Dış Görünüşe Göre ; 6 Yaşında Bir Kıza Gelen Tepkiler!!!

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
İnsanları dış görünüşüne göre yargılar mısınız?
Hele bu insan 6 yaşında bir çoçuksa..

Unicef Bunu Gözlemlemek adına bir video çekmiş..
6 Yaşında bir çocuğu Gürcistanın başkentinde ana caddede tek bırakılıyor.

İlk olarak güzel kıyafetler;bakımlı bir halde; ikinci olarak ise kirli ve pis halde.

Daha sonrada güzel hali ile restrona giriyor...İkinci olarakda pis hali ile geliyor.

Bakalım insanlardan nasıl tepkiler gelmiş..

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sonuçlar çok normal bence. Burada insanların bakış açısından ziyade asıl sorun dünyadaki milyonlarca çocuğun sokaklarda dilenciliğe mahkum edilmesinde. (İçlerinde hırsızlık vb zararlı işlere bulaşanları da çok fazla) Bakımsız, kirli görüntülü çocukların bu dilencilerden sanılmasından doğal bir şey yok...

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,146
Puanı
1,060
Çok acı birşey bu kıyafeti değişik olsada çocuk çocuktur üstelik tek başına gelmiş oraya tepkiler çok acı...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
Şimdi @bazinga , Ozanada katıldığım yönler var, @Zeyno ve @Angelica Melek ve Nefiseyede katıldığım yönler var..

Ülkemizden yola çıkmak gerekirse anası, babası ağacın altında beklerken insanların önüne, arabaların önüne atılan bir yığın çocuk görüyoruz.. Malesef bu olaylardan dolayı bu tarz durumlarda kayıtsız kalıyoruz..

Dürüst olmak gerekiyor... Masaların arasında o şekilde gezen bir çocuk görülse çanta yada Özel eşyalarımızı kontrol etme isteği oluşur..

Ama bir restarondan attıracak kadarda gamsız olamam kendi adıma...

İnsanları dış görünüşlerine yadırgamak yada etiketlemek doğru değil ama günümüzde gördüklerimiz, yaşananlar bu olaya itiyor insanları...

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,146
Puanı
1,060
Şimdi @bazinga , Ozanada katıldığım yönler var, @Zeyno ve @Angelica Melek ve Nefiseyede katıldığım yönler var..

Ülkemizden yola çıkmak gerekirse anası, babası ağacın altında beklerken insanların önüne, arabaların önüne atılan bir yığın çocuk görüyoruz.. Malesef bu olaylardan dolayı bu tarz durumlarda kayıtsız kalıyoruz..

Dürüst olmak gerekiyor... Masaların arasında o şekilde gezen bir çocuk görülse çanta yada Özel eşyalarımızı kontrol etme isteği oluşur..

Ama bir restarondan attıracak kadarda gamsız olamam kendi adıma...

İnsanları dış görünüşlerine yadırgamak yada etiketlemek doğru değil ama günümüzde gördüklerimiz, yaşananlar bu olaya itiyor insanları...

Valla ben böyle çok çocuk görürüm içimde hiç çantamı kontrol edeyim isteği oluşmaz ben direkt bu çocuk sokaktamı yaşıyor açmı diye düşünürüm

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2.15'te (sari kazaklı kadın ve partneri) üzüldüler ama bişey yapmadılar da. Kızın gidişini izlediler:T:

Bu tür sosyal deneylerin topluma farkındalık kazandirdiğini düşünmüyorum. Bu deneyde insanlar dönüp kendine bakmayacak ama o kız o farkındaliği yaşayarak öğrendi.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,270
Puanı
1,060
2.15'te (sari kazaklı kadın ve partneri) üzüldüler ama bişey yapmadılar da. Kızın gidişini izlediler:T:

Bu tür sosyal deneylerin topluma farkındalık kazandirdiğini düşünmüyorum. Bu deneyde insanlar dönüp kendine bakmayacak ama o kız o farkındaliği yaşayarak öğrendi.
Seninkide farklı bir bakış açısı..

Hayatta herşey başa gelerek öğreniliyor bence...

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,157
Puanı
1,061
Hayatin aci taraflarindan biri, dünyadaki adaletsizlik ve farkli düzen. Aslinda hepimiz insaniz, ama yetistirme tarzlarimiz ve dünyaya bakis acimiz farkli. Bu deney Gürcistan'da da yapilsa, Avrupa'nin göbeginde de yapilsa ayni olur. Zengin ülkelerde olur böyle, ama fakir ülkelerde ayni sey olacagini sanmiyorum, yani en azindan böyle asiri olmaz.

Ben verilen tepkileri yanlis görmüyorum. Ailenizle otururken, masanizin etrafinda bir cocugun tek basina durmadan dönmesi herkesi rahatsiz eder. Ha, sadece gelip de bende yemek istiyorum dese, önce annesi babasi var mi diye sorarsiniz. Etrafta yoksa tabi ki bizde insaniz, ac ise yemek ismarlar, doyururuz. Videoda en büyük aci taraf bence, restorandan attirmaktir. O, müsterinin hakki degildir. Restoran sahibi karar vermeli böyle bir seye. Ki ben restoran sahibi olsam, cocugu oradan alir, gidip karnini doyurur, annesi babasini arardim.

Fakirin dilinden fakir anlar. Olay bu kadar basit aslinda.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch