Bu Durumda Ne Yapardınız?

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,133
Puanı
1,060
Aldırmazdım ben çocuklara çok düşkünümdür ben ve her ne olursa olsun aldırmazdım

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,133
Puanı
1,060
@denizz19 ortak kararla dedin ya eşin dedi ki deniz ne olursa olsun ben aldırmak istemiyorum kesinlikle doğrucam dese yine hayır aldıralım dermisin :D

• Beğendim

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Evet ilk defa böyle ciddi bir konuda anket açıyorum sanırım ama bunlar da hayatın bir gerçeği maalesef Allah korusun diye iç geçirerek yazdım konuyu. Sualim şu: evlendiniz ve eşiniz hamile kaldı. Doğum kontrolüne gittiğinizde doktor size bebeğinizin engelli doğacağını söyledi. Bu durumda ne yapardınız? Ne hissederdiniz?
Zor ve üzücü bir konu. Bu tür durumlarda ilerisini düşünmek lazım, bana ya da eşimin başına bir şey gelirse ne olacak? Fiziksel engel dert değil ama zihinsel engel konusu her iki tarafa da zorluk yaşatacak bir konu. Üstüne üstlük yarın başımıza bir şey gelmeyeceğinin garantisi de yok. Eşimle psikolog desteği alarak ortak bir karara varırdım.

• Beğendim

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Eşimle ortak vereceğimiz bir karar olurdu ama açıkcası ne karar verirdim bilmiyorum aldırmasan bile çocuk ömür boyu sana muhtaç kalacak ve bir gün ben öleceğim. Öldükten sonra ortada kalması daha acı verici bir durum değil mi?

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Allah bu tür bir duruma kimseyi düşürmesin ama aldırmayı düşünmezdim. Sonuçta kendi düşünceme göre bu dünyada sınav için varız. Eğer öyle bir çocuk nasip olmuşsa sana bunun karşılığında senin de sabrın test ediliyor demektir. Ve bu sabrın da mükafatı çok olur elbet...

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bilmiyorum zor bir karar , öyle de hemen verilecek bir karar değil sadece kendinizi düşünmeyin bebeği de düşünün..

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
@denizz19 ortak kararla dedin ya eşin dedi ki deniz ne olursa olsun ben aldırmak istemiyorum kesinlikle doğrucam dese yine hayır aldıralım dermisin :D
Boşardım karıyı :F

Allah bu tür bir duruma kimseyi düşürmesin ama aldırmayı düşünmezdim. Sonuçta kendi düşünceme göre bu dünyada sıvan için varız. Eğer öyle bir çocuk nasip olmuşsa sana bunun karşılığında senin de sabrın test ediliyor demektir. Ve bu sabrın da mükafatı çok olur elbet...
Burada bile sıvadın :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes