İngiliz Downton Abbey - Dizi Yorumları

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,502
Puanı
1,061
hughes teyze nasılda değişik çıkmış :) kopya çekmediysen tanıman ilginç :)

ama bu resme bakınca içlerinde en güzeli saftirik daisy im, ne kadar güzel çıkmış onu hizmetçi olarak kullananların dibi çıksın :)

tabi bu resimlerde rose u görsek daha güzel olurduda, ödül töreninde yokmuş :)
hughesteyzeye mi göz diktin @Çiğdem- den iyidir sen de haklısın:F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,811
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Sürpriz yapıp diziye yeniden başladım. :D

Aslında yıllar önce ilk bölümü izlemiştim ve genel olarak beğenmiştim ama tabii o dönem izlemediğim onlarca önemli dizi vardı, önceliği başka dizilere vermem gerekmişti. Şimdi pek çoğu şeyi unuttuğum için bir kez daha ilk bölümden başladım. :)

Ben bu diziyi biraz Aşk-ı Memnu'ya benzetiyorum. Özellikle hizmetçi kesiminin önemli bir yere sahip olması bakımından. Aşk-ı Memnu'yu da sevdiğimden sıkıntı yok tabii. :)

Dizinin en büyük başarısı karakter zenginliği ve daha ilk bölümden bazı karakterleri sevdirebilmiş olması. :)

İlk bölüm itibariyle Bates ve Robert'ı sevdim. Carson'a her ne kadar gıcık olsam da zamanla sevebileceğimi tahmin ediyorum. Maggie teyzenin karakterini de zamanla seveceğimdir. Kadınlardan pek sevilmediğini bildiğim Mary'yi sevdim ilk bölümde ama devamı belli olamz. :) Bu arada IMDb'den isimleri yanlış yazmayım diye kontrol edeyim derken bir ton spoiler yedim. Daha da isimlere, oyunculara bakmaya girmem. :D

Boardwalk Empire ve The Theory of Everything'de izlediğim Charlie Cox dük rolüyle de her zamanki iticiliğini konuşturmuş. :)

Bizim Game of Thrones'taki Ygritte de varmış dizide. İlk izlediğimde tanımıyordum tabii kendisini. :):)

İlk bölüm için iyi başlangıçtı, devamından umutluyum...

8- /10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x1

Sürpriz yapıp diziye yeniden başladım. :D

Aslında yıllar önce ilk bölümü izlemiştim ve genel olarak beğenmiştim ama tabii o dönem izlemediğim onlarca önemli dizi vardı, önceliği başka dizilere vermem gerekmişti. Şimdi pek çoğu şeyi unuttuğum için bir kez daha ilk bölümden başladım. :)

Ben bu diziyi biraz Aşk-ı Memnu'ya benzetiyorum. Özellikle hizmetçi kesiminin önemli bir yere sahip olması bakımından. Aşk-ı Memnu'yu da sevdiğimden sıkıntı yok tabii. :)

Dizinin en büyük başarısı karakter zenginliği ve daha ilk bölümden bazı karakterleri sevdirebilmiş olması. :)

İlk bölüm itibariyle Bates ve Robert'ı sevdim. Carson'a her ne kadar gıcık olsam da zamanla sevebileceğimi tahmin ediyorum. Maggie teyzenin karakterini de zamanla seveceğimdir. Kadınlardan pek sevilmediğini bildiğim Mary'yi sevdim ilk bölümde ama devamı belli olamz. :) Bu arada IMDb'den isimleri yanlış yazmayım diye kontrol edeyim derken bir ton spoiler yedim. Daha da isimlere, oyunculara bakmaya girmem. :D

Boardwalk Empire ve The Theory of Everything'de izlediğim Charlie Cox dük rolüyle de her zamanki iticiliğini konuşturmuş. :)

Bizim Game of Thrones'taki Ygritte de varmış dizide. İlk izlediğimde tanımıyordum tabii kendisini. :):)

İlk bölüm için iyi başlangıçtı, devamından umutluyum...

