Aziz'in Oyuncu Kadrosu ve Genel Hikayesi Belli Oldu! Diziden İlk Kareler! | Show TV

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
20210914_100504.jpg

Aziz''in oyuncu kadrosu ve genel hikayesi belli oldu!

Yapımcılığını O3 Medya'nın, proje tasarımını Zeynep Günay Tan'ın, yönetmenliğini Recai Karagöz'ün, senaristliğini Eda Tezcan'ın üstlendiği dizinin kadrosunda; Murat Yıldırım, Damla Sönmez, Simay Barlas, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Güven Murat Akpınar, Eren Hacısalihoğlu, Suzan Kardeş, Ayten Soykök, Elif Sönmez, Füsun Demirel, Meral Çetinkaya, Baran Akbulut, Haydar Köyel, Berkay Akın, Mehmet Avdan, Özgür Onan ve İmren Şengel yer alıyor.

Dizinin genel hikayesi ise şöyle:
Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in kaderi değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha kötü bir hal almıştır. Üstelik ilk aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat mücadelesi ile küllerinden yeniden doğarken; basit bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir şekilde hayatına girmesi ile duygusal anlamda da ikilemde kalacak, yaşadığı yoğun duygu karmaşası sonrasında zamanla hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.
Aziz, yakında Show TV'de!

20210914_100506.jpg

20210914_100503.jpg

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,063
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Aynen. Böyle tarihi kurgu dizilere bayılıyorum. Vatanım sensin ya da (yanılmıyorsam) esir şehirde bir konak dizisine bayılmıştım
Normalde sevmem böyle dizileri. Ama bunun hikayesi kağıt üstünde cidden güzel gözüküyor. Fragmanlara göre daha da netleşir durum.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Keşke Damla'nın sahnelerinden de bir iki kare görseydik merak ediyorum. :(

Kadrosu çok iyi, hikaye iyi duruyor ama nasıl işleneceğine bağlı, kamera arkası ekip de iyi isimlerden oluşuyor. Sadece biraz geç yayına girecek olması dezavantaj olacak bence.

Bu arada hem Murat Yıldırım'ın hem Esra Bilgiç'in Ramo'dan sonra 1930'larda oynaması güzel bir tesadüf. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,938
Puanı
1,061
Keşke Damla'nın sahnelerinden de bir iki kare görseydik merak ediyorum. :(

Kadrosu çok iyi, hikaye iyi duruyor ama nasıl işleneceğine bağlı, kamera arkası ekip de iyi isimlerden oluşuyor. Sadece biraz geç yayına girecek olması dezavantaj olacak bence.

Bu arada hem Murat Yıldırım'ın hem Esra Bilgiç'in Ramo'dan sonra 1930'larda oynaması güzel bir tesadüf. :A
Sosyal medyadaki bazı yorumlarda hikayenin şu diziden alıntı olduğunu söylemişler özellikle ilk kısım aşırı benziyor. :A

Poldark-Wallpaper.png

18. yüzyılda geçen hikayemizde Ross Poldark, savaş alanında üç yıl geçirdikten sonra memleketine geri döner. Ancak bu dönüş onu hiç mutlu etmez, çünkü giderken bıraktığı şeyler artık eskisi gibi değildir. Babası vefat etmiş ve sevgilisi de başka bir adamla nişanlanmıştır. En çok şok eden şey ise nişanlandığı adamın öz kuzeni olmasıdır.

Babasından miras olarak çorak topaklar ve değersiz bir maden kalmıştır. Hayal kırıklığı yaşayan Poldark’ın önünde iki seçenek vardır: Ya memleketinde kalıp zorluklarla savaşacak ya da buraları terk edip gidecektir. Zor olanı seçip kalır ve madeni tekrardan açmaya karar verir.

Bir gün kasabaya gittiği sırada Demelza adında bir kızı kavgadan kurtarır. Daha sonra kızın durumunu öğrenince evinde çalışması için onu işe alır. Bir yandan aşk acısı çekerken diğer yandan da iş hayatında zorluklar yaşadığı sırada evine aldığı bu neşeli ve delidolu kız Poldark’ın hayatında değişikliklere sebep olabilecek mi?

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Jonsnow and Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Sosyal medyadaki bazı yorumlarda hikayenin şu diziden alıntı olduğunu söylemişler özellikle ilk kısım aşırı benziyor. :A

Poldark-Wallpaper.png
Evet gördüm Damla fanları isyan ediyordu bu diziye göre gidilecekse Damla esas kadın değil falan diyorlar. :A Uyarlama olsa yazılırdı ama cidden benziyor konu.

• Güldürdün
Reactions: Aserat

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,930
Puanı
1,060
Ağır bir dizi olursa işi zor ki öyle de görünüyor.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Fırat Tanış varmış diğer oyuncuları da seviyorum hikâye de fena değil gibi belki şans tanırım.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,159
Puanı
1,061
Hikaye'de Antakya görünce hemen Asi dizisi aklima geldi. Murat Yildirim yine Antakya yollarina düstü dedim. :D
Hikaye güzel ama kasvetli gibi duruyor. Iyi islenirse, iyi bir "Total" dizisi olur gibi. Basarilar. :D
Oyuncu kadrosu cok genis ve güclü.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Görüntüler tek kelimeyle efsane diyebilirim, ilk bölümü izleyeceğim kesinleşti. :Z

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Damla Sönmez keşke ara vwrseydi her yerde :(

Atiyenin anaannesi yine formunda :A