Netflix Dark - 1.Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x2

Henüz halen giriş bölümleri olsa da olayın içine yavaştan yavaşa giriliyor gibi. Tam hayallerimdeki bir şey aslında bu bölümde oldu, ilginç doğrusu.

Yanlışlıkla zamanda geriye gitmek... On sene önce bile bunu çok arzulardım halen de öyle. Tüyler ürpertici bir olay.

Son sahnede Mikkel'in geçmişe gittiğini gördük. Kendi evine gitti ama Ulrich diye biri açtı kapıyı? Sevgilisi de Katherina olduğuna göre Mikkel'in anne ve babasının gençliği olduğu açık. Kaderin cilvesine bakar mısın, gelecekte aradıkları çocuk aslında kendi geçmişlerinde...

Tabi akla ilk şu soru geliyor, nasıl oluyor da Katherina ve Ulrich geçmişteki o çocukla karşılaşmalarını hatırlamıyor? Hatırlamamaları normal aslında, 30 seneye yakın süre geçmiş. Biz 10 sene önce karşılaştığımız kişileri hatta arkadaşlarımızı bile hatırlayamazken 30 sene...

8.3

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk bölümün ilk 10 dakikasını izledim, belki devamını getiririm de. Şaşırtmadı Netflix yine. Neden mi? Daha ilk dakikalardan cinsel sahne çıktı ortaya. Karakterleri tanıt önce bir güzel, tanıtım olmadan Jonas'ın annesi Hannah, uygun olmayan bir şekilde görünüyor. Gereksiz detay tabii ama yine de Netflix olduğu için hiç şaşırtmıyor.

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk bölümün ilk 10 dakikasını izledim, belki devamını getiririm de. Şaşırtmadı Netflix yine. Neden mi? Daha ilk dakikalardan cinsel sahne çıktı ortaya. Karakterleri tanıt önce bir güzel, tanıtım olmadan Jonas'ın annesi Hannah, uygun olmayan bir şekilde görünüyor. Gereksiz detay tabii ama yine de Netflix olduğu için hiç şaşırtmıyor.
İlk sezonun genelinde o tür belki bir iki sahne daha var taş çatlasın, ki bu Mad Men’den GoT’a kadar neredeyse her yabancı dizide olan şey malum. Hatta GoT çok daha ötede...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Netflix şaşırtmadı mı? :A Cinsel sahnenin olmadığı yabancı dizi yok denecek kadar az ki :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk sezonun genelinde o tür belki bir iki sahne daha var taş çatlasın, ki bu Mad Men’den GoT’a kadar neredeyse her yabancı dizide olan şey malum. Hatta GoT çok daha ötede...
Kastım daha ilk dakikalarda "dan" diye çıkması. Çok gereksiz bir sahne olması da söz konusu tabii. Kadın karakterin sanırım çapkın imajını daha ilk dakikalardan gözler önüne sermek amaç. Gerçi saçmalık yine de dediğim gibi. Kadın karakterin ilk sahnesi düşün, cinsel sahne. :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Netflix şaşırtmadı mı? :A Cinsel sahnenin olmadığı yabancı dizi yok denecek kadar az ki :A
Mesele o değil işte. Netflix özel çaba sarf ediyor, kastım o. Kadının ilk sahnesi cinsellik üzerine kurulu bir sahne. İlk dakikalarda geliyor bir de bu sahne, "dan" diye çıkıyor karşımıza. Her dizide var ama vurgum bu noktaya. Netflix'in "hoş geldiniz" mesajıymış gibi. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Mesele o değil işte. Netflix özel çaba sarf ediyor, kastım o. Kadının ilk sahnesi cinsellik üzerine kurulu bir sahne. İlk dakikalarda geliyor bir de bu sahne, "dan" diye çıkıyor karşımıza. Her dizide var ama vurgum bu noktaya. Netflix'in "hoş geldiniz" mesajıymış gibi. :D
Diziyi ilk kez mi izliyorsun? :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sen izliyor muydun yoksa, şaşırtıcı çünkü. Birileri öneriyordu bu diziyi sanki de, sen izlemiyordun diye hatırlıyorum. :A
Yok ben izledim :A
Bu kadının ilk sahnesinin öyle bir sahne olmasının tuhaf olmadığını ilerki bölümlerde daha net bir şekilde anlayacaksın :D

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yok ben izledim :A
Bu kadının ilk sahnesinin öyle bir sahne olmasının tuhaf olmadığını ilerki bölümlerde daha net bir şekilde anlayacaksın :D
O kadının sahneleri tuhaf bir yere gidecektir muhtemelen zaten de, şaşırtıcı olmaz yani. Kadına ilk sahne olarak soyunmasını söylememişlerdir sanırım, o derece durdu yani. Sahnelerin birleştirildiğini bilmesem, sanırım böyle düşüneceğim. :D

• Beğendim
Reactions: xdragxx