FK1 Butch Cassidy and the Sundance Kid / Sonsuz Ölüm (1969) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
0064115.jpg

Sonsuz Ölüm - Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

Türü: Macera, Biyografi, Suç, Western
Yönetmen: George Roy Hill
Senaryo: William Goldman

Oyuncular:
Paul Newman
Robert Redford
Katharine Ross
Strother Martin
Henry Jones

IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (4)

En İyi Senaryo
En İyi Görüntü Yönetmeni
En İyi Müzik
En İyi Orjinal Şarkı

Oscar Adaylıkları (3)

En İyi Film
En İyi Yönetmen
En İyi Ses

Filmin Özeti
Butch Cassidy, 1890’lı yıllarda faaliyet gösteren bir soygun çetesinin zeki ve karizmatik lideridir. En yakın arkadaşı, aynı zamanda en yakın iş arkadaşı da olan güçlü kuvvetli Sundance Kid’tir. İkili tüm şehrin korkulu rüyası olmuş başarılı soygunculardır, Butch’ın aklıyla Sundance’in güçlü yapısı birleşince ikilinin ellerinden hiç kimse kurtulamaz. Ancak değişen dünya ve yeni global sistemde artık bu tarz illegal işlere yer yoktur. Zor durumda kalan ikili için yaşadıkları yerden uzaklaşmaları şart olmuştur.
Western sinemasının en başarılı yapıtlarından biri olarak kabul edilen ve bu türe kattığı yenilikçi yaklaşımla ışıldayan kült filmin başrollerinde Robert Redford ve Paul Newman ikilisi bulunuyor.

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
0064115.jpg

Sonsuz Ölüm - Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969)

Türü: Macera, Biyografi, Suç, Western
Yönetmen: George Roy Hill
Senaryo: William Goldman

Oyuncular:
Paul Newman
Robert Redford
Katharine Ross
Strother Martin
Henry Jones

IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (4)

En İyi Senaryo
En İyi Görüntü Yönetmeni
En İyi Müzik
En İyi Orjinal Şarkı

Oscar Adaylıkları (3)

En İyi Film
En İyi Yönetmen
En İyi Ses

Filmin Özeti

Filmin Fragmanı

harika bir filmdir izlemiştim çok önceleri tekrar izleyeceğim...

özellikle final sahnesi harikaydı ..

@Forumdash @sürgünüm @OzaN @berkann @sokak sanati @Ahmad @Çiğdem- @xemrexxx @Harunnn bu filmi kaçırmayın :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
İzlemedim ama bakarım.Gladyatör'ü bulamadım izlemeyeceğim o sebeple buna bakarım onun yerine.:D
bence herşeyden önce buna bakman lazımdı ben bundan bir 5 yıl önce izlemiştim film harika gelmişti bana belki o zaman fazla ergendim bilemiyorum:) ama gerçekten izlenebilecek filmlerin başında geliyor bence :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
bence herşeyden önce buna bakman lazımdı ben bundan bir 5 yıl önce izlemiştim film harika gelmişti bana belki o zaman fazla ergendim bilemiyorum:) ama gerçekten izlenebilecek filmlerin başında geliyor bence :)

Çok eski filmler beni açmıyor.Siyah Beyaz mı.:T:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmi kasıla sıkılı bıkıla izledim ve bitirdim.:D

Hiç bu kadar eski film izlememiştim o nedenle pek sağlıklı bir tesbit yapamam ama o döneme göre ortalamanın üstünde bir filmmiş gibi duruyor.
Filmin başları çok sıkıcıydım ortalara 40. dakikalara doğru açıldı gibi ama tam olmadı oda.Özellikle şu takip kısmı baya yordu beni.