8- /10
başlaman harika olmuş ama devamı gelecekmi orası önemli ..
yine herkesin sevebileceği bir dizi olmamakla birlikte seveninde asla vazgeçemeyeceği bir dizi downton , aksiyon arayanlara göre zaten değil bu dizideki hava anlatılmaz yaşanır cinsten :)
karakterlerin hepsi çok renkli mesela mary nin bahsettiğin o genel tarafından sevilmemesi soğuk ingiliz tavrı sergilemesinden ama kadında bir asalet var bariz bir şekilde ama soğukluk asaleti getirmekle birlikte sempatikliği silip süpürmüş vaziyette :)
carson uda ilerki bölümlerde seveceğine eminim

birde imdb de isimlere bakıp spoiler yiyorsan ingilizce bilmek her zaman demekki fayda sağlamıyormuş kişiye:) biz rahatız o konuda imdb ye özgürce 10 saat baksakta tek kelime spoiler yemiyoruz :))

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,811
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
yine herkesin sevebileceği bir dizi olmamakla birlikte seveninde asla vazgeçemeyeceği bir dizi downton , aksiyon arayanlara göre zaten değil bu dizideki hava anlatılmaz yaşanır cinsten :)
karakterlerin hepsi çok renkli mesla mary nin bahsettiğin o genel tarafından sevilmemesi soğuk ingiliz tavrı sergilemesinden ama kadında bir asalet var bariz bir şekilde ama soğukluk asaleti getirmekle birlikte sempatikliği silip süpürmüş vaziyette :)

birde imdb de isimlere bakıp spoiler yiyorsan ingilizce bilmek her zaman demekki fayda sağlamıyormuş kişiye:) biz rahatız o konuda imdb ye özgürce 10 saat baksakta tek kelime spoiler yemiyoruz :))
Şimdilik gelecek gibi gözüküyor. Diyaloglar falan beni içine çekti büyük ölçüde. Karakterleri sevince zaten gerisinin gelmemesi nadir oluyor. Yine de kesin konuşmak için iki bölüm daha izlemem lazım. Çünkü bazen ilk bölümü çok beğenip gerisinin gelmediği de oluyor. :)

İngilizceyle pek alakası yok ya unvan gelmiş bazı kişilere, bazı kişilerin soyadı değişmiş gibi. :) Neyse bu konulara girmeyelim yenileri eklenmesin. :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,754
Puanı
1,061
karakterlerin hepsi çok renkli mesela mary nin bahsettiğin o genel tarafından sevilmemesi soğuk ingiliz tavrı sergilemesinden ama kadında bir asalet var bariz bir şekilde ama soğukluk asaleti getirmekle birlikte sempatikliği silip süpürmüş vaziyette :)

Bende ilk bölümü izlemiştim de devamı gelmemişti belki sonra başlarım bende. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Bende ilk bölümü izlemiştim de devamı gelmemişti belki sonra başlarım bende. :)
bazı diziler olur bazı özellikleriyle kendini belli eder bu tarz dizileri diğer arkadaşlara bu yönleriyle tavsiye edebilirsin öneride bulunabilirsin ? ama bu dizi yani downton abbey ve mad man dizilerinin öne çıkan yönlerinden bahsedip kimseye önermedim şimdiye kadar:) çünkü ön plana çıkan belli bir özellikleri yok o açıdan ilk iki üç bölümünü izleyip bağlanan zaten sonuna kadar devam eder bağlanamayanda imkansız devam edemez :)) bu dizileri seven birine neden bu diziyi izliyorsun diye sorsalar cevabı yok ? kendimden biliyorum bir şekilde karakterleri yaşadıkları hayatı dönem dizisi oluşu eski yaşantılara olan ve eski kültüre olan ilgi alaka herne dersen artık yani bir şekilde seviyorum iki diziyide ama kimseyede öneride bulunmuyorum muhteşemdir mutlaka izleyin diye :) zaten bu tarza ilgisi olan bir şekilde başlayınca keşfediyor diziyi ilgisi olmayanda kırk bin defa övsen götüremez :))

