Kanal D Camdaki Kız - Dizi Yorumları

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,327
Puanı
860
Hepsini kontrol ettim ve etiket önemli bir etken. Tek seninki öyle diye belirtmek istedim :A ilerde başına gelmemesi adına :A
Ben etiket için söylemedim. Eğer hak yemeye devam edilirse o sıra bize hiç gelmez.

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
20 dakikada baş şişirdiler ya başladığından beri gıy gıy müzik eksik olmadı.

Şu dizilerimizde bu kadar sık ve yüksek müzik kullanmaktan ne zaman vazgeçecekler. :A

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Nalan'ın annesi beklediğimden m....k çıktı. :A Bölüm biraz durgun gidiyor. İlk bölüm olmasına veriyorum. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Arka Sokaklar'la yarışır şekilde saçma sapan yerlerde zoom yapıyorlar. :F Dün Doğduğun Ev Kaderindir'de de yapıyorlardı amaç ne ya. :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Selma Ergeç'in eski saç rengi daha iyiydi ya, pek yakıştıramadım. Ekranlarda izlemeyi özlemişiz, o ayrı. :X

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok kaliteli ve güzel bir iş olmuş, bu çok belli zaten. Lakin ilk bölüm daha akıcı olabilirdi, bana çok ağır bir ilk bölüm izlenimi verdi. Hikayeler de bir kopuk geldi, özellikle ilk dakikalar ne izliyoruz moduna girdim. Dikkat çeken bir iş. Müzikleri de çok hoş... Lakin o zoomlama olayı gerçekten çok dikkat dağıtıcı, umarım ikinci bölümle beraber bu olay düzelir. Çok rahatsız oldum.

Yolu açık, reytingi bol olsun. İlk bölümü baştan sona tam olarak izleyeceğim, biraz parça bölük izleyebildim. Nur Sürer'e ayrı parantez açmak lazım sanırım, çok yakışmış role. :X

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
Sözde Masumlar'ın görüntü yönetmeni geldi, adam diziyi katletmeye gelmiş. :A

• Güldürdün
Reactions: BARON疼痛

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
2 saatten fazla dizi yapılması yasaklansın. RTÜK saçma sapan şeylerle uğraşacağına dizi sürelerine belli bir kota getirsin çünkü böyle olmayacak. Özellikle ilk bölümlerin kısa olması daha güzel olur çünkü dizi ne kadar iyi olursa olsun 2 saat 40 dakika reklamsız izlemek insani bir durum değil.

Bunun dışında genel olarak güzel bir ilk bölümdü ama üstte söylediğim gibi süre aşırı uzun olunca bazı sahneleri fazla uzatmışlar. Kısacası bazı sahneler kurguda çok rahat düzeltilebilrimiş özellikle Koroğlu ailesinin kahvaltı sahnesi o kadar uzundu ki Nalan'ı 45 dakika göremedik. O yüzden biraz daha kısa bir süre ve bir tık daha dinamik bir tempoyu tercih ederdim ama giriş bölümü olduğu için şimdilik mazur görelim. Umarım gelecek bölüm daha kısa olur. Zoomlama olayıyla da dalga geçilmiş (hikaye aşırı hareketli olmadığı için böyle bir dinamiklik katmaya çalıştılar herhalde) ama görüntü yönetiminin genel olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle Nalan ve Sedat'ın yemek sahnesi görsel olarak adeta masal gibiydi. Zaten bu kadar tepki geldiyse sonraki bölümlerde kullanmazlar abartılacak bir şey yok.

Burcu Biricik'in ne kadar harika bir oyuncu olduğunu tekrar gördük. :bhr: Boncuk'un üstünden sadece iki ay geçti ama bu kadar kısa süreye rağmen ortaya o kadar farklı bir karakter çıkarmış ki hayran olmamak mümkün değil. Daha önce canlandırdığı güçlü ve dik duruşlu karakterlere nazaran daha pasif (ya da pasifleştirilmiş), sakin ve içine kapanık Nalan'da da bir an sırıtmamış. Feyyaz Şerifoğlu'nun oyunculukta gelişmesi gerekiyor ama Sedat öyle çok ciddi bir yetenek gerektirmediği için o da rolüne yakışmış. Gelecek bölümlerde iyice ısınınca daha da iyi olur diye düşünüyorum Yan kadrodaki her isim birbirinden değerli olduğu için performans anlamında kötü bir sürpriz görmedik ama Nur Sürer'in usta işi oyunculuğuyla özel bir parantez açmak şart. Hasibe'yle (Masumlar Apartmanı) aşık atacak yeni bir manyak annemiz daha çıktı ama olayın altında yatanlar çıktıkça güzel sahneler izleyeceğiz gibi görünüyor.

