Dizi Piyasasında Büyük Kriz! Bu Sene Yaz Dizileri Ekranda Olacak Mı?

Carpe Diem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,477
Puanı
860
dizi-sektoru-kemer-sikti-yaz-dizileri-rafa-kalkti-17149841593110~2.jpg

Dizi piyasasında büyük kriz! bu sene yaz dizileri ekranlarda olacak mı? Yeni sezonda diziler için alınan karar ne?

Her yaz televizyon kanallarında ekranlara gelen yaz yapımları bu sene ekonomik kriz ve büyük ölçüde artan maliyetleri nedeniyle dizi piyasasını fena vurdu, bu yaz hiç yaz yapımı ekrana gelmeyecek.

Öte yandan ekonomik krizin yeni sezonda dizi sayısını da azalacağı kanalların daha az dizi yayınlayacağı da gelen bilgiler arasında.

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,130
Puanı
610
Star Tv zaten zar zor 2 - 3 yapım yayınlıyordu o da mı yok olacak. 🤨

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Zaten son 3 yaz sezonudur günlük reyting konusunda da hep yazıyorduk ki, 2-3 reyting ile nasıl devam ediyor bu yaz dizileri. Artık eski başarısından çok uzaktılar + konusu olmayan işlerdi.

İyi oldu bu karar.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
254
Puanı
75
Bu sezonu pas geçmiştim, kış sezonunda da devam etme potansiyeli olan yaz dizilerinden en az biri ile dönerim diyordum. :oops: Kendi adıma kötü oldu.

• Beğendim
Reaksiyon puanı
174
Puanı
55
Acaba neden israrla 2 saat ve üstü bir bölüm çekiliyor. Amaç nedir anlamiyorum?
Yaz dizisi olmasin zaten geçirdigimiz 2 yazdan ve fiyasko sonuçlardan sonra en mantikli karar budur.
Eskisi gibi televizyon da izlenmiyor zaten, ben hiç bir diziyi tvden takip etmiyor mesela. Sadece Youtube...
Neyse eski dizilere bakariz bizde yazin :-)

• Beğendim

offensive

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,129
Puanı
410
Acaba neden israrla 2 saat ve üstü bir bölüm çekiliyor. Amaç nedir anlamiyorum?
Yaz dizisi olmasin zaten geçirdigimiz 2 yazdan ve fiyasko sonuçlardan sonra en mantikli karar budur.
Eskisi gibi televizyon da izlenmiyor zaten, ben hiç bir diziyi tvden takip etmiyor mesela. Sadece Youtube...
Neyse eski dizilere bakariz bizde yazin :-)
Kanallar tek dizi ile tüm prime time'ı geçirmek istiyor çünkü maliyetler çok yüksek olduğundan ikinci bir şey koyamıyorlar

Pasham

Favori Üye
Reaksiyon puanı
228
Puanı
164
Bu haberi okuyunca sırf yorum yazabilmek için uzun süre sonra foruma tekrardan giriş yaptım.
Yazın dizilerin olmamasını kanallar fırsata çevirip bol bol müzik eğlence canlı yayınları koymalılar. Eskiden hatırlıyorum seyircili konser konseptlerinde programlar yapılırdı, Bodrum, Kıbrıs vs gibi yerlerden.
Reality showlar için de büyük bir fırsat, koy haber arkası 90 dakika passaparola, ardından da bir müzik programı misal Şarkılar bizi Söyler ‘yaz akşamları’.
Hatta aklıma geldi dobra dobra gece vardı, ben olsam Saba Tümer’i kaçırmam koyarım gece 23’te Çeşme veya Bodrumdan canlı yayınla haftanın dört günü oh mis.
O kadar çok seçenek var ki.
Muhakkak bir iki tane de süreleri kısa olacak sit-com’lara şans verilmeli.
O kadar çok format var, yazarken aklıma gelen bunlar, ‘şahane pazar’ tarzı bir program bile çok iyi gider. İnsanların eğlenceye hasreti, özlemi var.

Peki bunları yaparlar mı ? Hiç umudum yok ama konuyu görünce yorum yazasım geldi.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,910
Puanı
360
Ülkede ki kriz büyüyor normaldir.. bari galip derviş gibi çerezlik diziler yapsalar önümüzde ki sezon.

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,674
Puanı
860
TRT ve TV8 ellerini ovuşturarak yazı bekliyor. Şu anda en az etkilenecek iki kanal. Diğerleri de bol bol eğlence programları yapsın.

Eskiden güzel yaz dizileri olurdu yeni sezonda bile devam ederdi. Son yıllarda birbirinin aynısı klişe yazlık diziler oluyordu. Boşa zarar etmeye gerek yok yeni sezona bütçe hazırlasınlar.

Ayrıca dizilerin süresi asla kısalamaz. Geçtiğimiz yıl gittiğim söyleşide Mehmet Yiğit Alp'e bunu sorduğumda reklam kuşakları yüzünden süreleri kısaltmak mümkün değil dedi.

• Beğendim
Reaksiyon puanı
134
Puanı
44
TRT ve TV8 ellerini ovuşturarak yazı bekliyor. Şu anda en az etkilenecek iki kanal. Diğerleri de bol bol eğlence programları yapsın.

Eskiden güzel yaz dizileri olurdu yeni sezonda bile devam ederdi. Son yıllarda birbirinin aynısı klişe yazlık diziler oluyordu. Boşa zarar etmeye gerek yok yeni sezona bütçe hazırlasınlar.

Ayrıca dizilerin süresi asla kısalamaz. Geçtiğimiz yıl gittiğim söyleşide Mehmet Yiğit Alp'e bunu sorduğumda reklam kuşakları yüzünden süreleri kısaltmak mümkün değil dedi.
trt ,avrupa futbol şampiyonası haklarını aldıysa zaten elindeki kanallar ile 14 haziran-14 temmuz arası maç yayınlayıp reytingin dibini sıyırır. milli takım ilk maçı 7 reytingi kesin geçer.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,674
Puanı
860
trt ,avrupa futbol şampiyonası haklarını aldıysa zaten elindeki kanallar ile 14 haziran-14 temmuz arası maç yayınlayıp reytingin dibini sıyırır. milli takım ilk maçı 7 reytingi kesin geçer.
Aldıysa değil aldı. Turnuvaları her zaman onlar yayınlar. Turnuva sonrasını da Olimpiyatlar ile idare eder sonra zaten yeni sezona bağlanır.

• Beğendim
Reactions: tifosi12345

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,695
Puanı
1,060

RTÜK zamanında el atsa kısaltılabilirdi ama onca protestoya rağmen hiç oralı olmadılar. Yapımcı ve kanalların da açgözlülükleri yüzünden seyirci olarak bizler kaliteden yoksun kaldık. Bizi televizyondan tiksindirdiler artık. Bu da yakında onların sonunu getirecek.