BluTV Börü 2039 - Dizi Yorumları

fav10.net

fav10.net
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
272
Puanı
84
Web Sitesi
fav10.net
Börü 2039

Yapımcılığını Çağlararts & Insignia Productions'ın, yönetmenliğini Ahmet Atalay ile Can Emre'nin üstlendiği, başrolünde Murat Arkın, Tuğba Sunguroğlu, Tuğçe Açıkgöz, Doğan Bayraktar, Ozan Ağaç, Ahmet Pınar, Cansel Elçin, Deniz Uğur ve Emir Benderlioğlu yer aldığı BÖRÜ 2039;
"Serinin ilk dizisi Börü’nün başlangıç tarihinden 25 sene sonrasını anlatıyor.

2039 yılında dünyanın çivisinin çıktığı bir gelecekte Türkiye’ye odaklanıyor. Dizi; ittifakların, düzenin ve sükunetin darmadağın olduğu bir zamanda, dünya yeni bir savaşın eşiğindeyken bıçak sırtında başlıyor. İnsanların kontrolünden çıkmış tehlikeli teknolojilerin hüküm sürdüğü bu yeni dünyanın savaşlarını ve güvenlik güçlerine etkilerini ele alacak Börü 2039 bu akşam yayında! (BluTV)

BluTV - Börü 2039

• Beğendim
Reactions: Angelica

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Alper Çağlar'ın bir yapımı olduğu için bu diziyi zaten iple çekiyordum. Börü'nün devam projesi olduğu için beklentim daha da yükseliyor. Belki film bekleneni veremedi ama dizi olarak Börü üst düzey bir yapımdı, hele de ilk üç bölümü başka boyuttu. Polis Özel Harekat bu kadar iyi bir şekilde gösterilebilirdi. Televizyonun üstünde bir yapımdı. Sahneler profesyonelce çekilmişti, ki muhtemelen danışman yardımıyla çekilmişti. İşte beklentimi yükselten şey de bu aslında, profesyonel bir şekilde sunulması.

Çok fazla da kendini göstermemiş olan Türkiye'de Bilim Kurgu olayı aktarılmaya çalışılacak, bir diğer beklentimi yükselten şey de bu. Bilim Kurgu yapma cesareti olan çok fazla yapım çıkmaz ama bunu Alper Çağlar ve ekibi cesaret edebildi. Nasıl bir dizi ortaya çıkar bilemem ama en azından bu cesaretli ve yenilikçiliklerinden dolayı kutluyorum. Umarım bu tarz profesyonelce çekimler yapan ve farklı deneyimler sunan yapımlar çıkmaya devam edebilir. Türk sineması ve Türk dizi sektörü bu yönden farklılaşabilirse çok iyi. Diziden sonra dizinin filmi de çıkacak. Umarım hem dizi, hem de film başarılı olur.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Börü serisini (filmleri ve Dağ serisi de dahil) hiç tek bir sahnesini bile izlememiş olanlar için sanırım bodoslama dalmak olur direkt bundan başlamak? @Araf @mesmeso
Farklı bir konusu var ama Börü ile bağlantılı tabii. En azından filmini izle, o bile iyi. Filmi de BluTV'de var. Filmle en azından karakterleri tanımış olursun. Gerçi önceki dizi ve filmden çok fazla karakter olmayacak gibi.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Börü -özellikle dizisi- bir hayli başarılıydı, 2039’a dair de büyük umutlarım var. Biriktirip değil de haftalık olarak izlemek istiyorum. Riskli bir iş türünden ötürü, umarım beklenti altı kalmaz. Alper Çağlar, sana güveniyorum. Beklemedeyiz…

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslında 20.39'da yayına girmiş olsaydı, ismiyle bağlantılı olarak anlamlı olurdu.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Börü 2039 ekibiyle, BluTV ekibi arasında sanırım koordineli bir çalışma söz konusu değil. Verildiği tarih ve zamanda başlaması gerekirdi ama ne yazık ki henüz başlamadı. Alper Çağlar da zaten "teknik arıza" olduğunu söylüyor. Bahsedildiği gibi bugün başlasın yeter.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Börü serisini (filmleri ve Dağ serisi de dahil) hiç tek bir sahnesini bile izlememiş olanlar için sanırım bodoslama dalmak olur direkt bundan başlamak? @Araf @mesmeso
Dağ ile alakası yok ama Börü serisini izlemen gerek. Geçmişle bağlantısı yüksek.

Ay resmen skandal. :F Ulusal kanallarda bile böyle rezillik olmuyor. :A

Börü 2039 ekibiyle, BluTV ekibi arasında sanırım koordineli bir çalışma söz konusu değil. Verildiği tarih ve zamanda başlaması gerekirdi ama ne yazık ki henüz başlamadı. Alper Çağlar da zaten "teknik arıza" olduğunu söylüyor. Bahsedildiği gibi bugün başlasın yeter.
Sıkıntı platform kaynaklı değil zaten. Dizi biraz aceleye geldiği için yapımda sıkıntı oldu. İlk verilen saatte başlasa güzel olurdu ama buna da şükür.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Dağ ile alakası yok ama Börü serisini izlemen gerek. Geçmişle bağlantısı yüksek.

Sıkıntı platform kaynaklı değil zaten. Dizi biraz aceleye geldiği için yapımda sıkıntı oldu. İlk verilen saatte başlasa güzel olurdu ama buna da şükür.
2022'nin Ocak ayında yayınlasalar da olurdu aslında, aceleye gelmemeliydi. Muhtemelen filmi de Aralık 2022'de çıkarırlar. Börü filmi, 28 Aralık 2018'de vizyona girmiş. Aslında filmin vizyon tarihiyle aynı zamana denk getirmek istiyor olabilirler.

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu dizinin şu an tüm bölümleri hazır değil mi ya? Haftalık olarak televizyonda yayınlanıp bölüm yetiştirmeye çalışan diziler olsa neyse de burada bütün sezonun bir paket halinde hazır edilmiş olması gerekirdi daha önceden. Olması gereken budur yani. Platformun prestiji açısından kötü olmuş bu durum maalesef…

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,612
Puanı
860
Bu dizinin şu an tüm bölümleri hazır değil mi ya? Haftalık olarak televizyonda yayınlanıp bölüm yetiştirmeye çalışan diziler olsa neyse de burada bütün sezonun bir paket halinde hazır edilmiş olması gerekirdi daha önceden. Olması gereken budur yani. Platformun prestiji açısından kötü olmuş bu durum maalesef…
Bu proje ekip için biraz sürpriz oldu. O yüzden sıkışık bir takvimde çekim yapıyorlar.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu proje ekip için biraz sürpriz oldu. O yüzden sıkışık bir takvimde çekim yapıyorlar.
Bence neresinden bakarsak bakalım skandal bu durum ya, dizinin bugün yayınlanacağı aylar öncesinden duyuruldu. Alper Çağlar'ın açıklamasına göre bugün render alıyorlar, yani son gün. Madem sıkışıklardı ve yetişmeyecekti tarihi bu kadar erkenden açıklamamaları gerekirdi. Açıklayamadıkları başka bir sorun veya sıkıntı varsa orasını bilemiyorum tabii, zaten asıl dizinin yayıncısı BluTV açısından kötü bu durum. Neyse inşallah ortaya gerçekten kaliteli bir şey çıkar da tüm bu olumsuzlukları unuttururlar...

• Beğendim