Christoph Daum Hayatını Kaybetti!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
50,014
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Beşiktaş ve Fenerbahçe'de yaşadığı şampiyonluklarla Türk futbol tarihinin unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran Christoph Daum'dan üzücü haber geldi. Uzun süredir akciğer kanseriyle mücadele eden Alman teknik adam, 70 yaşında hayatını kaybetti.

Kariyerine Almanya'nın Köln takımında başlayan Daum, burada iki kez üst üste ikincilik elde ederek dikkatleri üzerine çekmişti. 1991-92 sezonunda Stuttgart ile Bundesliga şampiyonluğu elde eden teknik adamın yolu 1994 yılında Türkiye'ye düştü ve Beşiktaş ile 1994-95 sezonu Türkiye şampiyonluğunu kazandı...

1996-2000 yılları arasında Bayer Leverkusen'i çalıştıran Daum, bu takımda büyük bir başarıya imza atarak 4 yılda 3 kez ikincilik kazandı, bir kez ise üçüncü oldu. Daha önce hiç ilk ikiye girememiş bir takımda bunu başararak dünya çapında dikkatleri üzerine çekti. Alman milli takımının başına geçmesi beklenirken adı uyuşturucu skandalına karıştı ve bir anda Almanya'dan uzaklaştırıldı.

Almanya'dan uzaklaştıktan sonra soluğu tekrar Türkiye'de aldı. İkinci Beşiktaş macerasında beklediğini bulamayan Daum, Austria Wien'i şampiyon yaptığı bir sezonun ardından bu kez Fenerbahçe ile anlaştı. Fenerbahçe ile 2003-04 ve 2004-05 sezonlarında şampiyonluk kazanan Daum, 1975'ten bu yana Fenerbahçe ile iki yıl üst üste şampiyonluk kazanan ilk teknik adam oldu ve bu başarı o yıldan bu yana henüz tekrarlanamadı. 2005-06 sezonunun da önemli başarı elde eden Daum, son maçta Denizlispor'a yenilip şampiyonluğu kaptırınca gönderildi... 2009'da tekrar Fenerbahçe'ye gelen Daum, kaderin cilvesini bir kez daha yaşadı ve şampiyonluğu son hafta Bursaspor'a kaptırınca tekrar gönderildi. Daha sonra ise ailevi ve sağlık konuları nedeniyle bir daha eski günlerine geri dönemedi...

1724571990209.png

Bence Türkiyeye gelmiṣ geçmiṣ en iyi teknik direktörlerden biriydi, çok sevdiğim bir isimdi. Toprağı bol olsun. Haberi duyunca çok üzüldüm..

Efsane bir adamdı. Fenerbahçe'de bugüne kadar izlediğim en iyi teknik direktördü. Karakter olarak da taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştı. Hep derim Denizlispor maçı Fenerbahçe tarihinin en önemki dönüm noktasıydı. Eğer o maçı kazansaydık şu an şampiyonluk sayımız Galatasaray'dan fazla olurdu.

O hüsrana rağmen şu adamı üzmek hataydı. İki sene üst üste şampiyon olmuş adamı üçüncüsünü son anda kaçırdı diye yolladık. Sonuç son 50 senede bu başarıyı elde eden tek kişi hala o...

Efsane bir adamdı. Fenerbahçe'de bugüne kadar izlediğim en iyi teknik direktördü. Karakter olarak da taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştı. Hep derim Denizlispor maçı Fenerbahçe tarihinin en önemki dönüm noktasıydı. Eğer o maçı kazansaydık şu an şampiyonluk sayımız Galatasaray'dan fazla olurdu.

O hüsrana rağmen şu adamı üzmek hataydı. İki sene üst üste şampiyon olmuş adamı üçüncüsünü son anda kaçırdı diye yolladık. Sonuç son 50 senede bu başarıyı elde eden tek kişi hala o...
Ben yollamazdım @12.Adam @bazinga
Toprağı bol olsun @Bully

• Beğendim
Reactions: Bully