Amera - Yeni Roman - İlk Bölüm

haluk792

Tecrübeli Üye
30 Haziran 2011
20,425
6,798
1,060
Çok teşekkürler ikinize de. @Felon @Emre Ozansoy :love1:

@Felon Karakterlerin ismi çok değişik ve dikkat çekici bile bile evet. İlgi görsün diye dikkat çeksin diye. Ahmet ismi ise bile bile konuldu o da. O da dikkat çekti sonuçta. Çoğu değişik isimli karakterlerin. :bhr::Z

@dreamy de ve @Araf da göz atar inşallah. :love1:

@eskici @batuhankaralar @Forumdash @BesaleT sizler de göz atarsınız inşallah. :love1:
 
Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

mrt-06

Emekli
5 Ocak 2013
88,155
54,432
1,061
Ankara

Ekli dosyayı görüntüle 83063

AMERA

1. BÖLÜM

Ben Amera. 17 yaşındayım, yaşındaydım yani. Daha çok şey yaşamalıydım. Neden öldüm? Neden intihar ettim? Çok şey hissediyorum?
Beltum Hanım gözyaşları içerisinde kocası Ahmet Bey'e ''Amera'mız yok mu artık? Dün kaybettik onu değil mi biz?'' derken kocası ona sarılıverir sıkıca. Ahmet Bey gözyaşları içerisinde ona ''Böyle yapma kızımız çok üzülür, o halen burada eminim'' der..
İlk olarak ölümümden canım dediğim arkadaşım Cansın sorumlu. Cansın gözyaşları içerisinde annesi Ceyda Hanım'a ''Annem kendimi çok kötü hissediyorum ben?'' der..
İkinci olarak ölümümden öğretmenim Çeşminaz Gürsoy sorumlu. Çeşminaz gözyaşları içerisinde kendi kendine ''Çok başarılıydı o?'' der..
Beltum Hanım, kızının odasına bakıyordur. Birden bir şey bulur. Siyah bir kutu. Bunu hiç görmemişti Beltum Hanım. Hemen kocasını çağırır!
Açarlar kutuyu! Günlük bulurlar! Okumaya başlarlar. Günlükte isim vermeden yaşadığı kötü olayları anlatmıştı Amera. Hepsini anlatmamıştı ama..
Annem ve babam buldular günlüğü. Her şeyi anlatmadım orada, üzülmesinler diye çünkü bir gün bu günlüğü bulabileceklerini tahmin etmiştim çok önceden..
Cansın sorumlulardan demiştim size ölümümde. Bana Mert'i ayarlamıştı partisinde. Onun bir uyuşturucu bağımlısı olduğunu biliyordu ama bana söylememişti beni içten içe hep kıskandı, ailemi daha doğrusu!
Mert ile beni bir odaya götürdü rahatça konuşun diye Cansın. Kapıyı kapatmıştı arkamdan. Kilitlemişti! Mert birden cebinden o maddeleri çıkardı ve üstüme yürümeye başladı! Ben gülümseyerek ona ne oluyor şaka mı bu diye defalarca sordum. Birden beni yere doğru itti! Beni soymaya başladı! Dövdü de defalarca! Tecavüz etti! Birden kapının kilidi açıldı! Mert kimseye görünmeden kaçtı! Ertesi gün Mert ile Cansın kantinde konuşurlarken bizzat duydum. Cansın ayarlamış her şeyi! Hep sustum! Bunu öğrenseler bana ne gözle bakarlardı? Cansın'la konuştum neden yaptın diye? Aileni ve seni hep kıskandım dedi. Sonra hiç konuşmadık bir daha! Annemler tuhaf durumumu anladı ama dedim ya kimseye söyleyemedim bu durumu hiç! Her gece ağladım! İlk bu olayla başladı intiharı düşünmem!
Beltum Hanım ve Ahmet Bey bunları okurlar ama isim vermemişti hiç günlüğünde Amera! Ahmet Bey gözyaşları içerisinde karısına ''Bulacağım bunu kızıma yapanı!'' derken yere yığılır! Beltum Hanım gözyaşları içerisinde kocasına ''Bulacağız ama sen de bırakma beni tamam mı?'' der..
Çeşminaz Gürsoy yani öğretmenim mi ne yaptı bana? O gün derse girdi bana tuhaf tuhaf bakıyordu! Teneffüs zili çaldı herkes dışarı çıktı ben hariç. Bir şeyler yiyordum çünkü. Yanıma geldi, birden tokat attı bana! Çok şaşırdım neden attınız dedim ne yaptım dedim? Ağlamaya da başladım? Çeşminaz Gürsoy sinirli bir şekilde utanmıyor musun bu yaşta böyle ilişkilere diye sordu. Çok şaşırdım yine. Cansın söylemişti öğretmene belliydi. Böyle rezillikler oluyor okulda o aslında iyi bir öğrenci falan değil demişti kesin. Çok şey demiştir. Öğretmen dolmuştu yanlış tarafı seçmişti beni dinlemeliydi! O gün eve geldiğimde çok ağladım odamdaydım hep. Çeşminaz Gürsoy aileme bir şey söylememişti ama beni dinlemeliydi o pislik bana zorla sahip oldu, canım dediğim arkadaşım Cansın planlamıştı bunu resmen! Günlüğü ilk olaydan hemen sonra yazmaya başlamıştım!
Beltum Hanım gözyaşları içerisinde kocasına ''Ahmet kızımızı bir kişi daha üzmüş?'' derken kocası Ahmet Bey gözyaşları içerisinde ona ''Allah'ım büyük onlara gösterecektir er ya da geç'' der..
Annesi ve babası kızının gerçekten neden intihar ettiğini öğrenmek istiyordu çok! Daha çok şey var anneciğim babacığım..
Cansın'ın annesi, kızıyla pek ilgilenen birisi değildi. Bu yüzden Amera'yı ve ailesini daha da çok kıskanıyordu Cansın. Cansın uyuyordu. Bir anda sıçrar uykusundan! Uyanmıştır! Ağlamaya başlar! Annesine ürkek bir halde ''Annem çok kötü şeyler yaptım ben o kıza?'' der..
Ceyda Hanım çok şaşırır, biraz da ürkmüştür. Kızına ''Nasıl yani kızım? İyi değilsin sen üzgünsün işte yat geri'' der ve dışarı çıkar arkadaşlarıyla eğlenmek için! Cansın sinirli bir şekilde içinden ''Hep böyleydin işte tam iyi anne olacaksın diyorum olamıyorsun ama olamadın hiç zaten!'' der. Lavaboya gider yüzünü yıkar defalarca! Aynada birden Amera'yı görür! Saçlarını çekmeye başlar Cansın! Kafasını cama geçirir!
Kafasından kanlar akıyordu! Odasına geçer. Kendini oraya kilitler! Cansın gözyaşları içerisinde kendi kendine ''Ölmeyi bekleyeceğim hastaneye falan gitmeyeceğim. Hatırladın mı Amera? Seni de kilitlemiştim? Çok özür dilerim, çok üzgünüm'' der..
Aradan iki saat geçer Beltum Hanım'ın telefonu çalar. Cansın gözyaşları içerisinde ona ''Ben sorumluyum kızınızın ölümünden. Çok özür dilerim sizden de'' derken ölüverir. Dayanamaz artık! Zamanında hastaneye gitseydi ölmemiş olacaktı Cansın!
Beltum Hanım gözyaşları içerisinde kocasına ''O sorumluymuş ölümünden kızımızın. Sevdiği arkadaşı Cansın yani?'' der. Ahmet Bey gözyaşları içerisinde ona ''Kızım günlüğünde birçok kişi var sorumlu olan yazmıştı ama?'' derken birbirlerine sarılıverirler sıkıca..
Sen de öldün işte Cansın, değdi mi? Seni asla affetmeyeceğim! Ben sana canım demiştim ya? Kötü kalbinle mutluluklar sana..
Çeşminaz Gürsoy dersten çıkmıştı evine doğru gidiyordu. Yolda pamuk helvacı görür çok seviyordu küçüklüğünden beri onu! Alır yemeye başlar! Evine çok az kalmıştı birden önüne iki kişi çıkar! Onu bıçaklamaya başlarlar! O kişiler öğrencilerindendi! Onu hiç sevmiyorlardı..
Hemen ambulans gelir oraya. Hastaneye götürürler onu. Ameliyata alınır hemen. Bacaklarını hissetmiyordu Çeşminaz Gürsoy! Aradan saatler geçer, Çeşminaz Gürsoy gözlerini açar sonunda! Doktorlar ona artık yürüyemeyeceksiniz ama kurtuldunuz hayattasınız derler. Yıkılır! Aklına birden yine Amera gelir! Çok pişman olmuştur sürekli ağlamaya başlar!

