Daniele Santarelli 2024 Paris Olimpiyatları Öncesi Konuştu: "Benim Türkiye'm Biraz.."

Royal Highness

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
571
Puanı
104
images.jpeg

Filenin Sultanları'nın İtalyan başantrenörü Daniele Santarelli, İtalyan basınından II Gazzettino'ya dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İlk kez Olimpiyat tecrübesi yaşayacak olan Santarelli ;

"Bu benim hayatım boyunca peşinden koştuğum bir hayal, bu olimpiyatlardan keyif almak istiyorum ve bunu hak ediyorum. Risk, turnuvaya olması gerektiği gibi yaklaşmamaktır. Herkes bana ilk olimpiyatın neredeyse bir şaşkınlık anı olduğunu ve ne yapmanız gerektiğini anladığınızda çok geç olduğunu söylüyor." dedi.

'UTANÇ VERİCİ OLUR'

"Ben bu fırsatı kaçırmak istemiyorum, her şeyimi vererek tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorum çünkü 43 yıl boyunca bir hayalin peşinden koşup onu dolu dolu yaşayamamak utanç verici olur. Bu spora ve bu yarışmaya o kadar büyük saygı duyuyorum ki her şeyimi vermem gerekiyor."

'BENİM TÜRKİYE'M BİRAZ..'

"Benim Türkiye'm biraz öngörülemez. Bazı kesinlikleri olan bir takım ama aynı zamanda hem olumlu hem de olumsuz birçok soru işareti var. Kadro konusunda büyük zorluklar yaşadığımız Milletler Ligi'nde de gösterdiğimiz gibi, üst düzey performans gösterebilir ve herkesi zorlayabiliriz." ifadelerini kullandı.

'HERKESİ SIKINTIYA SOKABİLECEK TAKIMIZ'

"Milletler Ligi'nde en iyi voleybolumuzu oynamadık ama her zaman oradayız, doğru tavırla herkesi sıkıntıya sokabilecek bir takımız. Bununla birlikte bazı anlarda daha sonrasında bedelini ağır ödediğimiz hatalar yapıyoruz. Umarım takım, bazı yönleri geliştirmek ve büyüyebilmek için verdiğim bilgileri algılıyordur."

'4 TAKIM BİZDEN DAHA FAZLASINA SAHİP'

"Ben bu olimpiyatların sürprizi olmak isterdim. Her şeyden önce tek bir favorisi olmayan, dengeli bir turnuva. İtalya, Brezilya, Çin ve Sırbistan gibi bizden daha tecrübeli, daha donanımlı, daha fazlasına sahip takımlar şüphesiz var. Biz ise Japonya, Amerika ve Polonya ile birlikte özel ve biraz da şaşırtıcı şeyler yapmak için savaşmaya hazırız. Hollanda ve Dominik Cumhuriyeti'nden bahsetme konusunda biraz daha tereddütlüyüm çünkü şu anda diğer takımlardan daha az şeye sahip olduklarını düşünüyorum."

Kaynak: Fanatik

• Beğendim
Reactions: ☪️HolyDemon666
Başarılı olacağımıza inanıyorum ben. Bu tür konuşmalara gerek yok. En iyi şekilde ülkeyi temsil edeceğiz de geç git. Ne gerek var şunlar iyi şunlar kötü demeye. Takımı motive et spor bu. Anlık motivasyonla bile insan her zamankinden daha iyisini başarabilir.

Bir sitede bu haberle ilgili şu yorumla karşılaştım. İmzamı atıyorum altına...
Bizim kızların 2023 yılında almadıkları kupa ve şampiyon olmadıkları turnuva kalmamış. Kalitesini kanıtlamış bir takım var ortada. Hocanın daha yapıcı ve motive edici konuşmasını beklerdim.
İtalya, Brezilya, Çin ve Sırbistan gibi bizden daha tecrübeli, daha donanımlı, daha fazlasına sahip takımlar şüphesiz var.
Bu saydığı takımlardan hiçbir eksiği yok bizim takımın. 2024 VNL 'de sakatlığından dolayı oynayamayan oyuncu sayımız bir hayli fazla olduğu için takım bütünlüğü/ruhu tam olarak sağlanamadı. Olumsuzlukların sebebi buydu.

Şimdi önümüzde yepyeni bir ortam var. Oyuncularımız iyileşti. Geçen seneki performanslarını göstereceklerinden şüphem yok. Filenin Sultanları'na güvenimiz tam 🇹🇷💪

• Beğendim
Reactions: RüzgarGülü
Bir sitede bu haberle ilgili şu yorumla karşılaştım. İmzamı atıyorum altına...

Bizim kızların 2023 yılında almadıkları kupa ve şampiyon olmadıkları turnuva kalmamış. Kalitesini kanıtlamış bir takım var ortada. Hocanın daha yapıcı ve motive edici konuşmasını beklerdim.

Bu saydığı takımlardan hiçbir eksiği yok bizim takımın. 2024 VNL 'de sakatlığından dolayı oynayamayan oyuncu sayımız bir hayli fazla olduğu için takım bütünlüğü/ruhu tam olarak sağlanamadı. Olumsuzlukların sebebi buydu.

Şimdi önümüzde yepyeni bir ortam var. Oyuncularımız iyileşti. Geçen seneki performanslarını göstereceklerinden şüphem yok. Filenin Sultanları'na güvenimiz tam 🇹🇷💪
Aslında yanlış konuşmuyor. Saydığı takımlar Olimpiyatlar'ın gedikli ekiplerinden. Biz bu organizasyon için bir tık acemi duruyoruz onların yanında.

Aslında yanlış konuşmuyor. Saydığı takımlar Olimpiyatlar'ın gedikli ekiplerinden. Biz bu organizasyon için bir tık acemi duruyoruz onların yanında.
BIzim kızlar gazla daha iyi oynuyorlar. Maçlar daha başlamadan böyle motivasyonlarını düşürücü açıklamalara gerek yok gibi.

Ama sanırım kamuoyuna "Takıma çok fazla baskı yapmayın, en iyisini beklemeyin. Her türlü sonuca hazırlıklı olun" mesajı vermek için böyle konuştu.

BIzim kızlar gazla daha iyi oynuyorlar. Maçlar daha başlamadan böyle motivasyonlarını düşürücü açıklamalara gerek yok gibi.

Ama sanırım kamuoyuna "Takıma çok fazla baskı yapmayın, en iyisini beklemeyin. Her türlü sonuca hazırlıklı olun" mesajı vermek için böyle konuştu.
VNL'de patladıltan sonra hepsine bir sakinlik gelci. Büyük konuşup patlamaya gerek yok. Haddi bilip sakin sakin gitmek her zaman daha iyidir.

Forum İstatistikleri

Konular
170,757
Kullanıcılar
8,426
Son Üye
Alperen7621