Almanya - İtalya | Euro 2016 Çeyrek Final 3. Maçı | Yorum ve Sohbet Konusu

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,501
Puanı
861
Dur daha yarı final var. :A Ama büyük ihtimal finaldeler. :)

Yarın şanlı İzlandamızın maçına konsantre olma vakti. Orcunir Solakson arkanızda İzlanda. +1 nüfus lazımsa hallederiz. :A
buraya akdar hep aynı takımları destekler olduk yine aynı yerdeyiz :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
Lan şu Pelle kadar odun kalas bi futbolcu görmedim, mal gelirken atamaz dedim atamadı. Ayrıca Zaza malıda öyle topa gelirsen olacağı budur. İtalyada 3 tane adam var bunların harici fasa fiso. Buffon, De Rossi, Chellini. Ayrıca Buffon son 4 penaltıyı doğru tahmin etti ama hep parmaklarının ucuyla dokundu. En azından bir maç daha Buffon'u izlemek isterdim ama olmadı, bu turnuda da beni şaşırtmadı turnuvanın en iyi futbolcusuydu.
penaltılardaki mallık oranı iki takımda karşılıklıydı :) müller geldi sanki karşıda buffon değilde çocuk varmış gibi topa hafifçe dokundu salak :) sonra şwanşzarkorf mudur nedir adama güveniyordum kesin atar diyordum havadaki kuşlara soktu topu :))

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Şu şapkadan tavşan çıkaramaya çalışan hocalara gıcık oluyorum. Chiellini gibi ayağı temiz yılların tecrübesini çıkarıp Zaza gibi odun bir oyuncuyu penaltı kullandırtmak için oyuna alması Conte'nin affedilmez bir yanlışıydı.

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,894
Puanı
1,051
Şu şapkadan tavşan çıkaramaya çalışan hocalara gıcık oluyorum. Chiellini gibi ayağı temiz yılların tecrübesini çıkarıp Zaza gibi odun bir oyuncuyu penaltı kullanmak için oyuna alması Conte'nin affedilmez bir yanlıştı.
Neden güvenemedi acaba ZAZA her penaltıyı Demba Ba gibi ters köşeye yatıracağını mı düşündü :A

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Neden güvenemedi acaba ZAZA her penaltıyı Demba Ba gibi ters köşeye yatıracağını mı düşündü :A
Kaleci değiştirse anlarım. Çünkü penaltıya yatkın kaleciler var Hollanda ile Dünya Kupası'nda gördük bunu. Penaltı kullandırtmak için oyuncu değişikliği garip geldi doğrusu. 5-10 dakika önce alsa oyuncu 1-2 topa vursa yine anlarım diyeceğim de bunu aklım almıyor. :eek:

fark etmez ben kendi adıma her zaman zayıf olan takımlara daha fazla sempati besliyorum :d: izlanda elense ne olur bizim tuttuğumuz takımlar peşinen gönüllerin şampiyonu sayılır
İzlanda'nın futbolunu takdir ediyoruz. Ayrıyetten de öyle korkarak kapandıkları yok, dişe diş savaşıp mücadele veriyorlar.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
Penaltılar hakikaten tam bir komediydi ard Arda oyuncular kaçırdı
boateng topu penaltı noktasına diktiğinde dedim aha bir güvendiğim oyuncu daha batıracak işi neyseki gol attıda güvenimizi boşa çıkarmadı :) savunmadaki en soğukkanlı en güvenilir adamdı topa iki eliyle çıkış yaparak bir aptallık yapmıştı zaten birde penaltı kaçırsa tam sıvayacaktı işi :)

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,894
Puanı
1,051
Kaleci değiştirse anlarım. Çünkü penaltıya yatkın kaleciler var Hollanda ile Dünya Kupası'nda gördük bunu. Penaltı kullandırtmak için oyuncu değişikliği garip geldi doğrusu. 5-10 dakika önce alsa oyuncu 1-2 topa vursa yine anlarım diyeceğim de bunu aklım almıyor. :eek:

İzlanda'nın futbolunu takdir ediyoruz. Ayrıyetten de öyle korkarak kapandıkları yok, dişe diş savaşıp mücadele veriyorlar.
Conte iyi içmiştir nokta :A
Temsili Conte :A
CmZCc2NWgAAef9b.jpg

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
boateng in baleside güzelmiş :)
CmYzHXcWgAAhs_h.jpg
Şimdi maçın tekrarını izliyorum Almanya Boateng'in o gereksiz hareketi yaptığı dakikalarda şiir gibi futbol oynuyormuş. Mesut'un inanılmaz bir asistinde de Mario Gomez toğuyla topa vurup Buffon zorlukla çıkarmış. Penaltılarda Almanya elense yazık olacakmış.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
Şimdi maçın tekrarını izliyorum Almanya Boateng'in o gereksiz hareketi yaptığı dakikalarda şiir gibi futbol oynuyormuş. Mesut'un inanılmaz bir asistinde de Mario Gomez toğuyla topa vurup Buffon zorlukla çıkarmış. Penaltılarda Almanya elense yazık olacakmış.
sadece o dakikadada değpil maçın genelinde almanlar üstündü zaten adamlar futbol oynamaya çalışıyordu diğer taraf italya şansa galip gelseydi maçın başında yanmıştık :) italyanın öyle berbat bir savunma futbolu anlayışı var 90 dakika o bir sıfırı korumak için çırpınırlardı :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
İtalya o oyun anlayışıyla 4 kez Dünya Kupası'nı kazanarak, Dünya Kupası'nı en çok kazanan 2. takım. Adamların oyun anlayışları, sistemleri onlara birçok başarı getirmiş, niye vazgeçsinler? Sen de İtalya kadar iyi savunma yap 4 kez Dünya Kupası'nı kazan. Savunma futbolunu bu kadar küçümsemek hata.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,335
Puanı
1,059
İtalya o oyun anlayışıyla 4 kez Dünya Kupası'nı kazanarak, Dünya Kupası'nı en çok kazanan 2. takım. Adamların oyun anlayışları, sistemleri onlara birçok başarı getirmiş, niye vazgeçsinler? Sen de İtalya kadar iyi savunma yap 4 kez Dünya Kupası'nı kazan. Savunma futbolunu bu kadar küçümsemek hata.
alıntı yapıp cevap verseydin keşke :) sanki benim mesajıma cevap gibi olmuş ama benden alıntı olmadığı için tesadüfen bulmam gerekti :)
italyanların bin defa kupa alması benim gibi futbolu seyir zevkinden dolayı izleyenler için bir anlam ifade etmiyor sadece sayı olarak kupa doldurmuşlar müzeyi ama seyirci futbolda şov bekler güzel hareketler bekler göze hoş gelen atak futbol bekler yoksa italya veya almanya veya fransanın kazanması umrumda değil ben o 90 dakikada yaşadığım heyecana bakarım kupayı alan getirip baan teslim etmiyorki :)
mesela brezilya futbolunu çok severim adamlar bir kamyon atar ama bir işler ters gitse bir kamyon yer çünkü futbol anlayışları atak üzerine kurulmuş şov üzerine kurulmuş yenilselerde izlemek çok keyifli :) ama asla kazanmak için çamura yatıp futbolu çirkinleştirmezler sıkıcı hale getirmezler bir seyirci olarak ben başka ne isteyebilirimki :)

Göklerden gelen bir karar vardır. :)

Mario Gomez, sakatlığı sebebiyle Euro 2016'nın kalan maçlarında forma giyemeyecek. (Bild)

@HeisenBerg @ABAY_06 @EFE UYSAL @DarkLeqenD @-potterhead-

Ne demişti Fiko.

çok taraflı haber yapıyorsun sürgünüm :) hep beşiktaşın transferlerinden bahsediyorsun ya bizim fenerbahçe ne yaptı bu yaz hiç bir transfer yapmadılarmı kuluçkaya yatıp bekliyorlarmı ? :)