Netflix Bir Başkadır - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x1

İlginç bir açılış oldu, dizinin konusuna dair herhangi bir fikrim yoktu. Yer yer epey gülümsediğim bir ilk bölümdü. Sondaki jenerik de çok hoşuma gitti, bölümün bittiğine inanamadım epey uzun ama çok hoş bir jenerik oluşturmuşlar. Öykü Karayel'in performansını da çok beğendim, 'Meryem' çok güzel oturmuş üzerine.
Peri ve Meryem terapi sahneleri epey ilgi çekici olacak anlaşılan, dikkatle izlediğim anlardı. Meryem'in son kısımda Peri'yi azarlaması güldürdü epey, bir de sürekli '24' hattını sorması.

Peri psikolog olarak başka bir psikolog olan Gülbin'den yardım alıyor. Peri'nin açıklamalarını biraz şaşırarak dinledim, Gülbin'in sondaki 'oh' çekişi...

Funda Eryiğit'i merak ettim, iki çocuklu bir anne karakterini canlandırıyor ama ilk bölümde ona dair başka bir şey göremedik.

• Beğendim
Reactions: Aserat and Gizmen

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x2

İlk bölümün tadında, yine güzel bir bölümdü. İlginç bir şekilde sürükleyiciliği var dizinin, yavaş akması ise hiç yavaş değil. Yani ağır bir dizi konsepti itibarıyla ama 45 dakika nasıl geçiyor anlamıyorum bile. Berkun Oya yönetmenlikte de çok güzel iş çıkarmış, çok beğeniyorum yönetmenliğini...
Ruhiye karakterinin ön planda olduğu bir bölümdü, anladığım kadarıyla kafayı sıyırmış şu an. Tabi olayı nedir, ne yaşamış onu henüz bilmiyoruz. Canına kast edecek kadar durumu kötü.

Fatih Artman'a bu bıyık ve tarz çok yakışmış, keşke Menajerimi Ara dizisinde de böyle izlesek. Huriye'nin eşi karakterini canlandırıyor, karşılıklı sahneleri güzel. Hurmayı yediği sahne de gülümsetti.

Nesrin Cavadzade sürprizi varmış, çok güzel sürpriz tabi. 'Melisa' karakterini canlandırıyor.

Dizideki kilit isim Sinan. Sinan hem Melisa ile hem de Gülbin ile tanıdık, eee Meryem ile de tanıdık. Peri ile uzaktan bağı var. Maşallah böyle denk gelişler beni benden alıyor. :A

O sondaki jenerik istemsiz bir şekilde çok hoşuma gitti. Ferdi Özbeğen ile dizinin kesişeceği kısım neresi olacak ya da kesişecek mi acaba? :X

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
1x2

İlk bölümün tadında, yine güzel bir bölümdü. İlginç bir şekilde sürükleyiciliği var dizinin, yavaş akması ise hiç yavaş değil. Yani ağır bir dizi konsepti itibarıyla ama 45 dakika nasıl geçiyor anlamıyorum bile. Berkun Oya yönetmenlikte de çok güzel iş çıkarmış, çok beğeniyorum yönetmenliğini...
Huriye karakterinin ön planda olduğu bir bölümdü, anladığım kadarıyla kafayı sıyırmış şu an. Tabi olayı nedir, ne yaşamış onu henüz bilmiyoruz. Canına kast edecek kadar durumu kötü.

Fatih Artman'a bu bıyık ve tarz çok yakışmış, keşke Menajerimi Ara dizisinde de böyle izlesek. Huriye'nin eşi karakterini canlandırıyor, karşılıklı sahneleri güzel. Hurmayı yediği sahne de gülümsetti.

Nesrin Cavadzade sürprizi varmış, çok güzel sürpriz tabi. 'Melisa' karakterini canlandırıyor.

