Big Fish / Büyük Balık (2003) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FavoriForumum.Net Film Dünyası
csUZJaJQe97RgpxT.jpg

Big Fish / Büyük Balık
Yapım Yılı: 2003
Tür: Aile, Aksiyon, Dram, Fantastik, Gizem, Komedi, Macera, Romantik
IMDB Puanı: 8.1/10
Süre: 125 dakika
Yönetmen: Tim Burton
Senarist: John August
Oyuncular: Helena Bonham Carter, Marion Cotillard, Miley Cyrus, Ewan McGregor, Steve Buscemi, Alison Lohman, Danny DeVito, Missi Pyle, Jessica Lange, Billy Crudup, Albert Finney, Deep Roy, David Denman, David Ramsey, Ada Tai, Karla Droege, Robert Guillaume, Don Young, James Deforest Parker, George Mcarthur, Jake Brake, C. Alan Rawlins, Savanna James, Bevin Kaye, Joseph Humphrey, Morgan Grace Jarrett, Sallie Hedrick, Charles Mclawhorn, Jeff Campbell, Lawrence Sykkmon, Edward Aldag, Metz Duites
Vizyon Tarihi: 09 Ocak 2004

Filmin Özeti
William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.

Oyuncular
ONcENUw18gsjih1l.jpg

Helena Bonham Carter
(Jenny - Young / Jenny - Senior / The Witch)
1ukkuTaz38q9ND3C.jpg

Marion Cotillard
(Josephine)
25rpzDFWKYgTg7e7.jpg

Miley Cyrus
(Ruthie - Age 8)
RoHmiIBApRjd6CFW.jpg

Ewan McGregor
(Ed Bloom - Young)
gWl6AR3uQ9oXfs4X.jpg

Steve Buscemi
(Norther Winslow)
Filmin Fragmanı

[sene]3198657[/sene]
Anahtar Kelimeler
Big Fish film bilgileri, Big Fish çıkış tarihi, Big Fish film yorumları, Big Fish film incelemesi, Big Fish film konusu, Big Fish oyuncu kadrosu, Big Fish başrolleriBüyük Balık film bilgileri, Büyük Balık çıkış tarihi, Büyük Balık film yorumları, Büyük Balık film incelemesi, Büyük Balık film konusu, Büyük Balık oyuncu kadrosu, Büyük Balık başrolleri

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Uzun zamandır izlemek istediğim filmi nihayet izledim. Öncelikle anladım ki ben bu filmi daha önce bir yerlerde muhakkak yarım yamalak ve bilinçsiz bir şekilde izlemişim. İzlediğim ilk Tim Burton filmi oldu, film mükemmeldi ama Tim Burton un diğer filmlerin kısaca göz gezdirmeme rağmen bunun kadar ilgi çekici konulu bir filmini göremedim, belki gözden kaçırmışımdır ama şimdilik bu yönetmeni listeme alamıyorum.

Filme gelirsek... Öyle filmler vardır ki anlatılmaz yaşanır. İşte bu öyle bir filmdi. Destansı, masalsı mükemmel oyunculuk, yönetmen, kurgu ve müziklere sahip harika bir film. Özellikle Helena Bonham Carter az sahnesine rağmen mükemmeldi. Cadı rollerininin en iyi kadını.

Çok etkileyici bir filmdi. İnsanı alıp götürüyor. Film diye buna derim!

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Uzun zamandır izlemek istediğim filmi nihayet izledim. Öncelikle anladım ki ben bu filmi daha önce bir yerlerde muhakkak yarım yamalak ve bilinçsiz bir şekilde izlemişim. İzlediğim ilk Tim Burton filmi oldu, film mükemmeldi ama Tim Burton un diğer filmlerin kısaca göz gezdirmeme rağmen bunun kadar ilgi çekici konulu bir filmini göremedim, belki gözden kaçırmışımdır ama şimdilik bu yönetmeni listeme alamıyorum.

