Yaşam Boğaz Ağrısı

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bir diğer adıyla "bademciklerin şişmesi". Hayat boyu devam eden özellikle soğuk günlerde ve soğuk içecekler ya da buzlu dondurma tüketildiğinde meydana gelen geçici hastalıklardan biridir. Ancak özellikle boğazın yani bademciklerin iltihaplanması sadece zor yutkunmaya sebep olmaz, aynı zamanda bütün bir bünyeyi vücudu yorgun, halsiz, dermansız ve kırgın hissettirir hatta ateş bile yapar. Boğaz ağrısına çok kaynar olmamak şartıyla sıcak ve ılık içecekler iyi gelir. Kahve ve demli çay gibi içecekler ise boğazı daha da tahriş ettiğinden pek iyi gelmez. Boğazın iltihaplanması durumunda geçmek bilmeyen ağrılara antibiyotik tedavisi son çare ve çözüm olarak başvurulur.

bogaz_agrisina_ne_iyi_gelir_dogal_yontemlerle_bogaz_agrisi_nasil_gecer_1576479192_1818.jpg

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,395
Puanı
710
Çocukken ve hala çok çektiğim olaydır ama eskisi kadar değil özellikle son dönemde azaldı. Bademcik ameliyatı yapmak istedi doktorlar ama bana yaptırmamışlardı. Kardeşim olmuştu pek bir faydası oldu mu ? Pek olduğunu söyleyemem.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çocukken ve hala çok çektiğim olaydır ama eskisi kadar değil özellikle son dönemde azaldı. Bademcik ameliyatı yapmak istedi doktorlar ama bana yaptırmamışlardı. Kardeşim olmuştu pek bir faydası oldu mu ? Pek olduğunu söyleyemem.
Bademcik ameliyatı, bağışıklık sistemini daha doğrusu boğaz savunmasını devre dışı bıraktığı ya da zayıflattığı söylendiği için her ne kadar ağrılardan kurtulmak istesem de o yönteme hiç başvuramadım. Bademciklerin vücut savunma harekatı çatısı altında önemli rolleri varmış...

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,395
Puanı
710
Bademcik ameliyatı, bağışıklık sistemini daha doğrusu boğaz savunmasını devre dışı bıraktığı ya da zayıflattığı söylendiği için her ne kadar ağrılardan kurtulmak istesem de o yönteme hiç başvuramadım. Bademciklerin vücut savunma harekatı çatısı altında önemli rolleri varmış...
Evet biyoloji dersinden bildiğim kadarıyla lenf sisteminde önemli bir rolü var bu da bağışıklık ile alakalı. Ayrıca bademcik ameliyatı olan kişiler kesinlikle sigara içmemeli deniliyor. Kardeşim yine hasta olunca belki bademcikten değil ama başka sebeplerden yine öksürük ağrı oluyordu. Ben de bunu denemediler tabi ben de istemedim. Şu an benim burnunda eğiklik var. Ancak bu gözle görülen bir şey değil yatınca nefes almakta zorlanıyorum ve genelde sprey kullanıyorum. Tabi bu da sürekli olunca zararlı olabilir. Yaşım 18'i geçti belki bu sene sınavdan sonra olabilirim. Tabi virüs geçerse. Daha önce tek geniz eti ameliyatım olmuştu. Ondan oldukça memnun kalmıştım.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benim eskiden oluyordu soğuk içince. Ondan ailem yazın düzgün soğuk bir şey vermiyordu bana. Neyseki artık yok.
Bu sıcaklarda bile dolaptan soğuk su içemiyorum bu yüzden, bu sene neredeyse hiç içmedim. Ama arada soğuk içecek mecburen içiyoruz, onu da çok görüyor. :(

@Dosi sende durumlar nasıl :A

• Güldürdün
  • Üzücü
Reactions: Dosi and Gerekli24