Başlık Düzenleme Yetkisi

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Aslında bunu laf arasında sordum ama konusunun olması daha iyi olur. :A

Hatırladığım kadarıyla 'kötüye kullanım' söz konusu olduğu için favori üyelerden başlık düzenleme yetkisi alındı ama maalesef bu durum daha çok zarara sebep oldu. Yarışmalarda başlıkta edit gerekebiliyor veya bazen konular küçük harfle açılabiliyor, kelimesi uymayabiliyor veya yazım hataları ortaya çıkabiliyor ama biz bunları değiştiremiyoruz ve istesek anlık da olmayabiliyor genellikle. Öte yandan bir konu açmak için başlığı özellikle 2-3 kere kontrol etmek gerekiyor ve bu da konu kaptırmaya sebebiyet verebilir. Bu yüzden favori üyelere başlık düzenleme yetkisinin geri getirilmesini talep ediyorum.

• Beğendim
Reactions: Angelica

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
@bazinga bu konuda illa kaldırılacaksa da şöyle bir kural gelebilir mi:

Aynı konu açma yetkisi gibi birkaç hak belirlense ve hakkı dolanların yetkileri bir süreliğine veya tamamen ellerinden alınsa?

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Nasıl yani? Anlamadım demek istediğini.
Şimdi biz konu açtığımızda da resimsiz açmak vb. hatalar yaptığımızda 3 hakkımız oluyor ve o hakları doldurunca yetkimiz belli bir süre elimizden alınıyor ya, başlık düzenlemede de aynı sistem olsun, herhangi bir yanlışlık olmadığı sürece (yarışma, etkinlik vb. konular hariç) gereksiz başlık düzenlenirse yine belli bir hak tanınsın ve üye hakkını doldurduğunda yetkisi belli bir süreliğine elinden alınsın. Tabi bu bahsettiğim eğer illa bazı kişilerden alınmak zorunda kalınıyorsa. Yoksa başlık düzenlemek de konu düzenlemek gibi normal bir şey, şartlandırma olmadan verilmesi daha uygun olur.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@bazinga başlık düzenlemeye süre verilse daha iyi olur. Yarışma yapanlar aynı gün saat vs belirtmek için edit yapma gereği duyuyorlar. Bir kaç gün veya 1 hafta edit etme hakları olunursa güzel olur.

• Aynen
Reactions: Yakamoz-Asi

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
@bazinga başlık düzenlemeye süre verilse daha iyi olur. Yarışma yapanlar aynı gün saat vs belirtmek için edit yapma gereği duyuyorlar. Bir kaç gün veya 1 hafta edit etme hakları olunursa güzel olur.
Bu özelliğin sınırsız gelme ihtimali yok mu, mesela reyting tahminlerinin tek bir konusu 1 hafta geçerli oluyor, daha uzun sürenler olabilir.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu özelliğin sınırsız gelme ihtimali yok mu, mesela reyting tahminlerinin tek bir konusu 1 hafta geçerli oluyor, daha uzun sürenler olabilir.
Tahmin konusunun sık sık edite ihtiyacı var mı? Başka uzun süreli edit gerektiren yarışmalar olmuyor. O durumlarda bizden yardım istersin. 1 hafta oluyor mu bilemem. Benimki bir öneriydi sadece.

• Beğendim
Reactions: slhttnmtl

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Tahmin konusunun sık sık edite ihtiyacı var mı? Başka uzun süreli edit gerektiren yarışmalar olmuyor. O durumlarda bizden yardım istersin. 1 hafta oluyor mu bilemem. Benimki bir öneriydi sadece.
Sık sık değil ama haftanın sonunda mesela ihtiyaç olsa gibisinden düşünüyorum, yani illa sınırlandırma yoluna gidilmesi çok mantıklı gelmiyor açıkçası. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdi biz konu açtığımızda da resimsiz açmak vb. hatalar yaptığımızda 3 hakkımız oluyor ve o hakları doldurunca yetkimiz belli bir süre elimizden alınıyor ya, başlık düzenlemede de aynı sistem olsun, herhangi bir yanlışlık olmadığı sürece (yarışma, etkinlik vb. konular hariç) gereksiz başlık düzenlenirse yine belli bir hak tanınsın ve üye hakkını doldurduğunda yetkisi belli bir süreliğine elinden alınsın. Tabi bu bahsettiğim eğer illa bazı kişilerden alınmak zorunda kalınıyorsa. Yoksa başlık düzenlemek de konu düzenlemek gibi normal bir şey, şartlandırma olmadan verilmesi daha uygun olur.
Böyle bir şey yapamayız çünkü bu yasağın çıkma sebebi aynı kişinin bir anda yüzlerce konusunu birden çöpe dönüştürmesi. İşlemi yaptıktan sonra bizim verdiğimiz bir cezanın önemi kalmıyor.

Ben de öyle yapmayı düşünüyorum ama yapılabilirliğinden, yan etkilerinden emin değilim. Denemek gerekecek.

slhttnmtl

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Böyle bir şey yapamayız çünkü bu yasağın çıkma sebebi aynı kişinin bir anda yüzlerce konusunu birden çöpe dönüştürmesi. İşlemi yaptıktan sonra bizim verdiğimiz bir cezanın önemi kalmıyor.

Ben de öyle yapmayı düşünüyorum ama yapılabilirliğinden, yan etkilerinden emin değilim. Denemek gerekecek.
O kişi kimse ne desem bilemedim, hepimizin başı yanmış oldu böylelikle.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061

Bu ayar birkaç saat (1-2 saat mesela) olarak denendi mi?