Klasik Breaking Bad - Dizi Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Nasıl yani? :) Bence şimdiye kadarki en iyi bölümdü ama bu daha iyilerinin gelmeyeceği anlamına gelmiyor. :D
daha iyi bölümlerde var demek istedim , ama bu iyiye işaret diziyi seviyorsun
@berkann ile senin gelişim anlarınızı capsliyorum , dizi bitince görürsünüz :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x11

Bu bölüm baya olay oldu, güzel bölümdü. Keşke şu Jesse biraz işe yarasa. :D

Skyler da doğuracak zamanı buldu. :D Walter işi halledebilir umarım.

Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x12 ve 2x13(Sezon Finali)

İkisi de güzel bölümdü ama sezon finali tam anlamıyla şok etkisi yarattı. :D

Şok etkisi yaratmasının sebebi sezon finali için ne bekliyordum ne çıktı. :D Gerçi sezon finali için pek bir şey düşünemiyordum ama uçak düşmesi gibi bir şey de beklemiyordum. :D Açıkçası hayal kırıklığına uğradım.

Walt iyice kötüleşiyor, özünde iyi bir insan olsa da. Kızın ölmesine müsaade etmesine şaştım. Ama kızın babası rahat durmayacak gibi gözüküyor.

Bundan sonra hikaye nasıl şekillenecek merak ediyorum.

Bölüme Puanım: 8.5/10

Sezona Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Skyler evi terkettti bunun hakkında ne düşünüyorsun :D
Spoiler'a alsan daha iyi olurdu. :D Ben senin yerine alıntıyı spoiler'ladım. :D

İyi oldu bence. Zaten hep Walt reyise ayak bağı oluyordu. Adam işini yapamıyordu. :D Ayrıca zaten sevmiyordum, biraz patronuyla yakınlaşacak gibi. :( Eğer bu olursa nefret bile edebilirim.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Spoiler'a alsan daha iyi olurdu. :D Ben senin yerine alıntıyı spoiler'ladım. :D

İyi oldu bence. Zaten hep Walt reyise ayak bağı oluyordu. Adam işini yapamıyordu. :D Ayrıca zaten sevmiyordum, biraz patronuyla yakınlaşacak gibi. :( Eğer bu olursa nefret bile edebilirim.
Anladım , diğer sezonlara hemen başlayacak mısın ? :))

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@gundix123 bitirmişsin. :( Ya ben bu diziyi izlemek de çok zorlanıyorum. Sanki 40 dakikam çöpe gidiyormuş gibi geliyor. :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bence diziden beklentin çok fazla olduğu için böyledir. Yoksa bence şu anlık gayet iyi. Ayrıca asıl övülen sezonlar son 2 sezon. Bence oraya kadar dişini sık. :D
Sıkacağım mecbur ama bir dizinin ilk sezonlarının bu kadar yavaş ilerlemesi kötü. İnsanlar sadece son 2 sezona göre puan veriyorlar sanırım. Çünkü Ekşi Sözlük'e falan baktığımda da ilk 2 sezon için sadece 7-8 sayfalık entry var.

2x7

Güzel bölümdü. Gelecek bölümlerin daha güzel olacağı izlenimi bıraktı.

Kaplumbağa üzerindeki kafa ve ardından gelen patlama sahnesi iyiydi.

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@berkann bence ilk sezonlar da sıkıcı değildi. Senin bu kadar sıkıcı bulman pek normal değil. Ben şahsen ilk sezonları da keyifle izledim ama ilk iki sezon 8.5 - 9 puanlıksa sonra 9.5 - 10 puanlık bir dizi haline geldi. :)

Sen sanki biraz diziyi sevmemeye şartlanmışsın gibime geliyor. Eğer düşündüğüm gibiyse son sezonları da bizim kadar beğenmeyebilirsin. :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@berkann bence ilk sezonlar da sıkıcı değildi. Senin bu kadar sıkıcı bulman pek normal değil. Ben şahsen ilk sezonları da keyifle izledim ama ilk iki sezon 8.5 - 9 puanlıksa sonra 9.5 - 10 puanlık bir dizi haline geldi. :)

Sen sanki biraz diziyi sevmemeye şartlanmışsın gibime geliyor. Eğer düşündüğüm gibiyse son sezonları da bizim kadar beğenmeyebilirsin. :(
Niye şartlayanayım ki? Yavaş ilerliyor ve beklentimin altında kalıyor. Çok şey beklediğimden oluyor muhtemelen. Ama mesela Ekşi'de 2009'dan bir entry: https://eksisozluk.com/entry/16121323

8.5-9'u değil de 8-8.5'u hak ediyor şu an benim için. Güzel olursa severim. Böyle devam ediyorsa sevmemem olağan. :D

Bu arada diziyi fen bir şekilde Hannibal'a benzetiyorum. O da böyle çitayı giderek yükseltiyor. :cool:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Niye şartlayanayım ki? Yavaş ilerliyor ve beklentimin altında kalıyor. Çok şey beklediğimden oluyor muhtemelen. Ama mesela Ekşi'de 2009'dan bir entry: https://eksisozluk.com/entry/16121323

8.5-9'u değil de 8-8.5'u hak ediyor şu an benim için. Güzel olursa severim. Böyle devam ediyorsa sevmemem olağan. :D

Bu arada diziyi fen bir şekilde Hannibal'a benzetiyorum. O da böyle çitayı giderek yükseltiyor. :cool:
Çok fazla ilgi yokmuş belki ama kaldırılma gibi bir durumu da yokmuş. Daha ilk sezondan 2 tane Emmy ödülü, 2 tane Emmy adaylığı almış. İkinci sezonu 2 ödül, en iyi dizi dahil 3 Emmy adaylığı. Bu başarıyı elde eden bir dizi asla bitmez Amerika'da. :):)

Gelişimi göstermek için diğer sezonları da söyleyim. :D

1. sezon => 2 ödül 2 adaylık
2. sezon => 2 ödül 3 adaylık
3. sezon => 2 ödül 5 adaylık
4. sezon => 1 ödül 12 adaylık
5. sezon => 3 ödül 10 adaylık
5. sezon (2) => 16 adaylık

(adaylıklar dediğim ödüle dönüşenler hariç)

Arif'in Manchester'a attığı golü anlatıyordum nereye geldim ya neyse ilk sezonları da iyiydi de işte asıl 9.6 olmasını sağlayanlar son sezonlarda oldu. :D