Ay Yapım ve Kanal D Arasındaki Soğuk Rüzgarlar...

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Adamsın. :A

Kanal D ile de bir geçmişi var, hiç yoktan her sezon bir dizi hazırlamak bu kadar zor olmamalı. :A

Kanal D'm posta koymuş yapıma, Medceziri istememişiz. :Z
Saçma 1 dizi hazırlayın kanalın 19 20 dizisi olmuş oluyor. Çoğu kanal için geçer bu. Bir kanalın çok dizisi varsa o zaman o dizilerden vazgeçmesi de o kadar kolay.
Örnek Kanal D de başlayacak daha 8 9 dizi daha var. Kanal d de 5 reyting ile baslayan ve o oranı koruyan diziyi de kanal rahatlıkla harcayabilir diğer dizileri denemek için.
Ama Show ya da Atv farklı. Yeni sezona en az dizi ile girecek olan kanallar bunlar ve hangi yapım şirketi dizi hazırlayacak ise bu kanallara hazırlamalı.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ay Yapın iyice yandaş medya oldu çünkü. Kanal D ile Beren'in tepkisi haklı.:A (Aşık sebebi söyledim artık rahata erin:A) @Yiğitt @batuhankaralar @xemrexxx @mrt-06
O3 ve D birliği uçuracak ülkemizi. :bhr:

inşallah zarar etmezsiniz:A
Niye zarar edelim? :A Fatih ile 25-26 reyting, VS ile 9-10 reyting, Gülizar ile 7-8 reyting. :Z

Saçma 1 dizi hazırlayın kanalın 19 20 dizisi olmuş oluyor. Çoğu kanal için geçer bu. Bir kanalın çok dizisi varsa o zaman o dizilerden vazgeçmesi de o kadar kolay.
Örnek Kanal D de başlayacak daha 8 9 dizi daha var. Kanal d de 5 reyting ile baslayan ve o oranı koruyan diziyi de kanal rahatlıkla harcayabilir diğer dizileri denemek için.
Ama Show ya da Atv farklı. Yeni sezona en az dizi ile girecek olan kanallar bunlar ve hangi yapım şirketi dizi hazırlayacak ise bu kanallara hazırlamalı.
Kanal D ve Star'ın ayrı bir kalitesi var, yılların gözde kanalları. :D Yapımcılar da onlara yöneliyor. Ben yapımcı olsam Kanal D ve Show TV arasında gözü kapalı D'ye veririm diziyi, ya da Star'a. Daha avantajlı oluyor bu kanallar. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Niye zarar edelim? :A Fatih ile 25-26 reyting, VS ile 9-10 reyting, Gülizar ile 7-8 reyting. :Z

Kanal D ve Star'ın ayrı bir kalitesi var, yılların gözde kanalları. :D Yapımcılar da onlara yöneliyor. Ben yapımcı olsam Kanal D ve Show TV arasında gözü kapalı D'ye veririm diziyi, ya da Star'a. Daha avantajlı oluyor bu kanallar. :D