2. BÖLÜM YARIN BURADA!
@sokak sanati'nın dediği gibi önceki romanına göre yazım dili çok daha iyi, kendini geliştirmişsin tebrik ederim. Hikaye olarak iki sevdiğim diziden esintiler gördüm, anlatımın hızlı ve yalın olmuş emeğine sağlık. @haluk792
 

The_Erinch

Favori Üye
24 Kasım 2019
5,941
5,812
589
Manisa
Öncelikle emeğine ve düşüncelerine sağlık...Üreten,düşünebilen insanlara saygı duyuyorum.
Hikayedeki isimler orjinal olmuş,hızlı geldi konun bana ama akıcıydı.
Neden diye düşünemeden sonucu geliyordu tek eleştirebileceğim kısmı bu olacaktır.
Ama zaten buradada sayfalarca yazamazdın o yüzden çokda önemi yok eleştirimin.

2.bölümünü bekliyorum,haber verirsen memnun olurum.

Teşekkürler.
 
  • Harika
Reactions: haluk792

haluk792

Tecrübeli Üye
30 Haziran 2011
20,425
6,798
1,060
Öncelikle emeğine ve düşüncelerine sağlık...Üreten,düşünebilen insanlara saygı duyuyorum.
Hikayedeki isimler orjinal olmuş,hızlı geldi konun bana ama akıcıydı.
Neden diye düşünemeden sonucu geliyordu tek eleştirebileceğim kısmı bu olacaktır.
Ama zaten buradada sayfalarca yazamazdın o yüzden çokda önemi yok eleştirimin.

2.bölümünü bekliyorum,haber verirsen memnun olurum.

Teşekkürler.
Çok teşekkürler. Göz attın ya romanıma, beni sevindirdin bayramda. :bhr: 2. Bölüm çoktan çıktı. Haber verirsin demişsin. :love1: