Ali Eyüboğlu RTÜK Cezalarını Eleştirdi!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
788612.jpg

Geçtiğimiz günlerde Show TV, Kanal D, Fox TV'ye peşi sıra ceza kesen RTÜK'ü usta televizyoncu, Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu köşesine taşıdı. Son zamanlarda artan cezalara dikkat çeken Eyüboğlu "kanunları yorumla esnetip, kanalları idari para cezalarıyla hizaya getirmeye çalışmasın" yazısı dikkat çekti. İşte o köşe yazısından bir kısım;​

RTÜK, kanunlarla belirlenen kuralları açıkça ihlal edenlere hak ettikleri cezaları versin, ama kanunları yorumla esnetip, kanalları idari para cezalarıyla hizaya getirmeye çalışmasın. Türkiye, dizi ihracatından yılda 250-300 milyon dolar döviz kazanmasına rağmen, eğlence kanallarının hepsi zararda. Dizi ihracatından kazanan Türkiye, Cannes’daki son TV ve format fuarında tek dizi satamadı. Çünkü dünya televizyonlarına cazip gelen yeni Türk dizisi yok. Birçok sebebi var bunun. RTÜK, kestiği cezalar ve sansürle bu sorunun bir parçası olmak yerine, açık ihlallere göz yummadan sektörün büyümesine katkı sağlamalı. Aksi halde çekilen yeni dizi sayısı azalacak, RTÜK sansüründen kurtulmak isteyenler de internet televizyonuna kayacak.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
21. yy gelmiş hala öpüşmeye ceza kesiliyor, çok komik geliyor bu bana. Çekidüzen vermeli kendine..
İTÜ'de müzik haramdır bildirisi dağıtılmasından sonra öpüşme de yasaklanır dizilerde "el ele tutuşma" da yasaklansın diyen olur şaşırmam şahsen. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
özellikle sansürle alakalı söylediklerine katılıyorum zaten bu yüzden tv de dizi falanda izlemiyorum uzun süredir.... bu gidişle özel tv ler trt nin yan kuruluşları olarak kalır? nefes alacak tek yer internet, onuda boğmasalar tabi iyi olacak:) ?

Çukur a verilen ceza haksızlıktı , demekki Aşkı Memnu şuan yayında olsa diziyi yayından kaldırıcaklarmış durum onu gösteriyor :A :A :A @sokak sanati @Yiğitt
aşk-ı memnu şu an yayında olsa senaryo değişir behlülle bihter değilde behlülle adnan çiftleşmeye başlar :)

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Son zamanlarda argo sözlere bile sansür gelmeye başladı. Küfür ve sigara dışında sansür olmaması lazım, akıllı işaretler neye yarıyor :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Küfürler sansürlensin, ona bir şey demiyorum ama içkinin, sigaranın falan sansürlenmesi bana komik ve saçma geliyor. Ayrıca son zamanlarda argo diyebileceğimiz, küfürden sayılmayan sözleri bile sansürlüyorlar. Bu yüzden Ali Eyüboğlu'nun açıklamalarına katılıyorum.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
özellikle sansürle alakalı söylediklerine katılıyorum zaten bu yüzden tv de dizi falanda izlemiyorum uzun süredir.... bu gidişle özel tv ler trt nin yan kuruluşları olarak kalır? nefes alacak tek yer internet, onuda boğmasalar tabi iyi olacak:) ?

aşk-ı memnu şu an yayında olsa senaryo değişir behlülle bihter değilde behlülle adnan çiftleşmeye başlar :)
Hahaha aa bence senin anlattığın şekilde eski reytinglerinin 2 katını alırlardı
:F :F :F @sokak sanati @Yiğitt

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,258
Puanı
1,060
Çok güzel söylemiş Ali bey para cezası nereye kadar olacak ki dikkate alınmalı diyorum ben