Bi med yapım Fox iş birliği çıkmaz oradan. Perşembe günü kapışalım.:A @xBUGRAx

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711

İşte yanlış bir düşünce bana göre.
Örnek Star Tv kanalın da yeni başlayacak çok dizisi var. Ben mesela Fazilet Hanımı izliyorum ve su Son hafta hariç ab de rahat 5 reyting alıyor. Ama kanal bence harcayacak diziyi. Neden çünkü çok dizisi var. Cumartesi güne ab de zirvede olan diziyi bu sekilde haryacabilirler. Bir kanalın kalitesi olması o kadar da önemli değil. Show mesela İçerde ile uçtu. FOX zamanında Karagül ile. Yani önemli olan dizinin kalitesi. Koy bakalım Yüz yuzeyi kanal d ya da Stara harcayabilir ler 5 reyting alsa bile ama Show devam ettirir. Ya da Atv.
Bu kanalları hiç izlemem. Yüz yüze hariç ama başladığında. Ama dizilere sahip çıkabilecek kanallar.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
İşte yanlış bir düşünce bana göre.
Örnek Star Tv kanalın da yeni başlayacak çok dizisi var. Ben mesela Fazilet Hanımı izliyorum ve su Son hafta hariç ab de rahat 5 reyting alıyor. Ama kanal bence harcayacak diziyi. Neden çünkü çok dizisi var. Cumartesi güne ab de zirvede olan diziyi bu sekilde haryacabilirler. Bir kanalın kalitesi olması o kadar da önemli değil. Show mesela İçerde ile uçtu. FOX zamanında Karagül ile. Yani önemli olan dizinin kalitesi. Koy bakalım Yüz yuzeyi kanal d ya da Stara harcayabilir ler 5 reyting alsa bile ama Show devam ettirir. Ya da Atv.
Bu kanalları hiç izlemem. Yüz yüze hariç ama başladığında. Ama dizilere sahip çıkabilecek kanallar.
Orası öyle tabi ama Show da başarılı olamıyor ki. Geçen sezon Yeni Gelin ve İçerde dışında yapım çıkaramadı, İçerde de bitti zaten. Rüya, Aşk ve Gurur, Arkadaşlar İyidir, Bir Deli Sevda, Gülümse Yeter, Cesur Yürek, Aşk Laftan Anlamaz,İlişki Durumu: Evli elde patladı. Bu kadar dizi isteyip hepsini yollamak da kötü. :D

Güzel bi konu olmuş da bu gülenler neye gülmüş anlamadım. :A
Kanal D ve Ay Yapım dizilerini özledik dedik ya ona güldüler, ne anlarlar kaliteden. :A Bi sen bi ben işte. :bhr:

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Açıkcası Ay yapım'ın çok orijinal işler yaptığını düşünmüyorum. Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü ve Fatmagülün Suçu Ne ? Hepsi uyarlama, Türk halkının dikkatini çeken veya başrolleri güçlü diziler. Ay Yapım kendini vazgeçilmez sanmış olabilir yada Kuzey Güney ve 5 Kardeş ten sonra Kanal D Ay Yapımın çokta bir başarısı olmadığını düşünmüş olabilir. Arada mutlaka maddi anlaşmazlıklarda vardır. Yani özetle birçok nedenden dolayı aralarında sorunlar olabilir ama ne Kanal D eski başarısını sürdürüyor nede Ay Yapım. Yeniden bir araya gelip güzel işler çıkarabilirler :D @Yiğitt

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Açıkcası Ay yapım'ın çok orijinal işler yaptığını düşünmüyorum. Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü ve Fatmagülün Suçu Ne ? Hepsi uyarlama, Türk halkının dikkatini çeken veya başrolleri güçlü diziler. Ay Yapım kendini vazgeçilmez sanmış olabilir yada Kuzey Güney ve 5 Kardeş ten sonra Kanal D Ay Yapımın çokta bir başarısı olmadığını düşünmüş olabilir. Arada mutlaka maddi anlaşmazlıklarda vardır. Yani özetle birçok nedenden dolayı aralarında sorunlar olabilir ama ne Kanal D eski başarısını sürdürüyor nede Ay Yapım. Yeniden bir araya gelip güzel işler çıkarabilirler :D @Yiğitt
Güzel özetlemişsin olayı. Dediğin gibi araları açıldıktan sonra iki taraf da güzel işler çıkaramadı. Geçen sezon İçerde olay oldu bi, onda da Çağatay Ulusoy etkisi var. Kanal D ve Ay Yapım dizileri evet orijinal olmayabilir ama diğer yapımcıların, kanalların yapmadığını yaptılar. Türk dizi tarihine geçen projeler oldu. Yeniden bir araya gelirler mi onu pek bilmiyorum, aslında Engin Akyürek'in yeni dizisi için bir araya gelecekleri konuluşuyor. İnşallah doğrudur. :bhr:

