2021 CODA - Film Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Epey keyifli ve kaliteli bir filmdi. Yılın en iyi filmi olacak kadar değildi elbette ama izlemesi çok keyifliydi. Özellikle konusunu düşününce izlemesi biraz zor olabilir diye düşünülebilirdi ama film öyle bir işlenmiş, öyle bir oynanmış ki tek bir saniye bile sıkılmıyorsunuz ve zorlanmıyorsunuz. Film özellikle mesaj verme kaygısı gütmüyor ama hikayesiyle vereceği mesajları en temiz ve en net şekilde veriyor. Müziği ve müziğin filmdeki yerini düşününce tamamı işitme engelli olan bir ailede hayalleri peşinden koşan ve ailede tek duyabilen kişi kendisi olan bir kızın hikayesi klişe olabilecekken bu filmde çok başarılı işleniyor...

Ailedeki her karakterle ayrı ayrı bağ kurabiliyorsunuz ve hepsinin de kendi parladığı sahneler yazılmış. Tüm oyuncular bunu başarıyla yansıtıyor. Tüm aile bireylerinin birbirleriyle olan diyalogları ve etkileşimleri yüzünüzde tebessüm veya dramatik bir etki bırakabiliyor. Özellikle finale doğru bu dramatik etki iyice güzel bir hal alıyor ve filmin değeri artıyor... Emilia Jones çok iyi oynamış ama onun daha zamanı var Oscar için, Troy Kostur ise öyle bir karakteri daha nasıl oynayabilirsin dedirten cinsten şov yapmış. Hak edilmiş bir ödül diyebiliriz..

Yılın çok başarılı ve keyifli filmlerinden biri olduğu çok net... Farklı ve kendine has yapısıyla ve aldığı Oscar ile de uzun yıllar hafızalarda yerini koruyacaktır...

8.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Çok samimi ve sıcak bir film. Bazı klişe yanları olsa da seyir zevki yüksek olduğundan filmi sevmeye engel olmuyor bu klişeler. Çok iyi filmler çıkmayan bir sene olduğu için en iyi film oscarını da mevcut adaylar arasında hak ettiğini düşünüyorum.

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Yılın en sevdiğim ve beni en etkileyen filmiydi. Evet klasik bir hikaye, tahmin edilebilir bir senaryo fakat benim bir filmden en büyük beklentim izlerken keyif almam ve bitimiyle birlikte bende bir iz bırakması. CODA bunu çok iyi bir şekilde başaran bir yapım, izlerken filmin sıcaklığından izlerken pamuk pamuk oluyor insan...

9/10