Dizideki kilit isim Sinan. Sinan hem Melisa ile hem de Gülbin ile tanıdık, eee Meryem ile de tanıdık. Peri ile uzaktan bağı var. Maşallah böyle denk gelişler beni benden alıyor. :A

O sondaki jenerik istemsiz bir şekilde çok hoşuma gitti. Ferdi Özbeğen ile dizinin kesişeceği kısım neresi olacak ya da kesişecek mi acaba? :X
Huriye derken R ve H'nin yerini değiştir doğru olacak. :A Ruhiye :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

Diziyi kısa sürede tamamladım, akıcı bir işti. Şahsen ilk bölümleri ben daha güzel buldum, son bölümlere doğru tadı kalmadı. Bu kadar övülen iş ister istemez hayal kırıklığı yarattı. Dizinin Netflix orijinal yapımı olduğuna inanamıyorum zaten, hiç Netflix yapımı gibi durmuyor. Dizinin senaryosu da öyle aman aman değil, bunda da hemfikiriz sanırım? Filmde oyunculuklar çok iyi, görüntüler çok iyi o kadar. Ek olarak ''ovvv'' diyebileceğimiz bir iş kesinlikle değil. Kısaca ben öyle çok beğenemedim, güzel miydi evet güzeldi ama o kadar yani. Yeni sezonu bekliyorum, izleyeceğim... :X
Peri ve Meryem'in terapi sahnelerinin azalması... İlk bölümlerdeki o güzel tadı terapi sahneleri veriyordu kesinlikle, keşke her bölümde izleyebilseydik. Son bölümlere doğru hiç kalmadı zaten.

Gülbin'in hikayesine ilk sezon fazla girilmedi, şahsen fazla da ilgimi çekmedi hikayesi. Dizide olmasa da olurmuş bu karakter. Ha Tülin Özen'i çok severim, orası ayrı.

Huriye'nin hikayesi etkileyiciydi, tahmin etmiştim bir yerden sonrasını.

6/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
8. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

Diziyi kısa sürede tamamladım, akıcı bir işti. Şahsen ilk bölümleri ben daha güzel buldum, son bölümlere doğru tadı kalmadı. Bu kadar övülen iş ister istemez hayal kırıklığı yarattı. Dizinin Netflix orijinal yapımı olduğuna inanamıyorum zaten, hiç Netflix yapımı gibi durmuyor. Dizinin senaryosu da öyle aman aman değil, bunda da hemfikiriz sanırım? Filmde oyunculuklar çok iyi, görüntüler çok iyi o kadar. Ek olarak ''ovvv'' diyebileceğimiz bir iş kesinlikle değil. Kısaca ben öyle çok beğenemedim, güzel miydi evet güzeldi ama o kadar yani. Yeni sezonu bekliyorum, izleyeceğim... :X
Peri ve Meryem'in terapi sahnelerinin azalması... İlk bölümlerdeki o güzel tadı terapi sahneleri veriyordu kesinlikle, keşke her bölümde izleyebilseydik. Son bölümlere doğru hiç kalmadı zaten.

Gülbin'in hikayesine ilk sezon fazla girilmedi, şahsen fazla da ilgimi çekmedi hikayesi. Dizide olmasa da olurmuş bu karakter. Ha Tülin Özen'i çok severim, orası ayrı.

6/10
Yoo değiliz. :A

Bu aralar sana bir şeyler olmuş Boncuk'un hikayesini, Bir Başkadır'ı beğenmemeler.. Sana iyi gelmemiş karantina dönemi. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yoo değiliz. :A

Bu aralar sana bir şeyler olmuş Boncuk'un hikayesini, Bir Başkadır'ı beğenmemeler.. Sana iyi gelmemiş karantina dönemi. :A
Senaryoda ne var Allah aşkına? Yaşanan hangi olay farklı? Hepsi bilmem kaç kere işlenmiştir. :A

AB grubundan TOTAL grubuna geçiş yapıyorum, çaktırma. :A

• İlginç
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Senaryoda ne var Allah aşkına? Yaşanan hangi olay farklı? Hepsi bilmem kaç kere işlenmiştir. :A

AB grubundan TOTAL grubuna geçiş yapıyorum, çaktırma. :A
Olay zaten farklı olması değil bildiğimiz ve tanıdığımız şeylerin kendine has bir atmosfer ve farklı bir şekilde işlenmesi. :A

O geçişi bir an önce durdur o zaman. :A

• Güldürdün

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
8. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

6/10
İzlemedim ama bana da çok abartılıyor gibi geliyor..

• Beğendim