Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Türkiye'ye orjinalinden daha farklı uyarlandığı için izlemek istemiştim aslında. Karakterlerin özellikleri vs. değiştirilmişti, ama daha izleyemedim. :D İzleyemem de galiba. :A
Ben de o yüzden başlamıştım ama bh nasıl son bölümlerinde bozduysa (öyle söylüyorlar onu hiç izlemedim:D) orjinalini de aynı şekilde bozmuştu konuyu.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Aaaa, o zaman iyi. :D Dönem dizisi deyince aklıma Diriliş ve Kuruluş gibi diziler geliyor. :A Olay iyi aslında, böyle bir uyarlamayı da ya Medyapım yapardı ya da Ay Yapım. Güzel bir iş çıkar gibi hissediyorum.
Yok ya ben diriliş kuruluş gibi dizileri zaten izlemem çok ağır işliyorlar onlar konuyu. Aynen her ikisi de fabrika gibi dizi üretiyorlar ve bu işi ciddiyete dökerlerse ortaya klas bir iş çıkar.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Yok ya ben diriliş kuruluş gibi dizileri zaten izlemem çok ağır işliyorlar onlar konuyu. Aynen her ikisi de fabrika gibi dizi üretiyorlar ve bu işi ciddiyete dökerlerse ortaya klas bir iş çıkar.

Diriliş ve Kuruluş'un anlattığı dönemi ben kitaplardan öğrenme taraftarıyım. Diziden değil, zaten çoğu dönemi de yanlış anlatıyorlar.

Aynen, beklenti yüksek bu sezon için. :A Umarım hayal kırıklığı yaşatmazlar.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Yok yok doğru hatırlıyorsundur. :D Ben Avlu olmasa zaten Bh izlerdim büyük ihtimalle ama Avlu elimden tuttu gitme beni izle dedi bırakamadım. :D

Avlu'nun çekimlerinin yapıldığı platoya gitmiştim tesadüfen. :A Ondan sonra diziyi sevmeye başladım, ama soğudum. :D Bizim Hikaye sıkınca da tekrar dönmüştüm ona. :F

• Güldürdün
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Diriliş ve Kuruluş'un anlattığı dönemi ben kitaplardan öğrenme taraftarıyım. Diziden değil, zaten çoğu dönemi de yanlış anlatıyorlar.

Aynen, beklenti yüksek bu sezon için. :A Umarım hayal kırıklığı yaşatmazlar.
Zaten gibi diziler bir tarafa yaranmak için çekildiği için ben de tarihi dizilerden öğrenenlerden değilim. Aç internetten oku ansiklopedi karıştır. Bazıları tarih dizilerinin tarihin canlı bir yansıması sanıyor galiba :D

Alevlerin Ardından sadece şöyle bir sorunla karşılaşabilir. Diyelim dizi tuttu. 10 - 15 Reyting alıyor nasıl uzatacaklar orası muamma.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Zaten gibi diziler bir tarafa yaranmak için çekildiği için ben de tarihi dizilerden öğrenenlerden değilim. Aç internetten oku ansiklopedi karıştır. Bazıları tarih dizilerinin tarihin canlı bir yansıması sanıyor galiba :D

Alevlerin Ardından sadece şöyle bir sorunla karşılaşabilir. Diyelim dizi tuttu. 10 - 15 Reyting alıyor nasıl uzatacaklar orası muamma.

Bahsettiğim dizileri izleyen kitleler Ertuğrul'u Engin Altan, Osman'ı Burak Özçivit zannedenler gerçekte. Kitap açıp okusalar daha faydalı olur.

Türk dizileri ne yapar ne eder uzatırlar. :A

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Vay şanslı seni. :D ben hep gitmek istemişimdir ama artık dağıtmışlardır zaten o platoyu. Neden soğudun ki :D

Plato dağıtıldı diye biliyorum, figüranım ayağına girmiştim ve gezmiştim. :A

Bilmiyorum, arada Bizim Hikaye'ye geçiyordum bırakıp. Kopukluktan dolayı soğumuştum büyük ihtimalle. :D

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Bahsettiğim dizileri izleyen kitleler Ertuğrul'u Engin Altan, Osman'ı Burak Özçivit zannedenler gerçekte. Kitap açıp okusalar daha faydalı olur.

Türk dizileri ne yapar ne eder uzatırlar. :A
1850'den başlarlar 1920 ye kadar uzatırlar. :D Birde öyle dizileri kılıç kalkanla izleyenler yok mu tv yi kesen iyi ki olmamış XD

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Plato dağıtıldı diye biliyorum, figüranım ayağına girmiştim ve gezmiştim. :A

Bilmiyorum, arada Bizim Hikaye'ye geçiyordum bırakıp. Kopukluktan dolayı soğumuştum büyük ihtimalle. :D
Bn öyle bir numara yapsam figüranlık sahne yok deyip kovarlar beni. XD Avlu büyük ihtimalle seyirci yorumlarına göre ilerliyordu bazen kopukluklar ondan kaynaklı diye düşünüyorum.

• Güldürdün

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1850'den başlarlar 1920 ye kadar uzatırlar. :D Birde öyle dizileri kılıç kalkanla izleyenler yok mu tv yi kesen iyi ki olmamış XD

Diriliş izlerken millet kendinden geçiyordu, yayınlandığı gün evlerine misafir kabul etmeyen tanıdıklarım vardı. :A
CEE60FA4DFF1C0B4E3BE6BAFD7082BE0_620x349.jpg

• Güldürdün

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bn öyle bir numara yapsam figüranlık sahne yok deyip kovarlar beni. XD Avlu büyük ihtimalle seyirci yorumlarına göre ilerliyordu bazen kopukluklar ondan kaynaklı diye düşünüyorum.

Bir kere denedim, başarılı oldum. :A 4N1K çekimlerine girdim, ardından Jet Sosyete çekimleri vardı onun yapıldığı binaya doğru gittiğim de figüranım dedim yine yemediler bu sefer. :F

• Güldürdün

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Bir kere denedim, başarılı oldum. :A 4N1K çekimlerine girdim, ardından Jet Sosyete çekimleri vardı onun yapıldığı binaya doğru gittiğim de figüranım dedim yine yemediler bu sefer. :F
Ben en son geçen aylarda cennet mahallesinin çekildiği sokağa gitmiştim benim dizi sektörü ile en yakın temasım o zaman olmuştu. XD

• Güldürdün

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ben en son geçen aylarda cennet mahallesinin çekildiği sokağa gitmiştim benim dizi sektörü ile en yakın temasım o zaman olmuştu. XD

Oralara gitmiştim ama, o evlerin oraya gidemedim hiç :( Dizi setlerine gitmeyi istiyorum, aslında gitmek istesem bir kaç kişi sayesinde hallederim ama bir şeyler oluyor gidemiyorum. :F Tek plato maceram var işte. :D

• Güldürdün