Cevdet Mercan 20 Dakika'ya Mı Geçiyor?

*Dream*

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,517
Puanı
710
boardturkcevdetmercan2.jpg

Kayıp Şehir dizisinden ani bir kararla ayrılan yönetmen Cevdet Mercan'ın Ay Yapım'ın yeni dizisi 20 Dakika'ya geçeceği konuşulmaya başlandı.20 Dakika'nın yönetmeni Serdar Işık'ın eleştirilmesi üzerine Ay Yapım'ın Cevdet Mercan'a teklif götürdüğü Cevdet Mercan'ında bu sebepten dolayı Kayıp Şehir'i bıraktığı söyleniyor

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
dün twitırda 20 dakika totalde ikinci ab de1. çıkmıştı ama:))))

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Tepe tepe gitsin, cevdeti cevdet yapan kayip sehirdi:d:d kayip sehirsiz bisey olamaz :D

- - - Ekleme - - -

SBt verilerine dayanılarak yazılmıştı

Dream bu arada obgzk ozetsiz yayin yapicak diye frAgmanlarda duyurdu demistinya goster dedim gosteremedin, artik olmayan seyleri olmus gibi soylemezsin umarim..

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
SBt verilerine dayanılarak yazılmıştı

dream sbt ye herkez baktı öyle bişey diyenin ssayıları ögrenmesi içinilk okula yolamak lazım :)))) twitıra gitmene ne gerek var sbt rakamlarını en iyi okuyanlar bu sitede arkadaşlara soraydın durum ne diye :))))))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Tepe tepe gitsin, cevdeti cevdet yapan kayip sehirdi:d:d kayip sehirsiz bisey olamaz :D

- - - Ekleme - - -

Dream bu arada obgzk ozetsiz yayin yapicak diye frAgmanlarda duyurdu demistinya goster dedim gosteremedin, artik olmayan seyleri olmus gibi soylemezsin umarim..

dream 20 dakika için herşeyi yaapr bir senedir tubaya partner aradı sonunda ilker olunca hayal kırıklığına uğradı yakında ilker aksum gidecek tubayı kıvanç gelip kurtaracak twit attılar bana diyecektir :))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
dream 20 dakika için herşeyi yaapr bir senedir tubaya partner aradı sonunda ilker olunca hayal kırıklığına uğradı yakında ilker aksum gidecek tubayı kıvanç gelip kurtaracak twit attılar bana diyecektir :))
yook ilk bölümle birlikte ilker aksumu övüyordu şimdi tekrarından geri mi döndü :)))))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
yook ilk bölümle birlikte ilker aksumu övüyordu şimdi tekrarından geri mi döndü :)))))

dream ilker aksumu hiç övmedi hatta ilker aksum oynayacak dendiğinde olmaz daha yakışıklısını bulcaklar tubaya dedi :)
ben ilker aksumun yteneğini övdüğümde bana ilker aksum yetenekli ama tubaya göre yaşlı duruyor dedi

sonra baktıki ilker kesinleşti mecburen kabullendi..... diziyi ilker aksum tek başına sürüklediği halde eğer reytingde başarı gelmezse dream yine kabahati ilkere atacaktır tubada kusur bulacağını hiç sanmam ilker tubişi mahfetti diyecektir buna adım gibi eminim :))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
dream ilker aksumu hiç övmedi hatta ilker aksum oynayacak dendiğinde olmaz daha yakışıklısını bulcaklar tubaya dedi :)
ben ilker aksumun yteneğini övdüğümde bana ilker aksum yetenekli ama tubaya göre yaşlı duruyor dedi

sonra baktıki ilker kesinleşti mecburen kabullendi..... diziyi ilker aksum tek başına sürüklediği halde eğer reytingde başarı gelmezse dream yine kabahati ilkere atacaktır tubada kusur bulacağını hiç sanmam ilker tubişi mahfetti diyecektir buna adım gibi eminim :))
öyledi ama ilk bölüm yüksek reyting alınca ilker çok iyi ilkere laf söyletmem dedi :))) sen kaçırdın o devreyi :)))

ben zaten ilk bölümde de dedim ilker berbat oynadı. tubayı ve diğer oyuncuları kötü gösteren ilkerin oyunculu oldu okadar abarttık ki oyunculugu diğer oyuncular küçüldü. kollektif bir işte bu büyük hata. bunun hatasını yönetmene bagladım. yönetmenin başarısızlıgıdır dedim. kesin 20 dakikada yönetmen değişir demiştim bugün değişim haberleri geliyor :)))))))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
öyledi ama ilk bölüm yüksek reyting alınca ilker çok iyi ilkere laf söyletmem dedi :))) sen kaçırdın o devreyi :)))

ben zaten ilk bölümde de dedim ilker berbat oynadı. tubayı ve diğer oyuncuları kötü gösteren ilkerin oyunculu oldu okadar abarttık ki oyunculugu diğer oyuncular küçüldü. kollektif bir işte bu büyük hata. bunun hatasını yönetmene bagladım. yönetmenin başarısızlıgıdır dedim. kesin 20 dakikada yönetmen değişir demiştim bugün değişim haberleri geliyor :)))))))

seni yakalamam iyi oldu beyazsoy uyudun sandım dünde burda bişeyler söylüyordun 20 dakikanın tubası muhteşem oynuyor hatta oyunculuğu abarttı diyordun .. cidden böyle gördüysen sen oyuncudanda oyundanda anlamıyorsun:))

ilker ilk bölümde muhteşemdi bu bölümde demin izledim yine ilker süper ilkerin olduğu her sahnede sanat var sanatçı var

gelelim tubaya

tubanın abartılı oyunculuğu bumu buna oyunculuk denmez sahne sahne hatırlayalım

sahne 1: tuba akşam kapalı alanda kalmış sabah gardiyan gelmiş ziyaretçin var diyor tubada mimik sıfır

ordan yönetmen dürtüyor heralde uyanda balığa gidek tuba diyor tuba apar topar saçını düzeltiyor ama yinede yüzünde bir değişiklik yok ssabun gibi :))

sahne 2: tuba aliyi ziyaret edecek alinin ağzı yüzü dağılmış kocasını seven bir kadın bu durumda o kararmış morarmış şişen yüzü gördüğünde hayretler içinde kalıp yüzü şiekilden şekile girmezmi girer ama tuba yine mal gibi duruyor ..

bu iki sahne dışında orantısız bir sürü sahne tuba oyuncu değil 30 undan sonrada oyuncu olamaaazz sahneler arası geçişte dengesi yok tamamen mıçarken yakalanmış insan psikolojisiyle aniden zıplayıp yeni rolüne bürünmeye çalışıyor başkada bir numara yok

senaryo kaliteli aam tek başına ilkerlede olacak değil senaryoyu yeteneksiz oyuncular katlediyor bu dizidende bir fok olmaz izliyorum ama ilkere acıyorum çöpten izlenebilir tek tük oyuncu çıkarmaya çalışıyor yazık adama :))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
destere sen benim o yazımı tam analamamışsın parantez içinde bişeyler vardı oyunculugu abartı derken normalde karakter gereği oyunculuk yapması lazım melek. ama melek profösönel oyuncu gibi hiç çaktırmadan rol yaptı oralar olmadı dedim ama genel olarak iyiydin sorun yoktu. tabi anlayana:))). oyuncudan iyi anlarım daha bir kaç gün önce tuba ve diğerleri hakkında konu açtım kime kötü oyuncu dediğim ortada..

1. sahnede mimik olmamsı normal destere sen intihar etmişsin her yerin bantlı okadar yagmurda koşturmuşlar orada mimik mi yaparsın.. destere diziyi tam izlemeden yorum yapıyorsun :))))

2. yalnız destre hakikaten dizi izlemeden yada izleyip anlamadan yorum yapıyorsun. orda gardiyan kocanla konuş bidaha görüşmeyeceksin diyor orda melek karakteri soguk kanlı davranıp kocasını uzaklaştıracak yani melek karakteri orda rol yapıyor. orda ki sahneyi bende eleştridim orda az çok rol yaptıgını belli etmesi lazımdı onu yapamadı

destere hakikaten ilkerin okadar abartılı oyunculugu seni zehirlemiş herkesten böyle abartılı oyunculuk istiyorsun rolün ruhuna göre yorum yapmıyorsun. sende haklısın sinema filmi değil sürekli dizi izlersen olacagı bu herkes abartılı ve yanlış oynuyor seyircinin düşünme fırsatı bulamıyor. ne kadar abartılı oynarsan şiyi oyuncu oluyorsun yerinde oynayınca kötü :)))))))))))

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Destere %100 katılıyorum hiç yuz mimiği yok...