Filme gelirsek... Öyle filmler vardır ki anlatılmaz yaşanır. İşte bu öyle bir filmdi. Destansı, masalsı mükemmel oyunculuk, yönetmen, kurgu ve müziklere sahip harika bir film. Özellikle Helena Bonham Carter az sahnesine rağmen mükemmeldi. Cadı rollerininin en iyi kadını.

Çok etkileyici bir filmdi. İnsanı alıp götürüyor. Film diye buna derim!

8.5/10
İlk kez Tim Burton filmi izlemiş olman ilginçmiş. :) Gerçi ben de onlarca filmini izlemiş biri değilim. :D

Bu filmi sevdiysen diğer filmlerinden de pek çoğunu sevmen mümkün. Edward Scissorhands benim açık ara en çok sevdiğim Tim Burton filmidir. Onu da izle derim. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk kez Tim Burton filmi izlemiş olman ilginçmiş. :) Gerçi ben de onlarca filmini izlemiş biri değilim. :D

Bu filmi sevdiysen diğer filmlerinden de pek çoğunu sevmen mümkün. Edward Scissorhands benim açık ara en çok sevdiğim Tim Burton filmidir. Onu da izle derim. :)
Bu adamla daha önce hiç rastlaşmamız olmamın nedeni türler farklılığı yani adamın filmleri genel olarak aile filmleri, masalsı fantastik komedi filmleri. Bu film şüphesiz çok iyiydi ama bunun gibi birkaç film daha izleyemem sanırım, türünün güzel bir örneğini izlemiş olmak yeterlidir benim için.

Bundan önce Cennet Sineması filminin yönetmeni Tornatore filmlerini izleyeceğime söz vermiştim halen unutmadım. İmdb Top250 deki o 5-6 filmi izledikten sonra Tornatore nin uzun filmi olan 1900 Efsanesi'ni izlemeyi düşünüyorum, büyük ihtimalle gerisi de gelir. Zaten adamın 6-7 filmi var, hatta kısa çaplı Tornatore etkinliği bile yapabiliriz Top 250 etkinliği gibi? :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu adamla daha önce hiç rastlaşmamız olmamın nedeni türler farklılığı yani adamın filmleri genel olarak aile filmleri, masalsı fantastik komedi filmleri. Bu film şüphesiz çok iyiydi ama bunun gibi birkaç film daha izleyemem sanırım, türünün güzel bir örneğini izlemiş olmak yeterlidir benim için.

Bundan önce Cennet Sineması filminin yönetmeni Tornatore filmlerini izleyeceğime söz vermiştim halen unutmadım. İmdb Top250 deki o 5-6 filmi izledikten sonra Tornatore nin uzun filmi olan 1900 Efsanesi'ni izlemeyi düşünüyorum, büyük ihtimalle gerisi de gelir. Zaten adamın 6-7 filmi var, hatta kısa çaplı Tornatore etkinliği bile yapabiliriz Top 250 etkinliği gibi? :D
Filmlerinin birbirine çok benzediği söylenemez. Mesela Prison Break izledin sen. Hapishane dizisi izledik bir tane yeter deseydin Oz gibi bir diziden mahrum kalacaktın. :)

Valla benim filmlerini izlemek istediğim daha önemli yönetmenler var ama 1-2 filmini denerim onları da çok beğenirsem katılırım. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Tim Burton tarzını hiç sevmediğim ve her zaman ön yargıyla yaklaşacağım bir yönetmen. Şimdiye kadar 4 filmini izledim ve hiç biri favorilerimden değil. Big Eyes ve Edward Scissorhands fena değildi sadece. Big Eyes da zaten Tim Burton'ın tarzını en az gördüğümüz film olabilir. O filmlerindeki masalsı havayı sevmiyorum işte. Bu filmde de fazlaca masalsı bir anlatım vardı diyebilirim. Genel olarak sıkıldım.

Son kısmında cenazeye herkesin gelmesi iyiydi ama. Benim anlamadığım anlatılanlar gerçek miydi uydurma mı?

Ewan McGregor ortalama bir performans göstermiş. Albert Finney ve Marion Cotillard iyiydi.

Masalsı anlatımdan hoşlanıyorsanız tam size göre ama maalesef pek beğenemedim.

6/10