Ay Yapım Bu Kez Başarılı Olabilecek Mi?

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
136,656
Puanı
1,061
Ay Yapım şu an zirveye oynayan birden fazla diziye sahip tek yapım şirketi: Karadayı ve MedCezir
İki dizisi de reytinginden,sosyal medyadaki etkisine; kostümlerinden, yurtdışı satışına her alanda konuşuluyor.

Ay Yapım son 5-6 yıldır bu duruma alışık çünkü her sene en az 1 dizisi olmuştur böyle.
Bu 2 dizinin başarısından olacak şirket 2 yeni dizi hazırlığında: Kara Para Yalan Aşk ve Kurt Seyd&Shura.

İki dizi de tutarsa ekranda 2.Acun olarak Ay Yapım'ı göreceğiz diyebiliriz.
Ancak Ay Yapım'ın bu konudaki denemeleri geçmişte hep hüsranla sonuçlandı.

• Yaprak Dökümü'nün şaha kalktığı yıllarda Dudaktan Kalbe ve Menekşe İle Halil'i yapmış.Dudaktan Kalbe ile ilk sezon amacına ulaşmaya yaklaşsa da sonradan hayal kırıklığı yaşamıştı.Menekşe İle Halil tamamen hayal kırıklığı olmuştu.

• Ezel ve Aşk-ı Memnu gibi Türk dizi tarihine geçen 2 dizileri varken Samanyolu dizisine başlamış ve yine hüsrana uğramışlardı.

• Daha sonra Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisi devam ederken Ezel bitmesinin de telaşından olacak Al Yazmalım ve Kuzey Güney'e başlamışlardı.Üstüne Son gibi riskli bir işe girişip reytingte çakılmışlardı.Yani koskoca sezona FGSN başarısı ile başlayıp bitirmişlerdi.

• Geçen sezon ellerinde vasat Kuzey Güney varken, Karadayı'ya başlamışlar.Pazartesi günkü değişikliklerden sonra Karadayı'nın zirveye oynamasına aldanıp Kuzey Güney'e yüklenmek yerine 20 Dakika'ya başlayıp yine istediğini alamamıştı.

• Bu sene Karadayı'nın yanına MedCezir dizisini ekleyen yapım şirketi yine aynı hatayı yapmak üzere. 2 çok iyi dizi varken yanına 2 tane daha eklemek genelde zayıf yapımcıların işidir.Ay Yapım önceki deneyimlerinde olduğu gibi 2 diziye birden ihtiyacı olan bir şirket değil. 3. diziyi yaptı diyelim 4.sünü gelecek seneye saklayabilir.

Bu kadar çok işe kalkışmak hem kaliteyi hem reytingi düşürüyor açık seçik belli olduğu üzere...

@Fks14 @*Dream* @mrt-06 @Forumdash @OzaN @EveN @Bully @sokak sanati @dizi kolik @Harunnn60 @sürgünüm @xBUGRAx @Yakamoz-Asi @china_shangai

Kara Para Yalan Aşk = Ezel ayarında
Kurt Sahura = Medcezir ayarında

Kara Para Yalan Aşk = Ezel ayarında
Kurt Sahura = Medcezir ayarında

Kurt Sahura ne ya Allahasen, bırak Forumdash ya.

Kurt Seyd & Shura dizisinin ben tutacağına inanıyorum ama nedense Kara Para Yalan Aşk'tan pek emin değilim.

Bence iki projeninde başarılı olma şansı çok yüksek tabi senaryonun da çok iyi olması şart

Kıvanç'ın dizi Totalde çok iyi gidemeyebilir ama Ab'de oranları yüksek olacaktır

@dizi kolik şimdi kızın adı nasıl okunuyor diye merak ettim
Bu isim nereli isimlerden acep?

Ben haklıyım yani.
Yok

bu yazdığın dizileri izlemesem beni ikna edebilirdin ama yok yemezler dostum
başarılı iki dizinin senaristide ece yörenç ve melek gençoğluydu
sonra ne yaptı ayyapım 3'üncü diziyide bu senaristlerin üstüne yıktı
bu senaristlerde hiçbir hazırlık yapmadan acelece yazdılar dizileri
başarılı olamadılar
ama bu sefer farklı iki dizinin senaristi melek ve ece
diğer dizilerin senaristi ise sema ve eylem

kuzey güney yapılmış diziyi uyarladılar
son 25 bölümdü
al yazmalım ve 20 dk filmden uyarlama
pek hazırlanacak bişi yoktu ortada

kuzey güney yapılmış diziyi uyarladılar
son 25 bölümdü
al yazmalım ve 20 dk filmden uyarlama
pek hazırlanacak bişi yoktu ortada

tamam işte dostum bir dizinin bir hazırlık süresi olur,sema Ergenekon mesela bir yıldır kara para yalan aşka hazırlanıyoruz dedi.o zamanları çok iyi takip ettiğim için söylüyorum ay yapım o dizileri çok aceleye getirdi

kıvanç tatlıtuğun dizisi uyarlama
kara para yalan aşk ise orijinal senaryo bakalım hangisi tutacak
bana göre ikiside tutacak

kıvanç tatlıtuğ kuzey güney gibi basit senaryolu bir diziyi sırtında taşıdı

şu anki iki dizinin yanında kg pek başarılı sayılmaz