AMC Better Call Saul - 4. Sezon Yorumları

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bir sonraki sezon benide eklersiniz :Z
Bu arada hiç yorum yok dizi hakkında galiba :eek: :A @MasacRE @MEnes

Gelmişken hayrıma yorumumu yapayım :A sonraki bölümleri toplu yaparım :D

4. sezon 1. bölüm
Abisi ölmüş, bir ihtimal yaşar belki diyordum. Evden geriye kalan birşey olmamış.
İlk başlangıçta Jimmy'nin hastane macerasını izledik ve kimliğinde sorun çıkacak zanettim. Acaba o taksici kimdi. Şüpheli tavirlar vardi. Büyük olasılıkla biz Jimmy'nin geleceğindeki maceralarıda tam olarak izleriz ilerde.
Mike park görevini bıraktı. Artık yeni maceralara atıldı.
Hektor hastaneyi boyladı ve Nacho bakalım işin içinden sıyrılabilecekmi.
Genel olarak durgun bir bölümdü :D
İzledim ama klasik olarak hiç yorum yapmadım, üşengeçliğmi bilirsin... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bir sonraki sezon benide eklersiniz :Z
Bu arada hiç yorum yok dizi hakkında galiba :eek: :A @MasacRE @MEnes

Gelmişken hayrıma yorumumu yapayım :A sonraki bölümleri toplu yaparım :D

4. sezon 1. bölüm
Abisi ölmüş, bir ihtimal yaşar belki diyordum. Evden geriye kalan birşey olmamış.
İlk başlangıçta Jimmy'nin hastane macerasını izledik ve kimliğinde sorun çıkacak zanettim. Acaba o taksici kimdi. Şüpheli tavirlar vardi. Büyük olasılıkla biz Jimmy'nin geleceğindeki maceralarıda tam olarak izleriz ilerde.
3. sezona birkaç bölüm yorum yazıp sonra salmışım ben :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kısa yazarım sandım ama her bölüm sonrası kısa kısa yazılarla baya uzun bir yorum yapmış bulunmaktayım :D
4. sezon 1. bölüm
4. sezonu an itibariyle tamamladım :D
ilk bölümleri çok durgundu ve diğer sezonlara göre daha az keyif almıştım fakat son bölümler çok güzeldi ve yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.

2-10. bölüm yorumları :D
Jimmy'nin 2. bölümdeki iş görüşmesindeki amacını çok anlayamadım. İşe girmek için elinden geleni yaptı ve adamlar o an işe alıncada onları azarladı :A işi kabul etmedi.
İlk bölümlerde Marco'nun etrafında dolandı olaylar. Gus ve Marco sahneleri ve planladıkları vurulma sahneleri güzeldi. Chuck'ın ölümünden sonra Kim'in Howard'a bağırıp Jimmy'iyi savunduğu sahneler güzeldi.
5. bölümde BB zamanından sahne izledik. Saul'un paralarını alıp kacarkenki sahnesi beklenmedik güzel bir sürpriz oldu biz izleyicilere. Belki Walter ile olan sahneleride izleyebiliriz ilerde.
6. bölümde Jimmy'nin onu soyan çocuklara kurduğu tuzak harikaydı :D
7. bölümde zaman atlaması oldu ve Saul kendine ofis bakmaya başladı. Telefon işinden de iyi para kazandı. Yine satış yaparken Huel yanlış anlaşılmadan dolayı polise saldırdı ve 8. bölüm onun hapise girilmemesi için Saul ve Kim'in mücadelesiyle geçti. Saul sahte mektup vs. işleriyle durumu kurtardı.
9. bölümde Kim'in sakat hali ile başladı ve anlam veremedim başta ama Jimmy gelince bunun bir oyun olduğu belli oldu. Kim'de artık Jimmy gibi oyunlar içinde yer almaya başladı ve pek hoşnut değil aslında.
Saul'un lisansını almak için yaptığı görüşme sahnesi güzeldi ve sonra Kim ile muhabbeti iyiydi. Saul o görüşmede Kim'e haksızlık yaptı ve o konuşmadan sonra Kim ile Jimmy'nin arası eskisi gibi olmadı. Yine Kim'in sayesinde Jimmy, itirazında Chuck ile ilgili konuşmalarında lisansını geri alabildi ve son sahnede yeni sezonda tam anlamıyla Saul Goodman'ı göreceğimiz netleşti. İş ismi için başvuru yapacağını belirtti.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3.Sezon Yorumu

4.Sezon Genel

Genel hatlarıyla hem en durgun hem de hareketli sezonlardan oldu. Kesinlikle dizide Saul ve Kim'in olmadığı; hukukun H'sinin dahi konuşulmadığı her sahne akıp giderken, bu isimlerin ve hukuka dair şeylerin olduğu her kısım inanılmaz yavaş ve sıkıcı ilerliyor, heyecan uyandırmıyor. Huell'i aklamak için bölümler boyunca çabalar filan, Breaking Bad'e göre çok zayıf işler. Ama Mike ve Gus'a dair, Salamanca'lara dair her şey ise tam aksine oldukça keyif veriyor ve izletiyor kendini izletiyor çünkü bu kısımlar BCS'dan ziyade BB'ye yakın. Saul, Kim, Howard, Chuck ve hukuk mevzuları tamamen BCS iken, o saydıklarım ise BB'nin parçası. Haliyle spin-off olarak çok muhteşem olmamasının sebebi de bu. Özgün konusu ilgi çekmezken, ana dizi olan BB'den direkt aldıkları ilgi çekiyor. Ve biraz abartılı gelecek ama, bu dizide Saul ve hikayesi olmasa çok da şey kaybedilmez hatta daha da keyifli dizi olurmuş. En azından bu sezon adına.

Bu sezonu Saul'un avukatlık lisansını geri alma macerası olarak bir yandan, Mike ve Gus'ın hikayesi olarak diğer yandan izledik ve iki part da birbirine dokunmadı yani bağlantı olmadı. Elbette Saul'un hikayesi zerre ilgi çekmedi, bu yüzden dizide olmasa çok da şey kaybedilmez diye belirttim. Ama Mike'in Gus'la çalışmaya başlaması sürecini izlemek BB adına da oldukça bilgilendirici oldu. Özellikle o labaratuvarın inşası.

Almanları ilk getirdiklerinde, inşaat biter bitmez hepsini öldüreceklerini düşündüm iz bırakmamak adına. Neyse ki o kadarı olmadı, sadece başları olan ve Alman disiplininin yüz karası olan Werner'in kellesi gitti. Onun Mike tarafından öldürülme sahnesi, o çekim sekansı filan tek kelimeyle sinematikti ve sezona olan puanımı başlı başına yükseltti. Daha önce hangi filmde benzer sahne görmüştüm hatırlamıyorum tam, ama sinemanın dizilere olan güzel uyarlamalarından biriydi.

Sezonun sonlarına doğru giren Lalo karakteri ise beklenen hareketi biraz olsun arttıracak gibi. Sonraki sezonda Lalo-Mike-Gus-Nacho sahneleri iyi gerilimli geçebilir, araya Saul ve Kim de dahil olsa bile. Zaten Kim Wexler ölecek mi yoksa Avrupa'ya filan mi gidecek halen tam çözemedim.

Salamanca'ya bakan esmer doktor hatun...

7.0

• Beğendim