DSÖ'den Dikkat Çeken Maymun Çiçeği Virüsü Uyarısı!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Son dönemde Avrupada yayılmaya başlayan ; şuan ki verilere göre Avrupada 100 yakın insanda görülen Maymun Çiçeği Virüsünün ,yaz aylarında özellikle yakın temaslı etkinlik,eğlence,buluşmaların artacağından dolayı bulaş hızının artabileceği endişesi DSÖ harekete geçirdi.

DSÖ konu hakkında acil toplanarak; şuan için Avrupada 10 farklı ülkede görülen virüsün özellikle yakın temas,cinsel ilişki gibi sıcak temasla daha fazla yayılabileceği yönünde açıklamalarda bulundu. DSÖ Yaz aylarında partiler,eğlenceler,toplanmalar vb. bulaşı tetikleyeceğini belirtiyor.

DSÖ verileri, çiçek hastalığını yok etmek için kullanılan aşıların maymun çiçeği virüsü hastalığına karşı da yüzde 85’e kadar etkili olduğunu gösteriyor.
Covid19 gibibir durum yaşanmayacağı belirtilsede son dönemde ortaya çıkan en dikkat çeken çiçek virüsü salgını olduğu belirtiliyor.

Belçika'da maymun çiçeği virüsü ile enfekte olanların 21 gün karantinaya alınmaları kararlaştırıldı. Bu kişilerle yüksek riskli temasta bulunanların ise semptom geliştirip geliştirmediklerini kendileri takip etmesi isteniyor.

Avustralya ise bugün ilk maymun çiçeği vakasını duyurdu

Maymun-c%CC%A7ic%CC%A7eg%CC%86i-viru%CC%88su%CC%88-2.jpg

Belirtileri Nedir;
Yüzde ve vücudun geri kalanında deri döküntüleriyle kendini gösteriyor, ayrıca ateş, baş ağrısı, kas ve eklem ağrısı, yorgunluk gibi semptomlara neden oluyor.

Hastalığın yaklaşık iki ila dört hafta sürdüğü ve hastalığa yakalananların yüzde 10’unda ölüme neden olduğu belirtiliyor.

Yetkililer yayılımın seyrine göre kısmen etkili çiçek aşısı için siparişlerin oluşturalacağını belirtiyor.Özellikle Amerika ve İngiltire Çiçek Aşısı konusunda tetikte beklemekte.
Çiçek aşısının kısmen etkili olduğu belirtiliyor.,

Maymun-c%CC%A7ic%CC%A7eg%CC%86i-viru%CC%88su%CC%88-1.jpg

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çiçek aşısının bu virüse karşı koruyuculuğu olduğu belirtiliyor, birçok ülke şimdiden çiçek aşısı tedarik etmeye başlamış. Toplumu aşılmanın ötesinde sağlık çalışanlarının aşılanmasının yeterli olacağı görüşü hakim.

Virüsün yayılımı oldukça yavaşmış, korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Bill Gates günler hatta haftalar önce daha bu virüs ortada yokken “Çiçek Virüsü” gibi bir virüs gelecek demişti.. Biz boşuna yaşıyoruz. Dünya “Açlık Oyunları” seti gibi çekilen yere gidiyor.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,431
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Bir bu eksikti rabbim bizden uzak tutsun yaa
İrlanda Mrna üstünden hazırlıyor Covid aşısıyla karıştırıp olmuş olmamış pandemileri olmuş olmamış endemikler olmuş olmamış mutasyonlar @dosimosi @Angelica @Zeyno @EmreCan @Emre Ozansoy @xemrexxx @Forumdash
İsmi boostovac
------

@ozmoturk
------

Bunları internette görmüştüm ve aklıma kara veba geldi. Umarım büyümeden önlemi alınabilir
İrlanda çalışıyor aşı kokteyi yapıyor Mrnalarıyla bütün olmuş olmamış pandemiler mutasyonlar olmuş olmamış endemiklerin Mrnaları ile aşı kokteyi yapıyorlar

Son düzenleme:
  • İlginç
Reactions: Angelica

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Eline sağlık @The_Erinch ben de ek kaynak bırakayım Belçikada nasıl yayıldıgına dair :A:A

Bu haberi bende okudum..
Belli kesimlerde de direk eşcinsel ilişkiye bağlamışlar.

Tek anladığım yakın temas ise geçtiği ama aslında Afrika gibi sağlık,ekonomik,eğitim olarak geri bir ülkede yaygın olan bir hastalıktı...

Bir ileti görmüştüm..

Kolunuzda geçmeyen bir iz varsa muhtemelen bu virüse bağışlıklısınız ama yaşınız 50 diye....

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu haberi bende okudum..
Belli kesimlerde de direk eşcinsel ilişkiye bağlamışlar.

Tek anladığım yakın temas ise geçtiği ama aslında Afrika gibi sağlık,ekonomik,eğitim olarak geri bir ülkede yaygın olan bir hastalıktı...

Bir ileti görmüştüm..

Kolunuzda geçmeyen bir iz varsa muhtemelen bu virüse bağışlıklısınız ama yaşınız 50 diye....
Evet afrikada sık görülen hastalıkmış onlar için neden aşı üretilmemiş de avrupaya sıçrayınca üretilmeye başlanıyor haberleri çıktı onu da anlamadım(b) temas dahilinde geçiyor deniliyor. Habere biraz magazin, sansasyon katayım dedim:A Yoksa 2 gündür boğuluyoruz bu haberlerle. En azından boş beleş tartişma konumuz var :A

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Evet afrikada sık görülen hastalıkmış onlar için neden aşı üretilmemiş de avrupaya sıçrayınca üretilmeye başlanıyor haberleri çıktı onu da anlamadım(b) temas dahilinde geçiyor deniliyor. Habere biraz magazin, sansasyon katayım dedim:A Yoksa 2 gündür boğuluyoruz bu haberlerle. En azından boş beleş tartişma konumuz var :A
Türk Sosyal Medyasında belli kesim olayı direk eşcinselliğe yüklemiş zaten.

Afrikada olan oluyor zaten..sömüren sömürene kıtayı..Kimin umrunda ki..

Avrupada ortaya çıkıncı biranda dikkat çekti....

• Üzücü
Reactions: Forumdash

ᴍᴜ̈ɴᴢᴇᴠɪ

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,211
Puanı
310
Belirtilerin geneli zaten zayıf insanlarda bulunuyor örneğin bende kaçmak mümkün değil valla bu sefer nasıl bi yol izlenecek bakalım 🤔