Show Deha - Dizi Yorumları

Diziden acayip bir tek sezonluk havası geliyor. İyi izlettirdi kendini ama ağzımda bir olmamışlık tadı bıraktı. Sadece neresi olduğunu bilemedim. Rejisel bir sorun da olabilir.

Aras bence henüz karakteri oturtamamış. Yamaç gibi olmamak için çabalamış ama henüz o rengi yakalayamamış. İsyan sahnesi bana hiç geçmedi. Belki de çıtası daha yüksek olduğu için öyle hissettirdi. En azından yeni bir karakter çıkarmaya çalıştığını görmek sevindirdi.

Uğur Polat hastası bir adam olarak bu tarz karakterleri canlandırmasına bayılıyorum. Adama cuk diye oturuyor bu roller. Dizide de ağırlığını hissettiriyor. Ahsen Eroğlu'nu izlemeyi özlemişim. Aras ile bence uyumlu olmuşlar. Taner Ölmez için henüz erken gibi duruyor ama ince ince gelecek diye düşünüyorum. Babasına atacağı bir kazığı görmek isterim.

Devran'ın en büyük abisi net bir kere satacak onu. Bunu feci hissettiriyorlar. Sondaki kumar sahnesi güzel olmuş. Dizinin ana hattını sağlamca gösterdiler. Bundan sonra nasıl bir intikam alınacak göreceğiz. Dizi kaliteli ama bence ince bir ip üstünde. Damla Serim bu tarz işler yapmış bir isim ama ilk kez bu kadar büyük bir imkanı eline verdiler. Umarım hakkını verir bize güzel bir şey izletir yoksa bu yapım kolay kolay yere düşmez.

Diziye daha Melis Sezen gelecek...

• Aynen
Reactions: ☾☆HollyDemon666
Diziden acayip bir tek sezonluk havası geliyor. İyi izlettirdi kendini ama ağzımda bir olmamışlık tadı bıraktı. Sadece neresi olduğunu bilemedim. Rejisel bir sorun da olabilir.

Aras bence henüz karakteri oturtamamış. Yamaç gibi olmamak için çabalamış ama henüz o rengi yakalayamamış. İsyan sahnesi bana hiç geçmedi. Belki de çıtası daha yüksek olduğu için öyle hissettirdi. En azından yeni bir karakter çıkarmaya çalıştığını görmek sevindirdi.

Uğur Polat hastası bir adam olarak bu tarz karakterleri canlandırmasına bayılıyorum. Adama cuk diye oturuyor bu roller. Dizide de ağırlığını hissettiriyor. Ahsen Eroğlu'nu izlemeyi özlemişim. Aras ile bence uyumlu olmuşlar. Taner Ölmez için henüz erken gibi duruyor ama ince ince gelecek diye düşünüyorum. Babasına atacağı bir kazığı görmek isterim.

Devran'ın en büyük abisi net bir kere satacak onu. Bunu feci hissettiriyorlar. Sondaki kumar sahnesi güzel olmuş. Dizinin ana hattını sağlamca gösterdiler. Bundan sonra nasıl bir intikam alınacak göreceğiz. Dizi kaliteli ama bence ince bir ip üstünde. Damla Serim bu tarz işler yapmış bir isim ama ilk kez bu kadar büyük bir imkanı eline verdiler. Umarım hakkını verir bize güzel bir şey izletir yoksa bu yapım kolay kolay yere düşmez.

Diziye daha Melis Sezen gelecek...
çok güzel anlatınıız hepsine katılıyorum :ok: :D

beni de sadece isyan sahnesi etkiledi

• Beğendim
Reactions: mesmeso
Çukur'un ilk sezonu gayet güzeldi. Beğenerek izlemiştim. Bu da ona benziyor mu bilmiyorum. Yorumları güze; gözüküyor. Güzel değilse sorun değil ama iyi çıkarsa sıkıntı. Haftada 2.5 saati buna ayırmak akıl karı değil.