Filmin en sevdiğim yanı oyuncuları ve karakterleriydi özellikle Robert Redford'un karakteri akılda kalıcıydı.Butch karakteri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Zeki bir karakter yapmaya çalışmışlar ama olmamış gibi pek sevemedim o karakteri.Ama Sundance karakteri cidden hem Robert'a cuk olmuş hemde çok ortada bir karakterdi.Sevmemek elde değil.

Müzikleri birde güzeldi.Pek denk gelmediğim tarzda olan müzikler cidden iyiydi.

@destere nin çok sevdiği son sahne iyiydi.Ben bir kaç kurun geldikten sonra dondurulmasını tercih ederdim.Daha çok seveceğimi düşünüyorum öyle olsa.

Filmin en sevdiğim sahnesi:
Sondaki çatışma sahnesi ve tren soyma olayları güzeldi.
En sevdiğim karakter:Sundence.:D

Filme puanım:Çok sıkıldım ama karakter iyiydi.Müzikler güzeldi.Bunları göz ardı etmeden vereceğim puan 7/10.

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Filmi kasıla sıkılı bıkıla izledim ve bitirdim.:D

Hiç bu kadar eski film izlememiştim o nedenle pek sağlıklı bir tesbit yapamam ama o döneme göre ortalamanın üstünde bir filmmiş gibi duruyor.
Filmin başları çok sıkıcıydım ortalara 40. dakikalara doğru açıldı gibi ama tam olmadı oda.Özellikle şu takip kısmı baya yordu beni.

Filmin en sevdiğim yanı oyuncuları ve karakterleriydi özellikle Robert Redford'un karakteri akılda kalıcıydı.Butch karakteri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Zeki bir karakter yapmaya çalışmışlar ama olmamış gibi pek sevemedim o karakteri.Ama Sundance karakteri cidden hem Robert'a cuk olmuş hemde çok ortada bir karakterdi.Sevmemek elde değil.

Müzikleri birde güzeldi.Pek denk gelmediğim tarzda olan müzikler cidden iyiydi.

@destere nin çok sevdiği son sahne iyiydi.Ben bir kaç kurun geldikten sonra dondurulmasını tercih ederdim.Daha çok seveceğimi düşünüyorum öyle olsa.

Filmin en sevdiğim sahnesi:
Sondaki çatışma sahnesi ve tren soyma olayları güzeldi.
En sevdiğim karakter:Sundence.:D

Filme puanım:Çok sıkıldım ama karakter iyiydi.Müzikler güzeldi.Bunları göz ardı etmeden vereceğim puan 7.5/10.
hem müzikleriyle hemde
finaliyle
muhteşem bir filmdir arada sıkılmanda eski filmlere alışmamandan kaynaklı .. o dediğin
final sahnesindeki kurşunlara hedef olan yerden çok, ben ikilinin ölüme giderken bile kurdukları hayalleri çok sevdim, umutsuzlukta bile umut taşıyorlardı avustralyada koyun sürüsü sahibi olacaklardı güya yazık oldu :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
hem müzikleriyle hemde
finaliyle
muhteşem bir filmdir arada sıkılmanda eski filmlere alışmamandan kaynaklı .. o dediğin
final sahnesindeki kurşunlara hedef olan yerden çok, ben ikilinin ölüme giderken bile kurdukları hayalleri çok sevdim, umutsuzlukta bile umut taşıyorlardı avustralyada koyun sürüsü sahibi olacaklardı güya yazık oldu :)

Evet genel olarak yapıları bu.Banka soyarken ölürken eğlenmeleri değişikti.:D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evet genel olarak yapıları bu.Banka soyarken ölürken eğlenmeleri değişikti.:D
ben ne düşünüyorum biliyormusun tarzı bir lafla başlıyor sohbet, arkadaşı, kızıyor artık anlatma diyor senin yüzünden bu hale geldik.... bir kaç saniye sessizlikten sonra merak ediyor bu sefer, ne düşünüyorsun peki diyor... bu yine başlıyor hayallerini anlatmaya :)) o sahnede unutulmazdı)