Bana Masal Anlatma (2015) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
4195278.jpg

Bana Masal Anlatma (2015)

Türü: Komedi
Yönetmen: Burak Aksak
Senaryo: Burak Aksak

Oyuncular:
Hande Dogandemir
Cengiz Bozkurt
Fatih Artman
Erdal Tosun
Sadi Celil Cengiz

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Suriçi semtinde yaşayan ve hayatını dolmuş şoförlüğü yaparak kazanan iyi kalpli ve çekingen Rıza, mahallesinin gözbebeği olan genç bir delikanlıdır. Fakat doğru bildiği her şeyi Ayperi ile tanışınca yeniden gözden geçirecektir! Zira Ayperi el attığı her şeyi güzelleştiren masal kahramanı tadında bir kızdır. Biri kahraman olmak isterken, diğeri kahramanının peşindedir...

Leyla ile Mecnun'un senaristi olarak tanıdığımız Burak Aksak'ın senaryosuna ve yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini yine televizyon ekranlarından aşinası olduğumuz Hande Doğandemir ve Fatih Artman paylaşıyor. Filmin kadrosunda ayrıca Filmde, Fatih Artman, Hande Doğandemir, Devrim Yakut, Tarık Ünlüoğlu Cengiz Bozkurt, Erdal Tosun, Berat Yenilmez, Sadi Celil Cengiz, Cihan Ercan, Burcu Biricik, Ercan Yazgan, Ani İpekkaya ve de konuk oyuncular olarak Gökçe Bahadır ve Gürkan Uygun isimleri yer alıyor. Filmin yapımcılığını ise BKM üstleniyor.

Filmin Fragmanı

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Burak Aksak'ın hem senaristliğini, hem de yönetmenliğini yaptığı film. Burak Aksak'tan yola çıkarsak, filmin kötü olma ihtimalinin bulunmadığını görürüz. Gerçi filmi anlamak ve sevmek için, mizah anlayışı şart. :)

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
İzlediğim en iyi Türk komedi filmiydi. Samimi mahalle komedisi tarzında. 2. yarıda yarıldım çoğu yerde :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Perşembe günü gideceğiz filme. :D
Hande varsa o film müthiştir. :bhr: :Z

Merakla bekliyorum, perşembe günü izlemek için can atıyorum. :X

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Son zamanlarda izlediğim en güzel film diyebilirim. Gülmekten öldüm, tek bir boş sahnesi yoktu. Sağlam bir komedi izlemek isteyen bu filme gitmeli.

Fatih Artman'ı bu filmde ilk defa izledim, filmin olmazsa olmazıydı cidden baya güldürdü. :D Cengiz Bozkurt da çok iyiydi komedi anlamında. Gerçi her karakter ayrı ayrı komikti yani anlat anlat bitmez şimdi. :D

Hande'm de süperdi, gerçekten çok güzel kız, nazar değmesin inşallah. :D

Filmde Rıza ve mahallelinin judocularla dövüştükleri sahneler gerçekten efsaneydi. Son zamanlarda hiç bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum, tekrar tekrar izlemek lazım o sahneleri. :D

Gökçe Bahadır, Yılmaz Erdoğan ve Gürkan Uygun gibi isimleri de görmek güzeldi. Hepsinin de beklediğimden daha çok sahnesi vardı, güzel oldu bu. :D

Son olarak Burak Aksak'ı ayrıyeten tebrik etmek lazım, senarist ve yönetmen olarak süper bir iş çıkarmış cidden.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben geçen hafta perşembe gittim filme ama yorum atmayı unutmuşum. :D Öncelikle filmi çok beğendiğimi, ve gülerek izlediğimi söylemem lazım. :X

Hande Doğandemir filmde fazla yoktu. :D Ayperi karakteri ile çok iyi oynadı ama. Yine oyunculuğuyla döktürdü. Özellikle saçları çok güzeldi, filmde çok güzeldi. :bhr:

