2019 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
1343139.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Tür:
Biyografik, Belgesel
Yönetmen: Özer Feyzioğlu

Oyuncular:
Hayat Van Eck
Yetkin Dikinciler
Selen Öztürk

Filmin Özeti:
Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu ediyor. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşında olan, spor kariyerine 7 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalya, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve daha nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu’nun hayatının anlatıldığı filmde, Süleymanoğlu’na Hayat Van Eck hayat veriyor.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,357
Puanı
1,061
Bizimkiler türk filmlerinde yine önceliği tabi ki Recep'e verdiler. Gelecek filmler listesinde bile yok. Belki hiç sıra bile gelmeyecek. Gelirse izlerim, aksi olursa 3-4 ay sonra netten izleriz artık.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,624
Puanı
860
Çok güzel bir film olmuş. Mustafa Uslu ve ekibi her film üstüne koyarak ilerliyor. Fahir Atakoğlu muhteşem müzikler yapmış.

Filmin Naim'in milliyetçiliği üstünden gitmesi bence çok iyiydi. Film boyunca bir çok yerde tüylerim diken diken oldu. Hayat Van Eck muhteşem bir oyunculuk izletti bizlere. ABD yapımı bir film olsaydı bir çok ödüle aday olurdu.

Filmin kadrosu ise başka bir boyuttu. Her yerden tanınmış oyuncu fırlıyordu. Dijital Sanatlar'ın bir sonraki yapımını merakla bekliyorum.

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,327
Puanı
1,060
908 salonda vizyona girip 484.601 başlangıç yapması üzücü....(b) İnsanların Recebi tercih etmesi...:rolleyes:
376 salona düşüp 251,000 geçen 7.Koğuştaki Mucizeye sevindim :) :love1:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sonunda izleyebildim, Mustafa Kutlu yine harikalar yaratmış. Önce Ayla, ardından Müslüm, şimdi de Naim... Filmin görüntüleri, müzikleri, oyuncu kadrosu çok iyiydi. 'Naim' karakterine hayat veren Hayat Van Eck muhteşem iş çıkarmış, en büyük alkış ona gidiyor.

Çoğu yerde tüylerim diken diken oldu. Emeği geçen herkesin emeklerine sağlık. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aylardır söylene söylene, sonunda Netflix'e getirttim ve ilk geldiği gün izledim. :D

Filmin konusu gerçekten tam film yapılacak bir konu. Sonunda bu tip hikayelerin sinemaya aktarılıyor olması çok güzel, doğru.

Naim'in sportif başarısından ziyade Komunizm Bulgaristan'ında zulüm gören Türklerin hikayesine odaklanılması çok yerinde. Naim Süleymanoğlu gerçekten tüm zamanların en önemli sporcularından biri ama onun başarılarını anlamlandıran asıl faktörler iyi anlatılmış. Bugüne dek Bulgar zulmüyle ilgili pek yapım yapılmaması, en azından benim hiç rastlamamış olmam büyük bir artıydı ve bu olayları ilgiyle izledim.

İşin sportif yanı ise biraz hafif kalmış gibi. Dünyanın en güçlü sporcusu seçilen bir adamın o güce nasıl ulaştığı yeterince aktarılamamış bence.

Yerli yapımlarda slow-motion ajitasyon sahnelerinden acilen vazgeçilmesi gerekiyor. İnsanın duygulanacağı varsa da yapaylıktan duygulanamıyor. Oyunculuklar da ortalamaydı, daha iyi olabilirdi. Toplu sevinç sahneleri aşırı yapaydı. Yönetmeni genel anlamda beğenmedim yani. Keşke daha iyi bir yönetmen olsaymış. Senaryo da orta kısımlarda tıkanır gibi olmuş.

Genel anlamda başarılı bir film ama konu gerçekten muazzam. Bu konudan Türk sinemasının en büyük şaheserlerinden biri çıkabilirmiş, 9 puanlık bir film olabilirmiş, olmamış.

7.5/10

• Beğendim
Reactions: Aserat