M TV Bazı Gerçekler Yanıltır - Yeni Hikaye | 1. Bölüm

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
Screenshot_20210809-210412_Canva(1).jpg

1. BÖLÜM

BAZI GERÇEKLER YANILTIR

Bugün benim en heyecanlı olduğum gün çünkü sevgilimin ailesi ile tanışacağım. "Acaba beni severler mi?" Beni güzel bulurlar mı?" Aklımda birçok soru vardı ama bunlara cevap aramadan hemen giyinip evden çıkmalıydım.Annem tek gitmeyeyim diye kız kardeşim Aslı'yı da benimle gelmesi için ikna etmişti ama o hiç istemiyordu. Odama gittim. Dolabımdaki en güzel kıyafetimi(beyaz , işlemeli bir elbise) çıkardım ve giydim. Makyajımı yapmıştım. Topuklu ayakabımıda çıkartmıştım kapının önüne ama hala kardeşim hazırlanmamıştı.

Feride : Aslı , hadi geç kalacağız.

Aslı : Tamam abla geliyorum bekle biraz daha.

Aslı söylene söylene odadan çıkıp geldi. O sırada taksi gelmiş kornaya basıyordu. Hemen ayakabılarımızı giyip çıktık. Evden çıkarken annemin gözleri doldu , bilmem belki de yakında yuvadan uçacağımdan dolayıdır.

Taksiye binmiş gidiyorduk ki ;

Aslı : Müsait bir yerde indirebilir misiniz?

Ben bir an şaşırdım ne yapmaya çalışıyordu. Sonra bana dönerek ;

Aslı : Hadi abloş , sen gidersin ben arkadaşlarla bir yerlere gidecez , 11 olmadan gelirim merak etme.

Feride : Aslı dur , saçmalama gel buraya. Aslı...

Aslı arabadan indi bizde yola devam ettik. Sevgilim Kerim' i ve ailesini çok bekletmek istemiyordum. Yaklaşık yarım saat sonra Kerim lerin villasına vardım. Taksiciye parasını ödedim ve gitti. Villaya girdim güvenlikçisi kapı önündeki kulubede yoktu biraz daha yürüyünce villanın bahçesinde biriyle tartıştığını gördüm hızlıca oraya yürüdüm.Orta yaşlı bir adam Güvenlik görevlisi Ahmet ile kavga ediyordu. Yanlarına yaklaştığımda artık konuşmalarını duyabiliyordum.

Ahmet : Çabuk çıkın burdan. Bırakın elinizdeki çakmağı..

Kemal : Hayır gitmiyorum . Bu evi yakmadan gitmem . O Halim Aydın yaptıklarını böyle hesabını ödeyecek.

Hemen adama yaklaştım.

Feride : Bırakın çakmağı verin bana. Ne istiyorsunuz ya çıkın gidin.

Kemal : Sen karışma çekil o tarafa. Siz gelmede benzin doktüm bir atsam nasıl tutuşacak izleyin.

Beni hızlıca kolumdan tuttu ve kenara itti çok sinirlenmiştim. Elindeki çakmağı almak için onun üstüne bir atladım ve elindeki çakmağı aldım o sırada Güvenlik görevlisi de adamı kolunu arkadan tutup dışarıya kadar götürdü.Ben de çakmağın kapağını kapatayım derken adamın eli o kadar çok terlemiş ki çakmak da kaygandı bu yüzden elimden düştü ve önümdeki çalılar aniden alev aldı. Ne yapacağımı bilemedim. Rüzgarla bahçenine etrafına birkaç dakika da yayıldı. O sırada Kerim ve ailesi dışarıdakı yangını fark edip dışarı çıkmak istediler ama yangın tüm bahçeyi etkisi altına almıştı. Beni suçlu olarak görmesinler diye hızlıca ordan ayrıldım. Güvenlik görevlisi hemen itfaiyeyi aradı . Ben villanının dışında bir ağacın arkasında olanları izliyordum.

İtfaiye aracı geldi. Hızlıca yangına müdahale etti ve kısa sürede söndürüldü. Ben kimse zarar görmedi diye sevinirken haykırışlar duymaya başladım. Saklandığım yerden çıktım ve villaya doğru yöneldim. Hızlıca koştum ve onların yanına geldim. İlk önce Kerim'i gördüm ona bir şey olmamıştı çok sevinmiştim.

Feride : Sevgilim , iyi misin ? Ne oluyor.

Kerim dumanlardan etkilenmiş olsa gerek yavaş yavaş öksüre öksüre cevap verdi.

Kerim : Ben iyiyim ama ... öldü.

Kerim hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı. Çok kötü olmuştum. Ben birinin ölümüne mi sebep olmuştum. Ama hiçbir seyi isteyerek yapmadım engel olmak istemiştim. Acaba kim ölmüştü bir yandan bu soruyu merak ediyordum.

Feride : Kim... kim öldü?

Kerim : Kardeşim Eren bahçedeymiş yangın sırasında. Eve dönmek istemiş ama yangınlaa etrafını çevirmiş.Yav bu nasıl olur. Hiç aniden yangın çıkar mı. Bu yangını kim çıkardıysa onu bulup anasından doğduğuna pişman edeceğim.

Bir çocuğun ölümüne sebep olduğumu duyunca yıkılmıştım ne yapacağımı bilmiyordum. Ordan ağlayarak uzaklaştım . Ağlamamı durduramıyordum. Yolda başı boş yürümeye başladım. Önümde aniden bir araba durdu. İçinden orta yaşlı bir adam indi. Evet bu oydu. Evi yakmak için gelen adamdı. Ona çok öfkeliydim. Üstüne doğru yürüdüm.

Feride : Her şey senin yüzünden ... Ya sen ne istedin ya. Senin yüzünden katil oldum.

Kemal : Aferin benim yapamadığımı sen yaptın. Kızım bu hayatta ne yaparsan onu yaşarsın. Onlar hak etti.

Feride : Ya ne hak ettisi ya. Küçücük çocuk öldü diyorum.

Kemal : Gel benimle.

Feride : Gelmem. Git başımdan.

Kemal : Sana anlatacaklarım var.

Beni yavaşça kolumdan tutup arabya bindirdi. O kadar bitkin durumdaydım ki pek engel olamadım.Arabayı sürmeye başladı .

Kemal : Sana her şeyi anlatacağım.

Feride : Ne anlatacaksan anlat artık.

Ona o kadar çok öfkeliydim ki ama ne anlatacağını da merak ediyordum , beni nereye götürüyordu.

O sırada karşıdan bir araba bize doğru hızlıca geliyordu.

Feride : Önüne baksana. Bize doğru geliyor. Yana kay.Çarpacak... hayır.....

1. Bölüm Sonu

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,395
Puanı
710
Güzel olmuş hikâye ilerde çeşitlenirse daha da güzel iş çıkabilir ona kapı açık görünüyor.

• Beğendim
Reactions: STAR

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,069
Puanı
610
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24