2015 Carol - Film Yorumları

Kabul ediyorum daha zorlu bir yılda favori olmayabilirdi ama daha önce kazananlara baktığında onların da öyle aman aman aşırı özellikleri olmadığını görebilirsin. :):)

Kesinlikle yardimci kadın oyunculu genelde sağlam is çıkartıyor ama kadın oyuncu oscari hep bir yetersiz bana görede. Son 5 yılda Cate dışında doyurucu bir kadın izlemedim bende.:) Meryl Streep Demir Leydi ilede iyiydi birde.

Filmi sonunda izledim. Daha güzel olabilirdi ama senaryo çok yavan kalmış. Çarpıcı olmamış o sebeple ortalama bir film seyrettim.

Konu güzel, dönem güzel izlemesi zevkli ama senaryo bir türlü içine çekmiyor insanı özellikle başları çok yavan. sonra tatil olayı ayrılık olayı, Carol'in eşi ile çocuk sorunu falan güzel sayılırdı. O kısma gelene kadar işkence.ss

Cate Blanchett nasıl bir oyuncudur Allah'ım. Yunan tanrıları gibi kadın. Çok cool. Çok zarif. Role yine çok yakışmış. Her bir mimigi olaydı filmde. Muhteşemdi ve hayranlıkla izledim. Bu yıl neden favori değil anlamış değilim. Brié Larson'ı tek bir bakışı ile döver yani.
Rooney Mara için aynı şeyi pek söylemem. Evet iyi hoş oynamış ama bir etki bırakmadı oyunculuğu bende. Cate ile kıyaslamak zaten yanlış olur ama bu yıl oscar yardımcı kadındaki en zayıf halka olarak görülen Rachel ile eşdeğer bir oyunculuk sergilemiş. Etkisiz, ortalama bir oyunculuk işte.

Müzikler sıkıcıydı. Müzikler bu konuda daha çarpıcı olmalıydı. Pek sevmedim.
Kostümler süperdi. Carol kostümü çok cool yaratılmış. Sadece Carol ile bile aday olmalı.

Film senaryo olarak zayıf olsada izlemesi zevkli bir filmdi. Senaryo olarak Sıkılma gelsede bir şeyler mutlaka çekiyordu. Bu yönden açıkları olan ancak bi açıklar çok boşluk olarak değildi. Diğer yönleri ile dolabiliyordu.

6.5/10

beğenmemişsin genelde ama hakettiğinden fazla puan vermişsin yinede :)
ilk bir saat resmen çile çektik ne zor kendimi filmden kurtardım cate le rooney bir ara oynaştılarda biraz kendime geldim yoksa film baştan sona eziyet :)

Therese karakterinin sıkıcı olması ve filmin ilk başta onun üzerinden başlamasıda filme büyük eksi olmuş. Filmde Caroli ve görmek için can attım. Karakter olarak eksik olması sebebi ile bence de Rooney Mara biraz düşük kalmış. Hiç iddiası yok bence. Kate ve Alicia varken zor.
Cate Blanchett her zaman oscari hakediyor demekki.:bhr: Brie Larson ile kıyas dahi kabil etmez bu filmde ki tek bir bakışı. Bence sigara tutuşu bile cool. Brié'i ne tarafa bükersen bük o hareketi yapamaz. Yılların tecrübesi ile rolü en iyi şekilde yansıtmış ve yaşatmış. Alkışlıyorum kendisini.:Z

Bu arada Sarah Paulson'u unutuyordum. Filmde en çarpıcı sahneler ondaydi bence. Çok büyük renk katmış filme. Zaten 6.5 puanın 0.5'i ondan geldi.:X

@mrt-06 AHS'de ki kadın var. Sende izle filmi istersen.:X
Sarah Paulson da bu aralar hep karşıma çıkıyor. :D Gerçekten çok iyi bir oyuncu fakat birde başıma bu filmi çıkarmak istemiyorum, yaza kalsın. :A

beğenmemişsin genelde ama hakettiğinden fazla puan vermişsin yinede :)
ilk bir saat resmen çile çektik ne zor kendimi filmden kurtardım cate le rooney bir ara oynaştılarda biraz kendime geldim yoksa film baştan sona eziyet :)

