Bu Konu Hakkında Fikriniz Nedir?

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Nedenmiş ki o? :D Açıklıyorum sana işte. Fikrimi söylüyorum, daha ne istiyorsun anlamadım ki? Nesi var o cümlenin de tartışmama kararını haklı buluyorsun?

Neden deist olmazsın?
Çok peşin hüküm konuşuyorsun çünkü :D Benim düşünceme göre tanrı varsa mutlaka elçileri de vardır yani peygamberler. O yüzden ateistlerin görüşlerini deistlere göre daha mantıklı buluyorum.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Çok peşin hüküm konuşuyorsun çünkü :D Benim düşünceme göre tanrı varsa mutlaka elçileri de vardır yani peygamberler. O yüzden ateistlerin görüşlerini deistlere göre daha mantıklı buluyorum.
Sonsuz güç sahibi varlık neden elçilere ihtiyaç duyuyor?

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben sert bir cevap vermedim nerden çıkardın :A Ayrıca benim birşey göstermem için uzakta olmamam gerek yüzyüze olur ancak uzaktan bisey anlatıp ikna etmem zor. O nedenle susuyorum. Ben size kaynağını verdim hacıya hocaya gideceginize o kitapları okuyun fihristi de var istediğiniz konuyu rahatlıkla bulabilirsiniz.
Gerçekten @mrt-06 bu tur (kişiye göre değişir) hassas konular tartişmak bana da saçma geliyor artık. Aklına gelen bir soruyu (senin de bulabileceğin cevaplari) internetten bulup atıyorlar önüne :F Netice sorulmamiş sorular değil bu sorular. Soruldugunda dünyayı değiştirmiyor. Dini sorgulatan, ateistlerin arkasına yaslandiği sorular bunlar. Her zaman da ucu acık ve tartişmaya acık olacak. Bir bilge kişiye gidip sorsan daha iyi olmaz. Burdaki fikirler(linkler) pek de fikir sahibi yapmaz:X

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Mesajlarını o şekilde vermeyi uygun görmüştür :A The Good Place gibi gökte büyük bir Tv kurup mesajını o şekilde mi vermeliydi? :D
Bilmem, mesajı nasıl verdiğinden ziyade mesajı verme sebebini merak ediyorum. Öyle ahım şahım mesajlar da yok zaten. Yine peşin hüküm, buna da tepki gösterirsin sen. :D

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bilmem, mesajı nasıl verdiğinden ziyade mesajı verme sebebini merak ediyorum. Öyle ahım şahım mesajlar da yok zaten. Yine peşin hüküm, buna da tepki gösterirsin sen. :D
Yok senin görüşün saygı duyarım :A Peşin hükümlü olduğunu bu tarz mesajların için demiyorum Kur'an okumayan herkes deisttir tarzı mesajların için öyle dedim.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Komik veri, düzgünce tartış? :A Müslümanım diyenlerin büyük çoğunluğunun kutsal kitabını okumamış olması. Bundan daha iyi kanıt mı olur?
Bu mesajdan o anlam çıkıyor ama :A
Sen " 'Kur-an okumayan her müslüman deisttir.' dedin." mi diyorsun yoksa " 'Kur-an okumayan herkes deisttir. ' dedin." mi?

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sen " 'Kur-an okumayan her müslüman deisttir.' dedin." mi diyorsun yoksa " 'Kur-an okumayan herkes deisttir. ' dedin." mi?
"Kitabı okumayan müslüman kişi deisttir."den kastım şu, kişi İslamiyet'in geleneklerinden, adetlerinden kopmasa bile deizmin tanrısına inanır.
Yani Kur'an okumayan her müslüman farkında olmasa da deisttir demek istiyorsun :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
"Kitabı okumayan müslüman kişi deisttir."den kastım şu, kişi İslamiyet'in geleneklerinden, adetlerinden kopmasa bile deizmin tanrısına inanır.
Yani Kur'an okumayan her müslüman farkında olmasa da deisttir demek istiyorsun :D
Evet, bunu diyorum.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Bu konu beni aşar aslında ancak kimin cennet yada cehennemde bulunacağını Allah karar verir,ha kitapta bazı hükümler bulunuyor ona şüphe yok ancak Kuranı Kerim dilden dile tercüme yapıldığında dilden ötürü anlatılmaya çalışıldığını anlamak lazım.tabi Kuranı Kerim de anlatılanların çoğu tercümeli.hatta çok cümleyi de anlaşılabilir ancak bazı hassaslı detaylarda anlatmaya çalıştığını anlamak mühim. Ayrıca Müslümanların hepsi cennete gidecek mi oda başka bir detay?

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Gerçekten @mrt-06 bu tur (kişiye göre değişir) hassas konular tartişmak bana da saçma geliyor artık. Aklına gelen bir soruyu (senin de bulabileceğin cevaplari) internetten bulup atıyorlar önüne :F Netice sorulmamiş sorular değil bu sorular. Soruldugunda dünyayı değiştirmiyor. Dini sorgulatan, ateistlerin arkasına yaslandiği sorular bunlar. Her zaman da ucu acık ve tartişmaya acık olacak. Bir bilge kişiye gidip sorsan daha iyi olmaz. Burdaki fikirler(linkler) pek de fikir sahibi yapmaz:X
Sadece aklımdaki sorulara tanıdığım insanlardan ve dini bilgisinden emin olduğum insanlardan bilgi almak istemiştim..