Spor Diego Maradona

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2657576_9545a669d77097cdc8dc566fdd9c893a.jpg

30 Ekim 1960 tarihinde doğmuş 25 Kasım 2020 tarihinde henüz 60 yaşında kalp krizinden dolayı ölmüş efsane.
Ölüm haberini aldığımdan beri videolarını izliyorum ve dünya futbolunun bana göre en acı günlerinden bir tanesi. 20.yüzyılın en büyük futbol figürünü kaybettik. Hayatı da çok acıklı.
Napoli ile 2 lig şampiyonluğu kazanmıştır ve 2 şampiyonluk Napoli tarihindeki tüm şampiyonluklara denk gelmektedir. 1986 yılında ülkesine Dünya Kupası kazandırmıştır. Güle güle efsane seni hiç unutmayacağız.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sadece 20.yy’ın değil, futbolun icadından bu yana futbol tarihinin tepe noktasındadır. Kendisi tam olarak Messi ve Ronaldinho’nun karışımıdır. Messi gibi saf yetenek ile Ronaldinho gibi yeteneğe ihanet ölçülüsündeki özel yaşam disiplinsizliği tek bir vücutta toplanmış ve buna rağmen adını futbol tarihinin tepesine yazdırmıştır.

Özellikle 60-70 kuşağı için yeri çok ayrıdır ve bugünkü ölümü o kuşağın futbol hayranlarını oldukça üzmüş, duygulandırmıştır.

Kendisi en çok da “Tanrının Eli” olayıyla hatırlarda kalacaktır. Tanrı’nın eli, artık göklerde...

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Vay be adam vefat edince forumda yeni konusu açılmış. Futbol tarihinin efsanelerinden. Kendisini pek sevmem ama bu tarihe adını yazdırmış efsane futbolcu olduğunu değiştirmez

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Geçtiğimiz aylarda Netflix'e açmayı planladığı dava ile alakalı konusunu açınca o 1986'da tarihe geçmiş olan 'tanrının eli' diye adlandırılan golünü izlemiştim.
İsmini çok duyduğum bir futbolcuydu.

• Beğendim

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,115
Puanı
710
Sadece 20.yy’ın değil, futbolun icadından bu yana futbol tarihinin tepe noktasındadır. Kendisi tam olarak Messi ve Ronaldinho’nun karışımıdır. Messi gibi saf yetenek ile Ronaldinho gibi yeteneğe ihanet ölçülüsündeki özel yaşam disiplinsizliği tek bir vücutta toplanmış ve buna rağmen adını futbol tarihinin tepesine yazdırmıştır.

Özellikle 60-70 kuşağı için yeri çok ayrıdır ve bugünkü ölümü o kuşağın futbol hayranlarını oldukça üzmüş, duygulandırmıştır.

Kendisi en çok da “Tanrının Eli” olayıyla hatırlarda kalacaktır. Tanrı’nın eli, artık göklerde...

eliyle gol atmışda gol sayıldımı barı ..alah rahmert eylesın

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ölümüyle futbol romantiklerinin içindeki gelenekselci ruhu ortaya çıkartan efsane futbolcu.

Biraz daha "kendisinin gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu" iddia eden mesajlar görürsem öleceğim. Umarım bu trend bir an önce biter ve Messi vs Ronaldo tartışmaya devam ederiz.

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Ölümüyle futbol romantiklerinin içindeki gelenekselci ruhu ortaya çıkartan efsane futbolcu.

Biraz daha "kendisinin gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu" iddia eden mesajlar görürsem öleceğim. Umarım bu trend bir an önce biter ve Messi vs Ronaldo tartışmaya devam ederiz.
Senin tanımınla ben romantiğim günümüz futbolunu bende parasal olduğu için daha çok sevmem ama bu adamı sevmem efsanelerden ama en iyisi değil bence de bunu duymaktan ben de sıkıldım :A

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD