Dünya'da Hava Kirliliği Düşüşte!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
1586249069843.png

NASA hava kalitesi araştırma görevlisi Fei Liu, "İlk kez dünya genelinde çok geniş bir alanda hava kirliliğinin çok yüksek bir oranda düştüğünü gözlemledik" diye konuştu.

Elektrik enerjisi üretimi tüm dünya genelinde %3 oranında geriledi. Söz konusu üretim düşüşü de aynı salınım düşüşündeki gibi 1990 yılından bu yana görülen en büyük düşüş oldu. Avrupa'da kömür kullanımı %24, ABD’de ise%16 oranlarına indi.

Doğayı en çok kirleten olaylardan endüstriyel üretimin yüzde 15 ila 40 oranında düştüğünü, son iki ay içerisinde Çin'deki petrol rafineri sanayindeki üretiminse yüzde 34 gerilediğini açıkladı.

ORTA VE UZUN VADEDE: SAĞLIK SORUNLARI AZALACAK

Uzmanlar ekonomide görülen yavaşlamaya rağmen küresel çapta karbon gazı salınımının düşmesi vesilesiyle uzun ve orta vadede sağlık sorunlarının azalacağını belirtildi.

Dünyada en fazla hava kirliliğine neden olan ülkelerin başında gelen Çin’de zehirli gaz azot dioksit emisyonu, karantina süreci nedeniyle yüzde 25 azaldı.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Her şerde bir hayır vardır ya hani, işte korona virüsünün faydası da bu oldu. Çoğunluk eve çekildi, araç kullananların sayısı azaldı ve hava kirliliği düşüşe geçti.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Doğa kendi dengesini bulur dediğim bu :A Pandalar da çiftleşmeye başlamiş:A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Huhahaha. "Köpeksiz sokaklar istiyoruz!" diyenlere karşılık verilen cevabın ("İnsansız sokaklar istiyoruz!") olumlu etkilerini nasıl da izliyoruz ama. Müthiş Keyifli. Köpekler sokakta olmasa kibirli, egolu insan türünün bireyleri ölmeyecekti; insanlar sokakta olmayınca doğa kendine geldi, 'doğal' oldu.

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Huhahaha. "Köpeksiz sokaklar istiyoruz." diyenlere karşılık verilen cevabın ("İnsansız sokaklar istiyoruz!") olumlu etkilerini nasıl da izliyoruz ama. Müthiş Keyifli. Köpekler sokakta olmasa kibirli, egolu insan türünün bireyleri ölmeyecekti; insanlar sokakta olmayınca doğa kendine geldi, 'doğal' oldu.

Kaplan ya da yırtıcı hayvanların sokakta olması ne kadar yanlışsa kurtlardan evrilmiş olan ve insan eliyle şekil verilmiş olan köpeklerin sürüler halinde çete örgüt grupları kurup tehdit haline gelmelerine de bir o kadar yanlış. Tabi ki kendi halinde takılan gariban köpekleri söz konusu etmiyorum. Ama bir ortamda 2’den fazla köpek varsa istedikleri kadar aşılı olsunlar tehdit var demektir. Sürü psikolojisi güven ve cesaret verir bütün canlılara malum. Dahası ben çevreci olduğum için “başı boş” sokak köpeklerine karşıyım. Çünkü gerek kedilere gerek sincaplara ve daha bilumum canlı türlerine büyük bir tehditler ve sayılarının azalmasında etkileri insan kadar olmasa da var. İnsan ise doğadaki en yerleşmiş asalak virüs türü ve köpeklerden daha tehlikeli tartışmaya kapalı bir şekilde. Ama doğanın kanunu gereği gen bencildir ve önce kendi canın ve türün söz konusudur. Gerçekçi ol peynir ekmek ye demişler.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bizi durdurmaya kimsenin gücü yetmeyecek. 2 ay sonra tam gaz devam:A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Kaplan ya da yırtıcı hayvanların sokakta olması ne kadar yanlışsa kurtlardan evrilmiş olan ve insan eliyle şekil verilmiş olan köpeklerin sürüler halinde çete örgüt grupları kurup tehdit haline gelmelerine de bir o kadar yanlış. Tabi ki kendi halinde takılan gariban köpekleri söz konusu etmiyorum. Ama bir ortamda 2’den fazla köpek varsa istedikleri kadar aşılı olsunlar tehdit var demektir. Sürü psikolojisi güven ve cesaret verir bütün canlılara malum. Dahası ben çevreci olduğum için “başı boş” sokak köpeklerine karşıyım. Çünkü gerek kedilere gerek sincaplara ve daha bilumum canlı türlerine büyük bir tehditler ve sayılarının azalmasında etkileri insan kadar olmasa da var. İnsan ise doğadaki en yerleşmiş asalak virüs türü ve köpeklerden daha tehlikeli tartışmaya kapalı bir şekilde. Ama doğanın kanunu gereği gen bencildir ve önce kendi canın ve türün söz konusudur. Gerçekçi ol peynir ekmek ye demişler.
Mesajım hâlâ %100, kendiliğinden en saf hâliyle haklılık içeriyor. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
İnsanlar da sürü halinde dolaşıyor :A