2018 Avengers: Infinity War / Avengers: Sonsuzluk Savaşı - Film Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
En iyisi mi bilmiyorum, henüz birçoğunu izlemedim ama en iyisi olsa bile illa 10 vereceksin diye bir kural yok. Benim en son 10 puan verdiğim film 2014 yılının mesela :A
Başka 10 alacak film yok gibi zaten :F Sürpriz iyi çıkanlar olur mu bakalım Kara Panter dışın dakılerden umudum yok :A :A :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Filmi daha izlemedim ama Imdb TOP 250'de 10.sırada görünce şok oldum. Cidden yazık. Artık YouTube nesli yüzünden IMDb nin de değeri kalmayacak zaten eski tadı yoktu InterstellerIer gibi filmler üst sıralara oynadığından beri. Şuna bak utanmasa Godfather'ları filan da geçip zirveye oynayacak cidden yazık yahu. Haşa, şimdi Tanrı gelip bir film çekse o bile ilk 10'a giremez ya da anca Tanrının yaptığı film girebilir. Onun dışında artık o kültlerin arasına kolay kolay bir film giremez, kült olması için şarap gibi önce biraz zaman geçmesi ve zamanın süzgecinden geçerek değer kazanması lazım.

Serinin tamamını keyifle izledim, büyük ihtimalle bunu da keyifle izleyeceğim ama acele etmeyi düşünmüyorum, birkaç ay sonra da izlesem olur. Umarım yüksek puanından dolayı antipatik gelmez.
Interstellar'ı övdün mü, gömdün mü anlamadım?

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Filmin başındaki Hulk vs Thanos çok güzeldi. Thanos’un yakın dövüşüne bayıldım. Loki’nin ölümü beni biraz sarstı.

Tony ve Strange’in karşılaşması çok iyiydi ya. Ebony Maw çok iyi olmuş. Aşırı beğendim ben onu. İlk savaştaki sakinliğine hayran oldum Maw’ın. Ayrıca Bleeding Edge kostümü müthiş olmamış mı ya?

Thor harbiden tanrı ya. Ragnarok’tan beri kanım epey ısındı ona. Umarım epik bir veda yapar bize.

Ayrıca Captain ortaya çıkınca “Avengers” müziğinin çalmasına sinir oldum. Neden lan bu adamda onu çalıyorsunuz? O değil miydi ekibi bölen? Aşırı sinir kapıyorum herife. Herkes silinirken inşallah o da gider dedim.

Thanos EF-SA-NE olmuş. Tüm ruhu geçti bana. Umarım o da epik bir şekilde ölür.

En sonda herkes silinirken beynim durdu. Hele Peter ölünce “ulan adam daha yeni geldi” deyince salonda gülüşmeler başladı.

Ayrıca sonda tam jeneriği izlerken makinist direk sahneye sardı filimi. Ondan sonra salonda alkış tufanı oluştu. Salonda da CM’ın amblemini bir tek ben anladım ve deli gibi sevindim. Sonra millet ne olduğunu sordu ve söyleyince kimisi anladı kimisi yine anlamadı.

Filmi heyecanlı izlemek beni yordu o yüzden Salı günü bir daha gidip bu sefer doya doya izlemek istiyorum.
Şuraya bir 8.5/10 yazalım.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Interstellar'ı övdün mü, gömdün mü anlamadım?

Ygs Türkçe paragraf sorularını fullemiş senin gibi biri nasıl anlamadı anlamadım :A

Interstellar 2010’ların en abartılmış filmlerinden biridir bana göre.

• İlginç
Reactions: bazinga

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ygs Türkçe paragraf sorularını fullemiş senin gibi biri nasıl anlamadı anlamadım :A

Interstellar 2010’ların en abartılmış filmlerinden biridir bana göre.
Çünkü gömdüğünü kabûllenemedim. :(

Ya sen 19. yüzyılda yaşamış bilim insanlarının kitaplarını yalayıp yutmuş adamsın, bu filme nasıl abartılmış diyebilirsin. :A

Interstellar muazzam filmdi, çok net. :A
Bir şey anlamamıştım ama çok güzeldi. :A :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aksiyon filmlerini severim ama bunun dozu fazla geldi :A Tüm kahramanlara hakim değilim çünkü hepsinin farklı filmlerini izlemedim ve belki bu yüzden bana karışık geldi film. Black Panther filmini önden izlemem iyi oldu. Burada karakterleri görmek güzeldi.
Filmin sonu çok sürpriz bitti. Tüm yok olan karakterler ölmüş olamaz. Bence devam filminde zamana geri dönüş yapılır ya da kötü karakter yok edildiğinde eskiler geri döner. Bir ara kahramanlar kötü adamın kolundaki güçleri çıkaracaklardı ama yeşil yüzlü kızı öldürdüğünü öğrendiklerinde onu seven adam dayanamadı ve onu tartaklaması yüzünden başarısız oldular.

8/10

• Beğendim
Reactions: MasacRE and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Marvel filmlerine düşman ben bile sevdim, demek ki isteyince oluyormuş. :A

Oldukça iyiydi gerçekten, keşke sinemada izleseymişim. Farklı karakterlerin buluşması çok eğlenceli anlara tanık olmuş. Guardians of the Galaxy filminden nefret etmiştim ama burada onların sahnelerinde çok güldüm. Spider-Man çok sevimliydi. Ama tabii villain faktörü aşırı önemliydi. Sonunda sağlam bir kötü karakter çıkarabildi Marvel evreni.

Thanos reyis seni o kadar iyi anlıyorum ki, gerçekten bu kadar insan bu dünyaya çok fazla. :)

Keşke geri alınma gibi saçmalıklara girmeseler ama muhtemelen yeni filmle her şey geri alınacak falan tatsız şeyler olacak. :( Ama yine de sinemada izleyeceğim bu kez.

Tam yorum:

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Yaklaşık 10 yıldır devam eden MCU sürecinin şu ana kadarki zirve noktası. Hemen hemen bütün kahramanlar mevcut ve muhteşem bir kötü karakter olan Thanos var. Bunların hepsi bir araya çok iyi getirilmiş. Çok zordur o kadar karakterin olduğu bir film yapmak. Başaramasalar çorba olurdu her şey ama bunun da üstesinden gelmiş Russo kardeşler. Yer yer komedisi yer yer dramı, aksiyonu hep yerindeydi. Hikaye farklı farklı bölgelerde geçtiğinden her bir bölgedeki bir araya gelen karakterler çok uyumluydu. Karşılarındaki Thanos zaten müthiş bir ihtişama sahip. Gücünü zaten daha ilk sahnede Hulk'u sanki karşısında çocuk varmışçasına döverek kanıtlıyor. O yüzden de şaşırtmıyor bu kadar kişinin onunla başa çıkamaması.

Birkaç sıkıntısı da vardı filmin, birçok detayına hakim olduğumuzdan yaşanan bazı şeyler sorgulatıyor kendini. Spoilerlı detaylara girmeyeceğim üstünden çokça vakit geçti zaten. Devam filminde telafi ederim artık onda da beklentim çok büyük, bu filmin sonuyla beraber arada da gelecek olan Captain Marvel ile Endgame de en az bunun kadar iyi olacaktır.

9/10