Onun haricinde Fatih Artman'ı ilk kez izledim bu filmde, kendisi Behzat Ç.'de vardı sanıyorum. :D Çok beğendim oyunculuğunu, saf karakteri oynadı. Özellikle Burcu Biricik'e asıldığı zamanlar çok güldürdü beni. :D

Filmde en güldüğüm nokta ise o japonlarla kavga ettikleri sahne oldu. :D Pehlivan göbeğini açtı ama garibim fazlada dövemedi. :F Orada özellikle çok güldüm. :)

Filmin sonuda çok iyi bitti bence. :X Hande ve Fatih dudak dudağa yapıştı. :bhr: :F Orada en güldüğüm nokta ise Cengiz Bozkurt oldu. Hande ile Fatih öpüşürken öyle fıldır fıldır dönen gözleriyle nasıl bakıyor öyle. :D

Burak Aksak'ın eline ve emeğine sağlık. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Baya bir geç olsa da izleyebildim sonunda. :)

Güzel bir filmdi. Leyla ile Mecnun tadını ucundan kıyısından da olsa yakalamayı başarmış Burak Aksak.

Pek çok yerde güldürdü. Cengiz Bozkurt'u yine Erdal Bakkal benzeri bir rolde görmek güzeldi. Fatih Artman'ın karakterinin salaklıkları bazen saç baş yoldurtsa da güldürdü pek çok yerde de. :D

Hande Doğandemir dünyanın en güzeli falan herhalde? :rolleyes: Onu izlemek büyük keyifti, çok sevimliydi. :)

Özellikle Rıza'nın bütün mahalleyi evlerini satmamaları için, birlik olmaları için topladığında herkesin evlerinin satılmasına aşırı sevinmesi muhteşemdi. :D

Sonuç olarak tavsiye edilir, güzel bir komedi filmi. :)

8/10

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Güzel bir filmdi. Leyla ile Mecnun tadını ucundan kıyısından da olsa yakalamayı başarmış Burak Aksak.

Pek çok yerde güldürdü. Cengiz Bozkurt'u yine Erdal Bakkal benzeri bir rolde görmek güzeldi. Fatih Artman'ın karakterinin salaklıkları bazen saç baş yoldurtsa da güldürdü pek çok yerde de. :D

Hande Doğandemir dünyanın en güzeli falan herhalde? :rolleyes: Onu izlemek büyük keyifti, çok sevimliydi. :)

Özellikle Rıza'nın bütün mahalleyi evlerini satmamaları için, birlik olmaları için topladığında herkesin evlerinin satılmasına aşırı sevinmesi muhteşemdi. :D

7/10
Sonunda izleyebilmişsin. :D

Ben de yeniden izleyeceğim cuma günü, güzel filmdi. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,992
Puanı
1,061

7/10
Geç de olsa izlemen güzel. :X

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Film yokluğundan izledim. Burak Aksak olsa da yine de tipik bir Türk filmi bekliyordum. Onlardan iyi olsa da tabii ki ortalamanın üzerine çıkamayan bir film olmuş.

Filme güldüm. Tabii öyle çok kahkaha atmadım ama eğlenceliydi. Ama bir bütün olarak değerlendirirsem zayıf bir film. Kopuk senaryo, gereksiz karakterler ve zayıf kurgulu bir filmdi. Jilet ve Neriman çok gereksizdi. Gökdelenler ne oldu? Final berbattı.

Karakter olarak da Cengiz Bozkurt en iyiydi. En çok ona güldüm. Fatih Artman da iyiydi.

"Dövüş sahnesi iyiydi. Zenciler de komikti.:D"]

Hande Doğandemir vasat bir oyuncu zaten. Ama filme güzellik katmış. Ben ondan çok üniversiteli kızı daha çok beğendim.

Eğlenceli bir film. Ama o kadar. Ne çok duygusal ne çok komik ne çok zekice.

6/10