Sonuç olarak bazı pürüzler dışında genel olarak güzel bir iş olmuş ama tek endişem ilk kısmın yavaş oluşu nedeniyle izleyicinin kaçıp kaçmadığını. Yine de her yerde bayağı yorum yapılmış o yüzden yarın güzel bir açılış yapacağını düşünüyorum. Tüm ekibin emeğine sağlık. :Z

------

2. BÖLÜM FRAGMANI

@Özgür @Yiğitt

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2 saatten fazla dizi yapılması yasaklansın. RTÜK saçma sapan şeylerle uğraşacağına dizi sürelerine belli bir kota getirsin çünkü böyle olmayacak. Özellikle ilk bölümlerin kısa olması daha güzel olur çünkü dizi ne kadar iyi olursa olsun 2 saat 40 dakika reklamsız izlemek insani bir durum değil.

Bunun dışında genel olarak güzel bir ilk bölümdü ama üstte söylediğim gibi süre aşırı uzun olunca bazı sahneleri fazla uzatmışlar. Kısacası bazı sahneler kurguda çok rahat düzeltilebilrimiş özellikle Koroğlu ailesinin kahvaltı sahnesi o kadar uzundu ki Nalan'ı 45 dakika göremedik. O yüzden biraz daha kısa bir süre ve bir tık daha dinamik bir tempoyu tercih ederdim ama giriş bölümü olduğu için şimdilik mazur görelim. Umarım gelecek bölüm daha kısa olur. Zoomlama olayıyla da dalga geçilmiş (hikaye aşırı hareketli olmadığı için böyle bir dinamiklik katmaya çalıştılar herhalde) ama görüntü yönetiminin genel olarak iyi olduğunu düşünüyorum. Özellikle Nalan ve Sedat'ın yemek sahnesi görsel olarak adeta masal gibiydi. Zaten bu kadar tepki geldiyse sonraki bölümlerde kullanmazlar abartılacak bir şey yok.

Burcu Biricik'in ne kadar harika bir oyuncu olduğunu tekrar gördük. :bhr: Boncuk'un üstünden sadece iki ay geçti ama bu kadar kısa süreye rağmen ortaya o kadar farklı bir karakter çıkarmış ki hayran olmamak mümkün değil. Daha önce canlandırdığı güçlü ve dik duruşlu karakterlere nazaran daha pasif (ya da pasifleştirilmiş), sakin ve içine kapanık Nalan'da da bir an sırıtmamış. Feyyaz Şerifoğlu'nun oyunculukta gelişmesi gerekiyor ama Sedat öyle çok ciddi bir yetenek gerektirmediği için o da rolüne yakışmış. Gelecek bölümlerde iyice ısınınca daha da iyi olur diye düşünüyorum Yan kadrodaki her isim birbirinden değerli olduğu için performans anlamında kötü bir sürpriz görmedik ama Nur Sürer'in usta işi oyunculuğuyla özel bir parantez açmak şart. Hasibe'yle (Masumlar Apartmanı) aşık atacak yeni bir manyak annemiz daha çıktı ama olayın altında yatanlar çıktıkça güzel sahneler izleyeceğiz gibi görünüyor.

Sonuç olarak bazı pürüzler dışında genel olarak güzel bir iş olmuş ama tek endişem ilk kısmın yavaş oluşu nedeniyle izleyicinin kaçıp kaçmadığını. Yine de her yerde bayağı yorum yapılmış o yüzden yarın güzel bir açılış yapacağını düşünüyorum. Tüm ekibin emeğine sağlık. :Z

------

2. BÖLÜM FRAGMANI

@Özgür @Yiğitt
Başka dizi böyle zoomlar falan yapsaydı yerin dibine sokardın burada olunca abartılacak bir şey yok. :A

Beni etiketlemesen de olur ilk 40-45 dk izleyip değiştim çok yavaş akıyordu ve çok müzik vardı kafamı şişirdi. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
Başka dizi böyle zoomlar falan yapsaydı yerin dibine sokardın burada olunca abartılacak bir şey yok. :A

Beni etiketlemesen de olur ilk 40-45 dk izleyip değiştim çok yavaş akıyordu ve çok müzik vardı kafamı şişirdi. :A
Ay varsa var icabına bakılır bir şekilde. :A Sen kendi izlediğin dizideki burun yok edici filtrelere bakabilirsin. :A

Hay senin kafana.ss

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060

------

2. BÖLÜM FRAGMANI

@Özgür @Yiğitt
Burcu için okadar katlanacağımı sanmam :A ilk 30 dakika şans veririm, sonrasına bakarız :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Çok Güzel'deki o adamın eve girişi, evin alt katına inişi falan orada 5 dk müzikle şov yaptı resmen. Dedim bu sahne bitmeyecek galiba. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür