bel Air
Seinfeld
Buffy the Vampire Slayer

2010 senesinden sonra TV ile alakamı kestim ve İsveç'te eski dizileri başa sarıp yayınlarlar (özellikle komedi dizilerini)
Stranger Things dizisi hariç belirttiğim dizileri belki 4-5 kere izlemişimdir. Hafta içi hergün ve ard arda yayınlananlar var ve ben bir okadarınıda yazmadım :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Son yıllarda izlemeye başladım yabancı dizi, ona rağmen iyi sıçrama yaptığımı düşünüyorum.

• Dexter: 8 sezonu da ayrı heyecanla, ayrı güzellikle izledim. Yabancı dizi listemin zirvesindedir, o tadı başka işte alacak mıyım bilmiyorum. Biraz daha zaman geçse de tekrar izlesem...
  • Prison Break: Son sezonunu izlemedim, kimse de önermedi zaten. İzlediğim bölümler harikaydı, kesinlikle izlenmesi gereken başyapıtlardan biri.
  • Breaking Bad: 2-3 kere başladım diziye ama bir türlü tamamlayamamıştım, Mart 2018'de başlayıp Temmuz'da bitirmiştim. Gerçekten güzel yapıtlardan biri, terapi gibi gelecek işlerden biri. Yabancı diziye başlayanlar ilk bu işten başlasın.
  • Death Note: Forumdan arkadaşlar önermişti, ilk anime deneyimim oldu. Gerçekten değişik bir iş, ilk sezonu efsane. Diğer sezon pek sevilmedi izleyenler arasında ama ben o sezonu da sevmiştim.
  • The Walking Dead: Benim yabancı dizilere sarma sebebim, forum sayesinde keşfettim. İlk sezonları soluksuz izledim, ne diziydi arkadaş. Zorunlu arayı saymazsak ileride baştan başlayıp yetişmeyi düşünüyorum.
Friends dizisinin ilk sezonunu yarılamıştım ama devamı gelememişti, her izlediğimde ayrı keyif alıyordum. Yakında başlayacağım ve 1 yıl gibi sürede tamamlayacağım. Sanırım dizi zirveme konacak, o derece harika bir iş.

Lost dizisine de birkaç kere başladım ama yine devamı gelmedi, ileride bitirmek istediğim işlerden biri.

Siz Feet Under dizisinin de ilk sezonunu bitirmiştim galiba, mezarcı aileyi duyunca daha farklı iş beklemiştim. Tam istediğim tadı vermemişti, aslında olaylar yeni başlarken ben bıraktım galiba. İzlenebilecek iş. :)

Haziran 2018'de kadar Friends'i bitirmeyi planlıyorum, ek işler de çıkarabilirim. O zamana daha net liste yaparım. :D
Listeyi güncelleyip, konuda dizilerden de yeni bir liste yapmam lazım. Bu listeden sonra pek de amaçlarıma ulaşamamışım gibi ama daha çok Netflix işleri üzerinden gittiğim gerçeği de var. Unutmadan çubuğa ekleyeyim, kısa sürede inşallah ilgileneceğim ve yeni liste yapacağım. :bhr:

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Benim de Top10 yapasım var ama sıralamakta kararsızlık yaşarım. :A O yüzden ilk 3 yapayım:
  1. Game of Thrones
  2. The Walking Dead (7 ve 8. sezonlar kötü olmasa zirveye alabilirdim)
  3. This Is Us (Çok geç keşfettim keşke daha önce başlasaymışım)
Bu liste benden mi çıkmış... Aslında o zaman izlediklerimi düşünürsek normal karşılanabilir ama şu an ilk üçüm böyle olmaz yüksek ihtimalle. O tarihten sonra pek çok yeni dizi izledim. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1-)Lost
2)Prison Break
3) Breaking Bad
4) Six Feet Under
5) Death Note
6)Game Of Thrones
7) Welcome to The Nhk
8)Fringe
9)Oz
10) Avatar: Son Havabükücü
Bende de sıralamada değişikler oldu, üzerinden ne kadar çok zaman geçerse daha doğru ve objektif değerlendirme yapılıyor.

1-)Lost
2-) Breaking Bad
3-) Oz
4-) Prison Break
5-) Avatar Son Havabükücü
6-) Fringe
7-) Welcome To The NHK
8- )Death Note
9-) Game Of Thrones
(Six Feet Under şimdilik liste dışı)
(The Sopronos, Battlaster Galactica, Carvivale gibi dizilerin ise izledikten sonra listeye girme ihtimali güçlü)
Güncel hali,

1. Lost
  2. Breaking Bad
  3. Game of Thrones
  4. Fringe
  5. Oz
  6. Black Mirror
  7. Steins Gate
  8. Shingeki no Kyojin & Avatar
  9. Prison Break
  10. Stranger Things
Güncel:

1. Lost ♾
  2. Breaking Bad ♾
  3. Fringe ⤴️
  4. Game of Thrones ⤵️
  5. Avatar Last A.B & Ricky and Mort⬆️
  6. Oz ⤵️
  7. The IT Crowd ⬆️
  8. Dark ⬆️
  9. Prison Break
  10. Ozark & La Casa de Papel⬆️

2014’ten beri neredeyse her sene güncellenmişim 2016 hariç ve önümüzdeki senelerde de var olduğumuz sürece bu gelenek devam eder gibi.