Çukur izleyen tayfa izlediniz mi bunu? @MasacRE @Sherlock @xemrexxx

Çukur'un ilk sezonu gayet güzeldi. Beğenerek izlemiştim. Bu da ona benziyor mu bilmiyorum. Yorumları güze; gözüküyor. Güzel değilse sorun değil ama iyi çıkarsa sıkıntı. Haftada 2.5 saati buna ayırmak akıl karı değil.

Yok ben daha izlemedim

Ben izledim. Dizi iyi. Çukur'dan ziyade Ezel havası var hatta. Ama süre cidden çok uzun. İlk bölüm itibariyle uzun da olsa izlemeye değer duruyor ama...

Ezel seviyesinde beklersen o zaman hayal kırıklığına uğrarsın o kadar da değil :A Ben dizinin tarzı olarak Ezel'e benzettim sadece. Dizinin seviyesinin o kadar yüksek olması kolay değil :D
Ezel beklemiyorum zaten. 2.5 saatlik Ezel olamaz zaten. :A Ezel'in yüzde ellisi olsa öpüp başıma koyarım:X

• Beğendim
Reactions: MEnes and MasacRE
Ezel seviyesinde beklersen o zaman hayal kırıklığına uğrarsın o kadar da değil :A Ben dizinin tarzı olarak Ezel'e benzettim sadece. Dizinin seviyesinin o kadar yüksek olması kolay değil :D
Yoldaşım... Katılmamak elde değil bu yoruma... Elbette dizi şuan bu ilk bölümüyle Ezel seviyesinde olamaz. Ama o hava kesinlikle var ilk bölüm itibariyle.. Kendine has müzikleri, atmosferi, oyuncuların kalitesi... Üstüne hikaye olarak da ufak ufak benzerlikleri yüzünden Ezel'e benzer dedirtti...

Reytinglerin de yüksek olduğunu ve daha da yükseleceğini düşünürsek en azından 2 sezonluk bir iş olma ihtimali var, aynı Ezel gibi.. Sürelerinin gereksiz uzun olduğu yorumuna katılıyorum, biraz daha kırpmaları lazım. 2 saat 20 dakika ortalaması dizinin kalitesini düşürecektir en fazla 2 saatlik bölümlerinin olması lazım...

Diziye genel bir yorum yapacak olursam, basit bir intikam hikayesi gibi durmuyor. Derinlikli ve katmanlı bir iş olacak hissiyatını aldım. Direkt saf siyah ve beyaz karakterlerden ziyade gri karakterlerin olduğunu gösteriyor dizi. Bol bol arkadan vurmaların, ihanetlerin, akıl oyunlarının yer aldığı bir dizi olmasını umuyorum ve bekilyorum... Baba oğul arasındaki zeka savaşı üzerine kurulu bir senaryo olduğunu düşünecek olursak ilgi çekici bu tema çok sağlam yerlere gidebilir. Bölümler ilerledikçe göreceğiz neyin ne olduğunu artık...

İzlemezden önce bir çok kez Aras Bulut, "Yamaç" olmamak için çok uğraşmış yorumları görmüştüm. Gerçekten öyleydi. Daha donanımlı, dingin bir Yamaç karakteri olmuş, Devran. Keşke süresi 1-1.5 saat olsaydı çok daha güzel olurdu. Süre uzatmak için olduğunu düşündüğüm ekstra bir kaç sahne vardı. Genel olarak güzel bir bölümdür. Abartıldığı kadar değildi ama güzeldi.

Dizinin ilk bölümüne baktım.
An itibari ile tamamladım. Süre çok uzun :/
Konusu güzel. İlk bölümü de beğendim.

Boran konuk oyuncumuydu ya, neden ilk bölüm öldü.

Melis Sezen dizide tek sevmediğim oyucu. Diğer kadro güzel kurulmuş.

Gününde değilde sonrasında izlerim ve 2’ye bölüp izlerim gibi. İş sonrası tüm akşamım yok olur yoksa :A
------

bilmem kaç ay veya yıl sonra ortak güncel bir TV dizimiz oldu @MEnes @MasacRE :A

Son düzenleme: