Ceren Yalazoğlu Karakoç: "Sektörden Alacağım Var!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
641f154e4e3fe11838b3cc68.jpg

Show TV'de yayınlanan 'Kızılcık Şerbeti'nde canlandırdığı Nursema karakteriyle son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan Ceren Yalazoğlu Karakoç'tan özel açıklamalar!

Hürriyet Pazar'dan Hakan Gence'ye röpörtaj veren başarılı oyuncu, diziyle ve karakteriyle ilgili hislerini, sektöre giriş hikayesini, evliliğini ve hakkında bilinmeyen detayları okuyucularla paylaştı.

İşte röpörtajdan öne çıkan bazı satır başları:
Şöhret için biraz geç kaldığını düşünüyor musun?
Aslında tam yaşı olduğunu düşünüyorum. Ustalarımız “40’ından sonra oyunculuk yaşanmışlıklarla başka bir keyiftir” derdi, o yüzden ben memnunum.

Dışarıda Ceren değil Nursema olarak tanınıyorsun. Karakter seni geçmiş durumda. “Ben Ceren’im, beni tanıyın” dediğin oluyor mu?
Yok, Nursema olarak tanınmak beni mutlu ediyor. Hatta Instagram sayfama girip, fotoğraflarımı görüp “Şoka uğradık, sen Nursema değil misin?” diyen büyük bir kesim var. Bu da benim işimi iyi yaptığımı hissettiriyor.

Sokaktaki tepkiler nasıl?
İnanılmaz, durdurup sohbet edenler, dizinin bütün şeceresini çıkaranlar... Dün bir teyze “Nasıl kaçmaz, sesini çıkarmazsın” diye bağırdı. Bir de hep “Aşkına sahip çık” diyorlar.

Başlarda biraz kötü bir karakterdi aslında Nursema...
Evet, “Boynu yamuk” diyorlardı. Nursema’nın karakterinin ilerlemesiyle o boyun da düzleşmeye, dikleşmeye başladı.

Nasıl bir karakter senin gözünden?
Çok söyleyeceğim şey var ama ilerleyen süreçte benim için yeni bir Nursema açılımı olabilir. Zaafları var, hataları var, aslında insan dediğimiz şey tam da. Bu bütün oyuncuların bence okuyup ağızlarının sulanacağı bir rol. Başta bunun altından kalkabilir miyim diye çok korktum, sağ olsun senaristimiz bana güvendi. Karakteri açmaya, yazmaya devam etti. O yazdıkça ben de Nursema’yı büyük bir keyifle oynamaya başladım.

Instagram fotoğraflarını koyup “İşte gerçek Nursema” gibi haberleri gördüm. Seni sosyal medyada görenler şaşırıyor mu?
Hiç kötü bir tepkiyle karşılaşmadım ama “Nursema’yı oynamıyorsun, sen Nursema’sın” diyenler de, “Fotoğraflarına inanamadım böyle bir kız böyle bir rolü nasıl oynayabilir”, “Kimi gözlemledin” diyenler de var. Çok severek oynadığım için de herhalde seyirciye geçiyor diye düşünüyorum.

Muhafazakâr bir ailede, kapalı bir karakteri canlandırıyorsun, ailende böyle bir hayatı tercih eden var mı? Rolü çıkarırken nasıl gözlem yaptın?
Hiç kodlarını bildiğim bir şey değil; ne ailemde ne sosyal çevremde bakıp örnek alacağım biri yoktu. Ama ben kapalılıktan ziyade Nursema’nın bastırılarak büyümesi üzerine gittim. O yüzden de bastırılmış kızlar ya da kadınların hikâyesinden ya da onların hayatlarından yola çıkarak karakteri oluşturmaya çalıştım.

Aslında hayata farklı pencerelerden bakan insanların hikâyeleri. Bıçaksırtı bir karakter. Hiç tereddüdün oldu mu?
‘Kızılcık Şerbeti’ bana beş bölüm olarak geldi. Okuduğum anda Nursema için ‘Bu nasıl bir karakter’ dedim, bir de benim için ‘Alev’ karakteri öyleydi. İkisi de baktığımızda çok uçlarda karakterlerdi. İşte o uç durumlardan, o iki kadının güç birliğine dönmesi bence çok özel bir şey. O yüzden hiç tereddüt etmedim.

Sen bu karakteri oynarken kendine ve topluma dair nelerle yüzleştin?
Aslında hiç bilmediğim bir aile ve yine hiç bilmediğim bir insanı şu an dizide yaşıyorum. Bu da benim için inanılmaz bir deneyim. Ceren olarak kendimle yüzleşiyorum. Bazı replikler suratıma çarpıyor, beni sarsıyor. Beni o sırça köşkümden çıkarıp rahatsız ediyor. Bu da beni mutlu ediyor. Birey ve toplum olarak rahatsız olmak lazım sanırım. ‘Bir insanı sevmekle başlar her şey’ demiş Sait Faik, gerçekten bütün paradigmalarımızdan sıyrılıp karşımızdakini tüm farklılıklarıyla sevebildiğimiz zaman daha rahatlamış olacağız.