1. sahnede mimik olmamsı normal destere sen intihar etmişsin her yerin bantlı okadar yagmurda koşturmuşlar orada mimik mi yaparsın.. destere diziyi tam izlemeden yorum yapıyorsun :))))

2. yalnız destre hakikaten dizi izlemeden yada izleyip anlamadan yorum yapıyorsun. orda gardiyan kocanla konuş bidaha görüşmeyeceksin diyor orda melek karakteri soguk kanlı davranıp kocasını uzaklaştıracak yani melek karakteri orda rol yapıyor. orda ki sahneyi bende eleştridim orda az çok rol yaptıgını belli etmesi lazımdı onu yapamadı

Geç bu bahaneleri:X Hiç mi insanın kaşi sinirlenince ağlayinca çatişmaz? Tuba'yı odaya sokuyorlar "kim var orda" diye alıyor ağzi bi kariş açılıyor ama kaşlar dümdüz kaliyor.

Ali'yle kava ediyor "ben sana evet" dedim diyor bağiriyor çağiriyor kaşlar gene dümdüz...Hatta şuurunu kaybettiği zaman bile kaşlar dümdüz gözyaşlari filan akıyor ama yuzde mimikden eser yok:F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
destere sen benim o yazımı tam analamamışsın parantez içinde bişeyler vardı oyunculugu abartı derken normalde karakter gereği oyunculuk yapması lazım melek. ama melek profösönel oyuncu gibi hiç çaktırmadan rol yaptı oralar olmadı dedim ama genel olarak iyiydin sorun yoktu. tabi anlayana:))). oyuncudan iyi anlarım daha bir kaç gün önce tuba ve diğerleri hakkında konu açtım kime kötü oyuncu dediğim ortada..

destere hakikaten ilkerin okadar abartılı oyunculugu seni zehirlemiş herkesten böyle abartılı oyunculuk istiyorsun rolün ruhuna göre yorum yapmıyorsun. sende haklısın sinema filmi değil sürekli dizi izlersen olacagı bu herkes abartılı ve yanlış oynuyor seyircinin düşünme fırsatı bulamıyor. ne kadar abartılı oynarsan şiyi oyuncu oluyorsun yerinde oynayınca kötü :)))))))))))

bunlarla gelme beyazsoy dediği anlamadan yine bişeyler yaptın ..

gardiyanın anlatımını bende biliyıorum dediki kocanı soğuttur kendinde n ama kadın kocasını ağzı burnu dağıık halde görünce soğukknlışlığını koruyamaması lazım devamlı kocası ağzı dağılmış bir şekilde eve gelmiyor hayatında ilk kez gördüğü bu sahnede irkilmesi lazım o sahneyi iliklerine kadar yaşaması lazım bomboş mal gibi balıyor orda

ilk dediğim sahnede yağmur altında oynaşmıyor benim dediğim yer ayrı
hanı sabah uyandı arkadaşı naptılar gece dedi o an gardiyan içeri girdi kocanla görüşeceksin denince perişanlığını anında attı saçını düzeltir gibi yaptı yüz ifadesi yine boş

sanki akşam o eziyeti yaşayan kendisi değilde ebesi :))

tubadan oyuncu olmaz tek oynadığı sahne geçmişe dönüp kapalı alan fobisi yaşayıp kriz geçirdiği sahne orda tutturmuş biraz oyunculuğu diğer sahnelerde tuba dökülüyor resmen :)

ilkerdede abartı yok

dizide tek oyuncu o olduğu için onun oyunculuğu abartıymış gibi geliyor çünkü çevrede ona ayak uyduracak kalite yok ..

- - - Ekleme - - -

bunlarla gelme beyazsoy dediği anlamadan yine bişeyler yaptın ..

gardiyanın anlatımını bende biliyıorum dediki kocanı soğuttur kendinde n ama kadın kocasını ağzı burnu dağıık halde görünce soğukknlışlığını koruyamaması lazım devamlı kocası ağzı dağılmış bir şekilde eve gelmiyor hayatında ilk kez gördüğü bu sahnede irkilmesi lazım o sahneyi iliklerine kadar yaşaması lazım bomboş mal gibi balıyor orda

ilk dediğim sahnede yağmur altında oynaşmıyor benim dediğim yer ayrı
hanı sabah uyandı arkadaşı naptılar gece dedi o an gardiyan içeri girdi kocanla görüşeceksin denince perişanlığını anında attı saçını düzeltir gibi yaptı yüz ifadesi yine boş

sanki akşam o eziyeti yaşayan kendisi değilde ebesi :))

tubadan oyuncu olmaz tek oynadığı sahne geçmişe dönüp kapalı alan fobisi yaşayıp kriz geçirdiği sahne orda tutturmuş biraz oyunculuğu diğer sahnelerde tuba dökülüyor resmen :)

ilkerdede abartı yok

dizide tek oyuncu o olduğu için onun oyunculuğu abartıymış gibi geliyor çünkü çevrede ona ayak uyduracak kalite yok ..

