Show Cam Tavanlar - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
cam-tavanlar-jpg.103488

Show TV'nin merakla beklenen yeni yaz dizisi 'Cam Tavanlar' bu akşam yayın hayatına başlıyor!

Yapımcılığını OJO Pictures'ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Fehmi Öztürk'ün oturduğu, senaryosunu başarılı senarist Meriç Acemi'nin kaleme aldığı dizinin başrollerini Kubilay Aka, Bensu Soral, Hatice Aslan, Utku Ateş, Ahmet Melih Yılmaz, Beril Kayar ve Ayten Soykök paylaşıyor.

Tırnaklarını kazıyarak olduğu pozisyona gelen Leyla ile prestijli bir aileden gelerek hayatta her istediğini kolaylıkla elde eden Cem’in heyecan dolu rekabetini izleyici ile buluşturacak olan dizi ile ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

'Cam Tavanlar' yeni bölümüyle her çarşamba 20.00'de Show TV'de!

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Leyla ile Cem'in daha önceden sevgili olduğunu düşünüyordum ama öyle değilmiş gibi gözüküyor. Sadece tanışmışlar ve bir kaç yemek yemişler gibi.

Bölüm 20 yıl önce ile başlasa ve sonrasında neler olduğunu izlesek daha iyi olurdu sanki. Mutfak olayı ile başlayıp 20 yıl önce ile devam edince kopukluk oldu bende.
------
Yuh Cem, masaya oturur oturmaz da böyle bir şey yapmazsın. :A
------
Aaaa, bir yemekten daha fazlası varmış. Sanırım Cem "arayacağım" dedikten sonra bir daha gözükmedi ortalıkta.

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: Angelica

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,752
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Cem'in, Leyla için kurul üyelerine çektiği rest çok iyiydi, ama bir işe yarasaydı. :( Cem'de çaresiz kaldı.

Leyla, Cem geldiği ve o istediği için gittiğini zannediyor ama öyle olmadı. İkili arasında da bir savaş, bir rekabet başladı. Bakalım ilerleyen bölümlerde ne olacak.

Bu arada hikayenin amacı, teması çok güzel, alışılagelmişin dışında bir hikaye denildiğinde daha farklı bir şey bekliyordum. İlerleyen zamanlarda umarım bu amaçtan çıkmaz.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
İlk bir buçuk saatini çok az başka şeylerle oyalanarak izledim ki bu kadar uzun sürede benim için büyük bir başarı. Son 15-20 dakikasında hafif hafif koptum ve dizideki heyecanlı yerleri de oraya toplamışlar. :A

Şu dizi için öncelikle Meriç Acemi'yi tebrik etmek gerek. Fragmanda aşk sahnelerini görünce konusundan sapacak diye korkmuştum ki sadece flashbacklerde kaldı. :A Bölümün başından itibaren Leyla'nın yükselme mücadelesi çok iyi anlatıldı. Yalnız şu beyaz saçlı adam ve Haldun aşırı kıl karakterler ama tam yerinde olmuşlar. Fragmanlarda Hatice Aslan'ı görünce aslında Süreyya'yı bölüm boyu bekledim ama bir bakıma bölümde olmaması iyi olmuş ki net olarak Leyla'nın hikayesini izleyebildik.

Bu arada ilk flashback hariç hepsi yerli yerindeydi.

Dizinin temposu genel olarak yüksekti ama süreyi tamamlamak için bazı kısımları psikolojik dizilerimiz gibi çok yavaştı ama o kısımlarda da görsel bir şölen sunulduğu ortada. Ayrıca dizinin çekimleri çok iyiydi bunun için de Fehmi Öztürk'ü tebrik etmek gerek.

Ne bu kadar beklediğime ne de izlediğime pişman oldum, dizi yaz boyunca amacından saparak saçma sapan aşk hikayelerine girmeyecektir bence. Normal bir giriş bölümüne göre iki gömlek üstündü ki yeni bölümlerde detaya girildikçe ve Süreyya gelince :A dizi daha iyi bir hal alacaktır. Yazın en ilgi çekici işlerinden biri olacak gibi geliyor bana ama gereken ilgiyi görmezse hakkı fena yenmiş olur, şu haliyle saçma sapan bir diziyi hayli hayli sollaması gerekiyor.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,104
Puanı
280
Ben beğendim. Tam bir romantik komedi değil. Geçen sezon başlayan, Sen Çal Kapımı yaz dizisine göre daha merak uyandırıcı bir senaryo ortaya çıkarmışlar. En azından karekterler üzerinden değilde, yaptıkları işler üzerinden bir dizi yürütecekler gibi. Fragmanda ne anladıysak aslında o çıktı. Bir ters köşe yok. Sevdim bu yönünü.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Meriç Acemi dizisi diye umutlanmıştım ama Cam Tavanlar bekleneni verememiş. UTC'de ettiğimiz ahlar sonunda çıkıyor mu acaba. :A Dün akşam Twitter'da sıkıcı olduğuna dair bazı yorumlar görmüştüm belli ki insanlar yazın ağır aksak giden şeyler izlemek istemiyor. Bir de afişti, röpörtajdı vs. derken ambalaja (yani reklama) o kadar yatırım yaptılar ki aslında işin içerik olarak aman aman olmadığını belli eden detaylar bunlar. Malum son dönemde tutan dizilere bakınca hep sessiz sedasız gelen ve reklamlarıyla değil içeriğiyle kendinden bahsettiren işler olduğunu görüyoruz. Yine de bol tekrarla yükselecektir diye düşünüyorum konuşmak için bayağı erken.

SÇK'nın 40. bölümde yeni diziden daha yüksek alması ilginç sahiden. Belli ki ara verince insanlar biraz özlemiş ama geçen yaz çıkardığı performansa ulaşması imkansız. Zaten 10 bölüm kaldı ama 1 reyting de alsa FOX abisi bitirmeyeceği için sıkıntı yok. :A

Kuruluş Osman birkaç hafta önceki performansından uzakta. Onun yanı sıra Kırmızı Oda, Arka Sokaklar, BZÇ, EDHO, Kardeşlerim gibi dram işlerinin sırf yüksek reyting alıyor diye haziranda da devam ettirilme ısrarını anlamıyorum bunun yüzünden neredeyse hepsi eski reytinglerinden uzaklaşmaya başladı.
Yanlış konuya yorum yaptın galiba, reyting sonuçlarına uğurlayalım mı seni? :A

• İlginç
Reactions: Aserat

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
Bölümü yeni tamamladım ben çok beğendim ama tek bir şeye takıldım Bensunun saçları geçmişi anlatırken peruk mu takmışlar ne yapmışlar kötü görünüyordu sonrasında da kötüydü saçları onun dışında diziye bayıldım Bensu ile Kubilayın uyumu çok iyiydi Leylayı çok sevdim Cem çok iyi ama Leyla onu anlamadı daha anlayınca üzülecek bence :D

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,603
Puanı
560
Cam Tavanları Aşkın Tarifi dizisine karşı biraz daha sıkıcı buldum ilk bölüm Leyla'nın etrafında dönmüş durumda ayrıca Leyla'nın herşeyi anında çözmesi, bir çok işe birden el atması, o panik konuşmaları ve koşuşturmalarıda epey eğreti durmuş kısacası ilk bölüm cıks olmamış umarım 2. bölümde düzelir ;)

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy