2022 Black Panther: Wakanda Forever (2022) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,900
Puanı
1,060

Black-Panther-Wakanda-Forever-teaser-trailer-out-2.jpg

Black Panther: Wakanda Forever

Tür:
Aksiyon, Macera, Dram
Süre: N/A

Yönetmen: Ryan Coogler
Senaryo: Ryan Coogler, Joe Robert Cole

Oyuncular:
Martin Freeman
Angela Bassett
Lupita Nyong'o

IMDb Linki

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Filmi geçte olsa izleyebildim.
3 saatin nasıl geçtiğini anlamadım.
İlki kadar olmasada başarılı ve sürükleyici bir devam filmi olmuş.
Adeta yepyeni serilere göz kırpmışlar.

Angela Bassett. muazzam iş çıkarmış,umarım Oscarda karşılığını alır.

Film görsel şölen ve fantastik öğeleri ile son derece doyurucu ama vir Avatarın görselliği kadar olamaz.

RIP Chadwick Boseman diyelim son olarak.

1o üzerinden. 8 verdim.

Endgame sonrası açıkcası MCU'dan soğudum. Filmlerini artık eskisi kadar heyecanla beklemiyorum. Black Panther markası da çok sevdiğim bir şey değil. İlk film benim gözümde biraz fazla politikti. Chadwick Boseman hatırına o filmi sevmiştim. Bu filmden o yüzden fazla beklentim yoktu.

Boseman'ın üzücü vedası MCU'nun bu yapımda biraz işine geldi. Hem siyahi karakterlerinin markası devam ediyor hem de artık bir kadın baş rolleri daha oldu. Shuri bana çok çocuksu geliyordu ve hala aynı duruyor. Okoye ablamız ihtişamını korumayı başarmış.

Namor biraz sürpriz yumurtadan çıkar gibi evrene dahil olmuştu. Ondan aman aman bir etki yaratmasını beklemiyordum zaten öyle de oldu. Hikayesinin bize bir faydası olmadı. Motivasyonunu tam olarak mantıklı bulamadım. Umarım kendisine ait bir filmi olmaz böyle yan karakter olarak devam eder.

6/10

Çok uzun yıllar sonra oyunculuk Oscar'ına aday olmasına rağmen izlemediğim ilk film olacak.

Film hiçbir yönden beni çekmiyor. 2 saat 41 dakikamı sırf bir oyuncusu iyi oynamış diye harcayamayacağım. :(

İnşallah Oscar'ı kazanamaz da en azından Oscar kazanan oyuncuları izlemiş olma geleneğim devam eder. :A

• Beğendim
Reactions: Aserat
Bu filmden beklentim ilk filmini sevmememe rağmen daha yüksekti. Uzun süresini de düşününce sağlam bir şeyler geliyor diye düşünmüştüm. Ama Mcu'dan o ağır filmleri artık görmek zor olacak gibi duruyor. Özellikle Winter Soldier vari bir film beklentim hep var ama gelmesi pek mümkün değil gibi... Chadewick abimizin kaybı üstünden bu filmde yeni bir Panther hikayesi işleneceğini ve bunun da karanlık ve güzel bir işleyişle olacağını istiyordum ama beklediklerimi pek bulamadım. Uzun süresine rağmen güzel bir senaryo ile gelemediler karşımıza...

Abisinin gidişinin üstüne Shuri karakteri üstünden ilerleyecekti film ve öyle de oldu. Kötü karakterin derdi, misyonu, farklı tarzı filmin ilk kısmında ilgimi de çekti açıkçası ama sonrasında fazla basit ve yavan bir ilerleyiş hakim olunca tadımız kaçtı. Shuri'nin onların mekanına gittiği sahneler oradaki kısım ilgi çekiciydi. Cenaze kısımlarında oyunculuk iyiydi ama çok da duygulanamadım nedense. Anne Angela Bassett'in neden hala oscar adayı olduğunu da anlayamadım ama büyük ihtimal siyahi oyuncu kontenjanındandır... Shuri'yi oynayan Letitia Wright çok daha iyi oynadı açıkçası ondan...

Filmin finalinin ve 2. kısmının yavanlığı ilgi çekiciliğini kaybettirdi ama yeni bir Black Panther kazandık elbette. Bundan sonra Shuri'nin Mcu'da yer aldığı her anı severek izleyeceğim, çünkü oyuncu çok sempatik ve karakter de iyi işlendi bir noktaya kadar. Bu film ise vasatlığıyla Oscar'da nasıl 5 adaylık aldı diye sorgulattı ama elbette Akademi'nin bunları neden yapmayı sevdiğini biliyoruz ilk filmden...

6.5/10

• Beğendim
Reactions: bazinga