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Güzel özetlemişsin olayı. Dediğin gibi araları açıldıktan sonra iki taraf da güzel işler çıkaramadı. Geçen sezon İçerde olay oldu bi, onda da Çağatay Ulusoy etkisi var. Kanal D ve Ay Yapım dizileri evet orijinal olmayabilir ama diğer yapımcıların, kanalların yapmadığını yaptılar. Türk dizi tarihine geçen projeler oldu. Yeniden bir araya gelirler mi onu pek bilmiyorum, aslında Engin Akyürek'in yeni dizisi için bir araya gelecekleri konuluşuyor. İnşallah doğrudur. :bhr:
Yani gerçekten bazı yapımlar Ve kanallar birbiri ile özdeşleşmiş diyorlar ya, benim için Ay Yapım ve Kanal D öyle. Beren Saat'in Ay Yapımdan ayrılıp D Yapım ile çalışması zaten sorunların göstergelerinden biriydi. Açıkcası herkes Berenin tercihi olarak görse de bence başka sebepler vardı. Yapımları iyi zaten yapımın ama ne bileyim belki bana hitap etmediğinden belki de belli kalıpların dışına çıkamadığından bana sıradan geliyor :D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yani gerçekten bazı yapımlar Ve kanallar birbiri ile özdeşleşmiş diyorlar ya, benim için Ay Yapım ve Kanal D öyle. Beren Saat'in Ay Yapımdan ayrılıp D Yapım ile çalışması zaten sorunların göstergelerinden biriydi. Açıkcası herkes Berenin tercihi olarak görse de bence başka sebepler vardı. Yapımları iyi zaten yapımın ama ne bileyim belki bana hitap etmediğinden belki de belli kalıpların dışına çıkamadığından bana sıradan geliyor :D
Ay Yapım dizileri her zaman kalitelidir, hep bir ayrı havası vardır benim gözümde. Dediğin gibi Ay Yapım ve Kanal D öyle bilindirdi, Aşkı Memnu'nun final galasında FSN haberini vermişlerdi D'de diye. Beren Saat de yanlış yaptı, Kanal D ile anlaşma yapıp yine Ay Yapım dizisiyle rol alabilirdi. Bir sorun olmuş olabilir. Şimdi deyince baktım da Beren Saat'in özel hayatıyla ilgili gece hayatıyla ilgili olaylar olduğu ve o nedenle yolların ayrıldığı yazılmış. Daha sonra Ay Yapım açıklama yapmış. :D

''Çeşitli mecralarda çıkan asılsız haberler üzerine bu açıklamayı yapmak gereği duyduk.. Ay Yapım ailesi olarak Beren Saat ile, 4 yılı aşan bir sürede karşılıklı hiç sorunsuz çalıştık ve büyük başarılara imza attık…. Bu süreçte veya sonrasında oyuncumuzla, bahsedildiği gibi “işi veya özel hayatıyla” ilgili hiçbir sorun yaşanmamıştır.. Yaşanması mümkün değildir.. İş hayatı dışında da dostluklarımız sürmektedir.. Çıkan haberler tamamen asılsızdır.. Beren Saat, Türkiye’nin değerli, çok başarılı ve disiplinli bir oyuncusudur.. Ay Yapım olarak da kendisiyle çalışmaktan sadece mutlu oluruz.. Bilgilerinize Ay Yapım"

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Pazartesi çöktünüz, cuma 8-9 reytinglerden çöktünüz, cumartesi ve pazar yokluktasınız. Salı günü zaten boş, çarşamba boş. Perşembe 6 reytingle zirve, hayırlısı. :A

Pazartesi Kanal D'den çok izleniyoruz, Perşembe Cuma Kanal D'den çok izlemiyoruz, Hafta sonu kanal D'den çok izleniyoruz. Neyin kafasını yaşadın sen:A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Tabi canım ne demezsin, eskiden her sezona 1-2 dizi yapan Ay Yapım ortada yok. Geçen sezon 4-5 dizi yaptınız, bir tane bile D'de yok. :A Sen bilirsin diye etiketledim, senin de hiçbir şeyden haberin yok. :F
Ne yapacağız sezonda 9999 tane dizi yapıp 9989 tanesini erken final yapan kanala dizi mi vereceğiz :A İzleyici bile bıkmış sizden her erken final yaptığınız dizinin fanlarından beddualar yükseliyor :D