- - - Ekleme - - -

@Destere %100 katılıyorum hiç yuz mimiği yok...

Geç bu bahaneleri:X Hiç mi insanın kaşi sinirlenince ağlayinca çatişmaz? Tuba'yı odaya sokuyorlar "kim var orda" diye alıyor ağzi bi kariş açılıyor ama kaşlar dümdüz kaliyor.

Ali'yle kava ediyor "ben sana evet" dedim diyor bağiriyor çağiriyor kaşlar gene dümdüz...Hatta şuurunu kaybettiği zaman bile kaşlar dümdüz gözyaşlari filan akıyor ama yuzde mimikden eser yok:F:F

aynen tam tarifi yapmışsın o şuur kaybettiği yerde en iyi olması gereken yerdi :))

gerisi zaten kukla gibi oynadığı bölümler :))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
destere o konusmayı dınlemedın mi orda melek seni sevmiyorum diyor eğer yüzü gozune mimik yapsa sevdiği anlaşılacak. melegi 10 kamera ile izliyorlar sonra daha kötü olacak..

destere dizinin ruhuna girememişsin konusuyon :)))

dediğim kız intihar etmesi kadar eziyet edilmiş odaya kapatılmış psikolojik işkence yapılmış hali kalmamis. destere sen grip dahi olmadın mi ruh halin nasıl oluyor merak ettim :)))))bu kadın yurumesi mucize
bu kadından mimik beklenmez. ama tipik türk izleyicisi gerçekçi oynayınca mırın kırın ediyor :)))) alışmış ılker gibilerin abartılı oyununa herkesten onu istiyor :))))))

forumdash benim tuba berguzar Beren ve diğerleri hakkında yorumum belli ben onlara iyi oyuncu sınıfına asla sokmam ayrıca iki gün önce açtığım konu duruyor köşe yazılarında aç oku bi zahmet

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
destere o konusmayı dınlemedın mi orda melek seni sevmiyorum diyor eğer yüzü gozune mimik yapsa sevdiği anlaşılacak. melegi 10 kamera ile izliyorlar sonra daha kötü olacak..

destere dizinin ruhuna girememişsin konusuyon :)))

dediğim kız intihar etmesi kadar eziyet edilmiş odaya kapatılmış psikolojik işkence yapılmış hali kalmamis. destere sen grip dahi olmadın mi ruh halin nasıl oluyor merak ettim :)))))bu kadın yurumesi mucize
bu kadından mimik beklenmez. ama tipik türk izleyicisi gerçekçi oynayınca mırın kırın ediyor :)))) alışmış ılker gibilerin abartılı oyununa herkesten onu istiyor :))))))

forumdash benim tuba berguzar Beren ve diğerleri hakkında yorumum belli ben onlara iyi oyuncu sınıfına asla sokmam ayrıca iki gün önce açtığım konu duruyor köşe yazılarında aç oku bi zahmet

birde yazdığımı anla beyazsoy zor olmasa gerek

melek oturup kocasıyla sohbet ettikten sonra mimiklerini gizlesin orayada bişey demedik

ben ilk kocasını gördüğü anı diyorum şu lafı bir tam anla ilk gördüğü an şok olması gereken yer orası ???

sen tubaya oyuncu diyorsan zaten ilkerin oyunculuğundan bişey anlamanıda beklemiyorum fazla zorlamayada gerek yok demekki anlayışlar bu kadar :))

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
tamam ışte bende dedim ya tuba oyunculuğu abarttı melek profosonel bir oyuncu gibi davrandı. oyınculugu abarttı derken bunu kastettim.. burda yönetmen devreye girıp ufak mimiklerle seyirciye yada aliye oyun yaptığını belli etırmeliydi. belki senaryoda sorun var. ali melegın dedıklerınden bişey cikaracak diye (okadar flashbackler bunun içindi)senarist tubaya böyle bir sahne yazmadı..

burda turbada sorun yok. yönetmen ve senaryo sıkıntısı var. kıza böyle sahne yazılmadıysa kiz ne yapsın

- - - Ekleme - - -

yarım saatır şu açtığım konuyu yaziyorum destere hala okumuyor :)))

bu başlığı acip tubaya oyuncu mu derin yahuu :))))

www.favoriforumum.net/f663/berenler-fahriyeler-tubalar-berguzarlar-yani-falanlar-176457-new/