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1
@OzaN 'ın önerisi üzerine başladım diziye uzun süresine rağmen sıkmadan izletti iyi bir başlangıç oldu :)
Dizinin sürprizi Ygritte oldu (@sokak sanati). Kendisini GoT'ta pek sevmesem de bu dizide görmek güzeldi. :D
Robert reyizliğini gösterdi son anda Bates'i geri alması güzeldi.
Bizim Dük meğer Thomas'ı düdüklemiş ehehehehe ^^ Thom'u sevmemiştim zaten Dük'ün üzmesi iyi oldu :A
Carson tam bir Süleyman Efendi (Aşk-ı Memnu'daki) :D
8.5/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x1
@OzaN 'ın önerisi üzerine başladım diziye uzun süresine rağmen sıkmadan izletti iyi bir başlangıç oldu :)
Dizinin sürprizi Ygritte oldu. Kendisini GoT'ta pek sevmesem de bu dizide görmek güzeldi. :D
Bizim Dük meğer Thomas'ı düdüklemiş ehehehehe ^^ Thom'u sevmemiştim zaten Dük'ün üzmesi iyi oldu :A
8.5/10
harika ya :) dizi sezon finaline doğru yaklaşınca forumda değeri yavaş yavaş anlaşıldı :))

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,811
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İyiydi yine genel olarak ama yer yer sıkıldım. Karakterlere gittikçe ısınıyorum ama işte konu çok iyi değil şimdilik. İzlemeye devam bakalım, ilk sezonu kesin bitiririm de sonrası duruma göre. :):)

Bölümün sonlarında yanlışlıkla The Knick'i izliyorum sandım. İlk bölümde hastaneyle ilgili bir şey yoktu. :):)

Robert bu kez de Carson'u korudu. Adamın dibi ya. :):)

7+ /10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,502
Puanı
1,061
1x2

İyiydi yine genel olarak ama yer yer sıkıldım. Karakterlere gittikçe ısınıyorum ama işte konu çok iyi değil şimdilik. İzlemeye devam bakalım, ilk sezonu kesin bitiririm de sonrası duruma göre. :):)

Bölümün sonlarında yanlışlıkla The Knick'i izliyorum sandım. İlk bölümde hastaneyle ilgili bir şey yoktu. :):)

Robert bu kez de Carson'u korudu. Adamın dibi ya. :):)

7+ /10
pek konu yok zaten :F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,502
Puanı
1,061
1x1
Dizinin sürprizi Ygritte oldu. Kendisini GoT'ta pek sevmesem de bu dizide görmek güzeldi. :D
8.5/10
imana gelenler part 24546346:)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x2
Yeni kuzen hizmet edilmeye pek alışık değil ama onca insanı işinde edebilir biraz da onları düşünmeli :D
Yeniliklere karşı çıkan gericiler her dönem her coğrafyada oluyor. Grandma da onlardan biri.ss Ona kalsa ödem yüzüne öleceğdi adam :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x2
Yeni kuzen hizmet edilmeye pek alışık değil ama onca insanı işinde edebilir biraz da onları düşünmeli :D
Yeniliklere karşı çıkan gericiler her dönem her coğrafyada oluyor. Grandma da onlardan biri.ss Ona kalsa ödem yüzüne öleceğdi adam :(
eskiler yeniye kolay alışmıyor ama bazı durumlarda eskilerin insana verdiği değerin büyüklüğü, daha bir maddiyattan uzak halleri saygıyla karşılanacak cinsten, o yüzden eskileri daha çok seviyorum :) sadece sağlıkla ilgili konulara kafaları basmıyor o kadarcık kusurda olsun artık :))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,502
Puanı
1,061
1x2
grandma ya laf edeni forum dışına sürerim.ss

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
eskiler yeniye kolay alışmıyor ama bazı durumlarda eskilerin insana verdiği değerin büyüklüğü, daha bir maddiyattan uzak halleri saygıyla karşılanacak cinsten, o yüzden eskileri daha çok seviyorum :) sadece sağlıkla ilgili konulara kafaları basmıyor o kadarcık kusurda olsun artık :))
eski olmak iyi de eski kalmak kötü :))
grandma ya laf edeni forum dışına sürerim.ss
lo senin @OzaN kaçıncı ortak dizin oldu bu :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
eski olmak iyi de eski kalmak kötü :))

lo senin @OzaN kaçıncı ortak dizin oldu bu :D
tabiki yani eski olmak iyi ama vücut 18 inde olmalı her zaman :) şimdi grandma yı 18 inde düşünüyorumda ne afet bişey olurdu şimdi ise sadece sempatik bir nene kalmış karşımızda :)) demek istediğin bumuydu değilmiydi bilmem ama ben işime gelen kısmını anladım bu bana yeter :))