Nursema’nın evlendirildiği adam tarafından camdan itildiği sahne çok konuşuldu. Türkiye’de de son yıllarda kadın cinayetlerinde çok sık gördüğümüz bir şey camdan itilme. Sen o sahnenin çekimlerinde ne hissettin?
Nursema, Amerika’da okumuş bir kadın. Erkek kardeşleri sevdiği kadınlarla evlendirilmiş, mutlu olmuşlar ama o sevdiği erkekle konuşamadı bile babasının karşısında. Ve evlendiği gece tanımadığı bir adamdan şiddet gördü, aşağı atıldı. Bunu Türkiye’de birçok kadının yaşaması beni gerçekten kahrediyor. Nursema, benim de içimde bir yerde, biliyorum, bu oynadığım bir karakter ama ona hep sarılıyorum. Birbirimize sarılıp yol alıyoruz. O sahnenin çekimi, atılma anı ve onun öncesindeki süreç, onu yaşıyor olmak, zorladı, yıprattı beni. Sonrasında o kadar mesaj aldım ki o konuyla ilgili. “Bundan 15 yıl önceki halimi görüyorum”, “Ben bunların aynısını yaşadım”, “Bunları hâlâ yaşıyorum”, “Sevmediğim bir adamla evlendirildim, çocuğum var ama ben hâlâ aşkımı unutamadım” diyenler oldu. O yüzden de tekrar tekrar, bu rolü oynadığım için çok mutluyum.

Kaç yıldır dizi çekiyorsun, nasıl anlatırsın içinde bulunduğun dünyayı?
Bir sürü zorluk çektik, maddi-manevi. Demek ki zaman bu zamanmış. Ama çevremde çoğu arkadaşımın mesleğe küsmüş olduğunu görüyorum. Geçim kaynağı diziler. Çok keyif alsak da tiyatrodan öyle bir para kazanma gerçekliği yok. Ama şu anda çok mutluyum, sana bu röportajı veriyor olmak bile benim için çok büyük bir mutluluk. Yani hayatta verdiğim bütün emeklerin karşılığını aldığımı hissediyorum. Dediğim gibi çok acılar çektim, çok parasız kaldık karı-koca. Ama bir yerde birisi görüyor, sizin bu işi yapabileceğinize inanıyor. İşte o bir yere gelene kadar ben hayatımda kaç deneme çekimine, kaç yönetmen görüşmesine gitmişimdir anlatamam.

Seni reddedenlerden intikam vakti geldi mi?
Evet, hem Nursema’nın hem de Ceren’in sektörden alacağı intikam var (gülüyor). Gerçi ben durumu o gün içinde değerlendiririm. Belki onların da sebepleri olabilir.

Bundan sonra ne istiyorsun bu meslekten?
Bu saatten sonra kendimi tanıtıp “Ya ben aslında bu işi yapabilirim, bana bir şans verseniz” demeyeyim. Birileri bana güvensin ve o rolü teslim etsin. Tabii deneme çekimi falan, gerekeni yapayım. Ama birileri de artık beni görsün.

Röpörtajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

offensive

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
2,998
Puanı
310
Ben kendisini Star'da Beni Affet'ten tanıyorum ta 2011'den.
Uzun zamandır da bir prime time işinde parlamasını bekliyordum zaten.
Kızılcık Şerbeti'nin tutmasını bu yüzden de çok istedim doğruya doğru.

Beni Affet'te en yetenekli oyuncuydu izleyenler bilir, başrol kızlar Feride ve Bahar'dan fersah fersah ilerideydi oyunculuğu ve yeteneği...

Tüm övgüyü ve ilgiyi sonuna kadar hak ediyor, bu işin okulunu okumuş, güzel sanatlar fk. oyunculuk mezunu.
Merve Dizdar'la okul ve dönem arkadaşı ayrıca, Çanakkale 18 Mart Ünv.

Helali hoş olsun, yolu aydınlık ve açık olsun... Çünkü işini iyi ve hakkıyla yapıyor...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061

Beni Affet'te en yetenekli oyuncuydu izleyenler bilir, başrol kızlar Feride ve Bahar'dan fersah fersah ilerideydi oyunculuğu ve yeteneği...

Tüm övgüyü ve ilgiyi sonuna kadar hak ediyor, bu işin okulunu okumuş, güzel sanatlar fk. oyunculuk mezunu.

Helali hoş olsun, yolu aydınlık ve açık olsun... Çünkü işini iyi ve hakkıyla yapıyor...
Günlük dizilere fan oluşunun hayrını gördün sonunda. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eşide çok iyi oyuncu. Aşk ve Mavi dizisinde hem dramı hemde komedi kısmını güzel oynamıştı o.
Ceren’i ise Beni Affet dizisinde annemden dolayı çok izlemiştim zamanında. Ordada başarılı bir isimdi. Geçte olsa değerinin bilinmesine sevindim. Daha nice başarılara inşallah.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Günlük dizi fanlığı diyorsun ya onu demiştim sadece Beni Affet'i ara sıra izliyordum o zamanlar lisedeydim o kadar fanlık bir şey yok yani :A
Tam lafımızın üstüne. :A

Nursema modu açık kalmış bunun:A
İki haftada Afra'dan daha büyük etki yarattı diye kudurma. :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,094
Puanı
1,061
Tam lafımızın üstüne. :A

İki haftada Afra'dan daha büyük etki yarattı diye kudurma. :A
Kıvılcım reyiz varken Nursema kimmiş 🤮🤮
------

Bunun neresi Nursema baksana açılmıṣ :A bunlar yakında +18 sahne yapar bu gidiṣ :A
Yok gııı alacağım var dsksn diyor ya onun için dedim :X

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,084
Puanı
410
Maria ile Mustafa, Akıncı, İçimizden Biri gibi vasat işlerden sonra turnayı gözünden vurdu. Beni Affet'te az acı çekmedi, burada da farksız ama karşılığını alıyor hiç değilse :A

Günlük dizilerin iyi yanı genelde tiyatro kökenli oyuncuların çok olmasıyla bir okul gibi olması.

• Beğendim
Reactions: offensive

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,830
Puanı
1,060

Bende ilk orda izlemiştim gerçekten orda da oyunculuğu süperdi ya

• Beğendim
Reactions: offensive