Telaffuz ettiğim kelimelerden sadece olumsuz olanları alırsan fazla tabi ama Cate gibi bir varlık var fide o bile 5 puan.:F

Sarah Paulson da bu aralar hep karşıma çıkıyor. :D Gerçekten çok iyi bir oyuncu fakat birde başıma bu filmi çıkarmak istemiyorum, yaza kalsın. :A

Benimde her yerde karşıma çıkıyor. Çok sağlam ve burada hareketleri falan AHS'de ki gibi. Bak derim.:F Direk o dizi aklıma geldi.

Telaffuz ettiğim kelimelerden sadece olumsuz olanları alırsan fazla tabi ama Cate gibi bir varlık var fide o bile 5 puan.:F

Benimde her yerde karşıma çıkıyor. Çok sağlam ve burada hareketleri falan AHS'de ki gibi. Bak derim.:F Direk o dizi aklıma geldi.
AHS demişken,bitirdin mi sezonu? :A

zaten telafuz ettiğin varlık benim filmde tek sevdiğim sahneydi biliyoruz cate le rooney in kıvrımlarının ne kadar şahane olduğunu ? :) ama konunun işleniş şekli ishal adamı kabız edecek türden :)

Şükür bitti :A

Ben hayatımda bu kadar ağır ilerleyen bu kadar kasvetli bir yapım izlememiştim.Hayatımda izlediğim en sıkıcı filmler arasına girdi bile.Ne ters köşe ne merak ne bir olay veya heyecan bu filmde bu saydıklarımın bir tanesi bile yok.Ne anlatıyor hiç belli bile değil.Süresi aşırı derecede uzatılmış sıkıcı bir film işte.Boş sahneler çok fazla.

Cate Blanchett ve Rooney Mara güzel bir oyunculuk çıkarmışlar ama filmin içinde kaybolmuş gitmiş.Müzikleri ise idare ederdi.

Sanırım oscar etkinliğinin sonuna gelirken izlenecek film kalmadı.İnşallah oscar almaz

4/10

Son düzenleme:
Şükür bitti :A

Ben hayatımda bu kadar ağır ilerleyen bu kadar kasvetli bir yapım izlememiştim.Hayatımda izlediğim en sıkıcı filmler arasına girdi bile.Ne ters köşe ne merak ne bir olay veya heyecan bu filmde bu saydıklarımın bir tanesi bile yok.Ne anlatıyor hiç belli bile değil.Süresi aşırı derecede uzatılmış sıkıcı bir film işte.Boş sahneler çok fazla.

Cate Blanchett ve Rooney Mara güzel bir oyunculuk çıkarmışlar ama filmin içinde kaybolmuş gitmiş.Müzikleri ise idare ederdi.

Sanırım oscar etkinliğinin sonuna gelirken izlenecek film kalmadı.İnşallah oscar almaz

4/10

bende aynı çileyi çekmiştim:) ama işte filmi sevip izleyen arkadaşlarda vardı nasıl bir taktik uyguladılar izlerken bilemiyorum ama benim için çekilmez saatlerdi :)
birde güzel oyuncularına rağmen bu kadar sıkıcı bir iş başarmak herkesin harcı değildir :) yönetmeni kutlamak lazım :)

bende aynı çileyi çekmiştim:) ama işte filmi sevip izleyen arkadaşlarda vardı nasıl bir taktik uyguladılar izlerken bilemiyorum ama benim için çekilmez saatlerdi :)
birde güzel oyuncularına rağmen bu kadar sıkıcı bir iş başarmak herkesin harcı değildir :) yönetmeni kutlamak lazım :)
Son dakikalar fena beterdi :A