2020 öncesi güncellemesi:

1-) Lost
2-) Breaking Bad
3-) Dark
4-) Fringe
5-) Avatar & Rick And Morty
6-) Oz
7-) Black Mirror
8 ) Steins Gate - SNK
9-) The IT Crowd
10-)Ozark & HIMYM

*Final sezonları ya da son sezonları aşırı kötü olanlar “en iyiler” listesine kaçınılmaz olarak giremedi güncel olarak.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
1...LOST
2... The Walking Dead
3...Grimm
4...Last Ship
5...Van Helsing
6...The 100
7...Greys Anatomy
8...Stranger Things
9...Fringe
10...Teen Wolf

Sıralama spesifik bir sıralama ile yapıladı ama aklıma gelen ve zamanında beni etkileyen yada halen etki altında tutan 10 dizi.. Yığınla yazamayıp kalbini kırdığım diziler vardır :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Benim listem herkesinkinden çok ama çok farklı olacak bunun farkındayım :A
Yeni dizilere pek ilgim yok :A

Aklımda kalan dizilerim:
Friends
Charmed
Stargate SG 1
Stranger Things
Dawsons Creek
Gilmore Girls
Full Hause
Fresh Prince of Bel Air
Seinfeld
Buffy the Vampire Slayer

2010 senesinden sonra TV ile alakamı kestim ve İsveç'te eski dizileri başa sarıp yayınlarlar (özellikle komedi dizilerini)
Stranger Things dizisi hariç belirttiğim dizileri belki 4-5 kere izlemişimdir. Hafta içi hergün ve ard arda yayınlananlar var ve ben bir okadarınıda yazmadım :F
@Araf :Z
yalnız bunu yazarken yeni dizilere ilgim yok dedikten sonra BB, BCS, Sherlock ve LCDP izledim :A
2010 öncesi dizilerde takılı kalmadım fazla:F @MasacRE @MEnes @Tolstoyevski @MasacRE @Sherlock
ben yukarda aklıma gelenleri yazmiştım ama bir okadar daha izlediklerim vardı, özellikle komedi dizileri çok izledim.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Liste yapmamışım hiç, tabii o dönem yabancı dizi kültürüm çok iyi değildi. Yabancı dizi kültürüm gelişirse eğer, bir gün liste yaparım. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Araf :Z
yalnız bunu yazarken yeni dizilere ilgim yok dedikten sonra BB, BCS, Sherlock ve LCDP izledim :A
2010 öncesi dizilerde takılı kalmadım fazla:F @MasacRE @MEnes @Tolstoyevski @MasacRE @Sherlock
ben yukarda aklıma gelenleri yazmiştım ama bir okadar daha izlediklerim vardı, özellikle komedi dizileri çok izledim.

2014’ten beri neredeyse her sene güncellenmişim 2016 hariç ve önümüzdeki senelerde de var olduğumuz sürece bu gelenek devam eder gibi.

2020 öncesi güncellemesi:

1-) Lost
2-) Breaking Bad
3-) Dark
4-) Fringe
5-) Avatar & Rick And Morty
6-) Oz
7-) Black Mirror
8 ) Steins Gate - SNK
9-) The IT Crowd
10-)Ozark & HIMYM

*Final sezonları ya da son sezonları aşırı kötü olanlar “en iyiler” listesine kaçınılmaz olarak giremedi güncel olarak.

Benim listeye LCDP girememiş ve GoT da çok kötü bir düşüş yaşayıp liste dışı kalmış. Ama 4-5 senedir değişmeyen tek bir 1 numara kalmış... O 1 numara ki ah... Öylesi ne geldi ne de bir daha gelebilir...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
  • Beğendim
Reactions: mrt-06

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,091
Puanı
1,061
  • İlginç
Reactions: mrt-06

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
GÜNCEL TOP10 EN SEVDİĞİM DİZİ LİSTEM
1FRIENDS
2Pretty Little Liars
3Mom
4LOST
5The Originals
6The Big Bang Theory
7How I Met Your Mother
8Ölmek İçin 13 Sebep
9American Horror Story
10Modern Family

Sizden de güncel liste bekliyorum. :X @phoebebuffay @Maskeli Fedai @Tolstoyevski @Çiğdem @bazinga @Dosi @MasacRE @Yiğitt @Silinmiş Üye @haluk792 @xemrexxx @Forumdash @alperuz @DarkLegenD @Araf @Sherlock @Turkuazz ....
Saçma bir detaya takılacağım ama, neden hepsi yabancı da, "13 Reasons Why" Türkçe. :A