Ayırt Edebilir misiniz?

Ayırt Edebilir miydin?

• Konu bana uzak...Yorum yapamam.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eskiden sobalı evde kalırdık özledim şimdi ama çilesi de çoktu :A
Köylerde şuan insanlar yazın dışarda kullanıyorlar yemek yapma için. Tüp tasarrufuda oluyor :A
Çok amaçlı sobalar iyi, çamaşır kurutma, ekmek yapma ve su kaynatma bir arada :A
Bizim buralarda müzede bulabilirsin anca :A

• Güldürdün
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Köylerde şuan insanlar yazın dışarda kullanıyorlar yemek yapma için. Tüp tasarrufuda oluyor :A
Çok amaçlı sobalar iyi, çamaşır kurutma, ekmek yapma ve su kaynatma bir arada :A
Bizim buralarda müzede bulabilirsin anca :A
Ben daha çok yediklerimi özledim :A Patates közleme ekmek kızartma gibi fırında :A Bu arada içeriyi de bazen çok fena ısıtıyor hatta ben çok rahatsız olur salona soğuğa çıkardım :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben daha çok yediklerimi özledim :A Patates közleme ekmek kızartma gibi fırında :A Bu arada içeriyi de bazen çok fena ısıtıyor hatta ben çok rahatsız olur salona soğuğa çıkardım :A
Biz alışkın değiliz. Kışın tatil denk geldiğinde sobalı evler garip gelirdi. Bazıları tek soba ile 3 oda ısıtabiliyordu ama diğer taraflar buz gibi geliyordu :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Biz alışkın değiliz. Kışın tatil denk geldiğinde sobalı evler garip gelirdi. Bazıları tek soba ile 3 oda ısıtabiliyordu ama diğer taraflar buz gibi geliyordu :A
Evet sobanın olduğu oda iyi ısınır hatta senide etkiler dışarısı soğuktur birden çıkınca şok etkisi bile yapabilir :A

• Güldürdün

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Robin kralı hiçbir zaman hak etmedi. Final zaten rezillik ötesiydi.
Alternatif Finalci biri daha, gel sarılalım... Senarist resmen "Millete son dakika golü atalım ehehehuhuh" diye saçma sapan iş yaptı. Sezon boyunca düğünü işleyip son 2 bölümde ayırmak için rakip dizi yapımcısının sana 10 Milyar Dolar nakit para teklif etmesi lazım. İlk ayrılıklarını anlamamıştım, son ayrılışlarını da anlamadım zaten. "Ulan ayırmak için ayıralım işte boş ver mantığı falan"

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Alternatif Finalci biri daha, gel sarılalım... Senarist resmen "Millete son dakika golü atalım ehehehuhuh" diye saçma sapan iş yaptı. Sezon boyunca düğünü işleyip son 2 bölümde ayırmak için rakip dizi yapımcısının sana 10 Milyar Dolar nakit para teklif etmesi lazım. İlk ayrılıklarını anlamamıştım son ayrılışlarını da anlamadım zaten. "Ulan ayırmak için ayıralım işte boş ver mantığı falan"
Alternatif final değil de dizinin ilk finalini kabul edenler de dizinin zaten asıl çifti Ted-Robin diyor :A Yaa Ted-Robin ne zaman legen wait for it dary bir çift oldu ki asıl çift oluyorlar. Robin hiçbir zaman Ted'i sevmedi, Ted 10 kere gerçek aşkı başka kadınlarla buldu :A Sonunda Robin-Ted birlikteliği gerçek aşk gibi gösterilmeyip de ikisi de gelmişler 50 yaşlarına yalnızlar zamanlarının sonunu birlikte geçirmek isteyen bir çift olarak gösterilse yine bir nebze kabul. Ama düpedüz gerçek aşıkların birleşmesi olayı saçmalık :A

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Açıkçası yaş olarak önden gitsekte...Öyle çok fazla sobalarla yaşamadığım için; o kadar keyifli soba anılarım olmadı.

Aklıma şu geldi ama; rahmetli annenemin banyosunda kocaman soba gibi bir alet vardı,çıralarla ısıtılırdı; sıcak su o şekilde sağlanırdı.
Sanırım Şofben den öncesi olsa gerek, aklıla o geldi..
Elektrik olmadan kurulmuş bir su ısıtma sistemi.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Olm ne kısa cevap bu... hiç yakıştı mı sana :X
Bu arada özlemiştim...gelmene sevindim Enescim. Daha yeni söyledim @Tolstoyevski Belli kişilerle yürüyor buralar.
Ahahahaha. :A Uzun uzun herkes açıklamış zaten abi, su olmadan yaşamamız mümkün değil ama elektriksiz bir şekilde idare ederiz, o şekilde yaşamaya adapte oluruz. :D

Ben de seni ve sizleri özledim abi, buralarda olmadığım zamanlarda hatırlanmam çok sevindirici. :D

• Harika
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
@Dosi
Bak ne buldum :Z :Z :Z
------

Tartışmasız cevabım: Su olmadan olmaz.
Elektriksiz yaşanıldı zamanında ve bende küçüklüğümde ebemde kaldığım dönemlerde yaşadım o durumları zaman zaman. Lamba(gaz lambası) eşliğinde bize masal ve eski zamanı anlatırdı. Çok hoş anlardır benim için.
Su hayattır. Elektrik olmadan (odayı aydınlatma, yemek yapma, su ısıtma, temizlik yapma, çamaşır yıkama vs. vs. el, ateş ile halolur)
Ama su olmadan beslenme, temizlik, ve sağlık olmaz.

Eline sağlık @The_Erinch
Bak kızzz neler yazmışın zamanındaaa :A:A:A:A

• Güldürdün