Spor Ariel Ortega

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arjantin futbolunun önemli isimlerinden biri. Türkiye'ye ünlü yıldızların gelmesi furyasını başlatan isimdir belki de. Fenerbahçe'de oynadığı kısa sürede taraftarın beğenisini kazanmasına karşın çeşitli sorunlar nedeniyle fazla kalamamıştır.

6-0'lık efsane maçta kırmızı kart görmesine karşın oyundan çıkana kadar 2 gole katkıda bulunmuştur.

fener_ortega2.jpg

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Lorent'in harcadığı oyuncu bizde kalsaydı iyi işler çıkarırdı.
6-0'lık efsane maçta Tuncay'ın golünden önce attığı goller süperdir. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ortega efsanedir ama Türkiye'ye gelen ünlü furyası Popescu ve Hagi ile başlamıştır.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
yıldızdır ama bir alex veya pier van hoydonk olmaktan uzaktır vasat üstü iyi altıdır ..

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
ortega ismini duyunca aklıma 6 0 lık maçta önce ergün ü sonrada hasan şaşı pazara göndermesi gelıyor aklıma pozisyon tam önümde olmuştu.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ben o kadar net hatırlamıyorum ama iyi oyuncuydu mükemmel değildi :)

ilk hayran olduğum fenerbahçeli yabancı oyuncu hoydonktur :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Türkiye'ye gelmiş en klas futbolculardan biriydi bu adam. Kıymetini bilemedik, pamuklara sarmamız gerekirken kişisel hırslara kurban gitmesine izin verdik. Buna rağmen 6-0'lık tarihi maça damgasını vurdu ve Fenerbahçe tarihine geçti. Zaman zaman Arjantin'de oynadığı maçlardan görüntülere denk geliyorum. Resmen Ronaldinho seviyesinde göze hoş gelen top oynuyormuş adam ve en parlak döneminde Fenerbahçe'ye gelmişti...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Türkiye'ye gelmiş en klas futbolculardan biriydi bu adam. Kıymetini bilemedik, pamuklara sarmamız gerekirken kişisel hırslara kurban gitmesine izin verdik. Buna rağmen 6-0'lık tarihi maça damgasını vurdu ve Fenerbahçe tarihine geçti. Zaman zaman Arjantin'de oynadığı maçlardan görüntülere denk geliyorum. Resmen Ronaldinho seviyesinde göze hoş gelen top oynuyormuş adam ve en parlak döneminde Fenerbahçe'ye gelmişti...

Gereken ilgi alaka gösterilse Fenerbahçe'de Alex De Souza değil de Ariel Ortega'nın heykeli şu anda Yoğurtçu Parkı'nda olurdu.
Ceyhun Eriş gibi 2.sınıf futbolcular yedi bu adamı zaten psikolojik olarak da güçlü bir karakter değilmiş. Biraz da sanki kendisi yeteneklerine ihanet etmiş yoksa çok farklı bir kariyeri olurdu :D

• Harika
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,300
Puanı
1,060
Ortega için Fenerbahçe, River Plate takımına 5,000,000 USD[2], Parma'ya 2,500,000 USD[2] ödemiştir. Ortega'ya da yıllık 2,000,000 USD[2] vererek bonservisini almış ve transferi gerçekleştirmiştir. Fenerbahçe'de 2002-2003 sezonunun ilk yarısında 14 maça çıkmış ve 5 gol atmış bunun yanında 4 sarı, 1 de kırmızı kart görmüştür.Fenerbahçe'nin Galatasaray'a karşı kazandıgı 6-0'lık zaferin mimarlarındandır, bu maçta bir de gol atmıştır. Takımın o dönemdeki hocası Werner Lorant'la yıldızı barışmamış, Türkiye'ye uyum sağlayamamıştır. Devre arasında Arjantin'e gidip dönmeyince Fenerbahçe Nisan 2003'te, FIFA'ya başvurmuştur. Haziran 2003'te FIFA Fenerbahçe'yi haklı bulmuş ve Ariel Ortega'ya 11,000,000 USD[3]para cezası ve 1 yıl futbol oynama yasağı getirmiştir. Ortega, Uluslararası Spor Tahkim Kuruluna başvurur ve yine haksız bulunarak FIFA'nın verdiği karar geçerli kılınır.[3]
Bonservis ücretine 25 milyon Türk Lirası ödenmiş ve o sezonun yurtdışı en pahalı transferi olarak tarihe geçmiştir.
Arjantinli oyuncuyu,Ceyhun Eriş ile kavga iddiaları ile hatırlıyorum. @xdragxx @bazinga