Ahmet Kural'a Sıla Davasından Hapis Şoku!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,102
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
20210714_154040.jpg

Ahmet Kural'a hapis cezası!

Geçtiğimiz aylarda sezon finali yapan 'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın başrolünde yer alan oyuncu Ahmet Kural'ın şarkıcı Sıla'yı darp ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada karar çıktı.

Kural'a, hakaret, yaralama ve tehdit suçlarından 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Kaynak: İHA

• Beğendim
Reactions: Angelica

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,012
Puanı
1,060
Keşke girse de 3 kuruş verip çıkar. Bu adamın devlet kanalında çalışması çok acayip...

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Devlet kanalında çalışıyor bu şiddet yanlısı.

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
2 yıldan az cezalar paraya çevriliyor. Biraz para ödeyip kadını dövmüş oldu. Ne güzel dünya.

Birde Sıla'nın son yıllarda ki yaşam tarzından dolayı bu adamı haklı olarak görebiliyor bazı insanlar. Şasılacak gibi şeyler yaşıyoruz.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Önce Ozan Güven'in tiyatro yapıp sahil başlarında keyif çatması, sonra bu adamın devlet kanalında dizi yapıp komik bir cezayla işten sıyrılması derken bu ülkede kadına beton kadar bile değer verilmiyor maalesef. Kesin sonradan para cezasına çevrilir.

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Kadına şiddet elbette kabul edilemez bir durum ama her kadına şiddet diye ortaya atılan durum doğru değil. Bence Sıla'nın raporu da doğru değil. Hatta raporun sahte olduğuna dair bir yığın haber de çıktı. Sıla zaten o olaydan sonra hayatına kaldığı yerden devam etti, evlendi ve boşandı, sonra yine magazinsel olaylarla gündeme geldi. Ben kadına şiddet olayına karşıyım ama bu benim kişisel görüşüm, bu olayın doğru olduğuna inanmıyorum ve bu inanmayışım beni şiddet yanlısı birisi yapmaz.

Sıla sırf intikam almak için kendi vücuduna zarar verdi. Sıla ne kadar kafası kırık bir kadınmış. Ahmet Kural bile itişme kakışma olduğunu kabul ediyorken senin raporun sahte olduğunu söylemen ilginç.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Sıla hayatına devam etti diye yemediği linç kalmadı ya hayretler içinde izliyorum. Hadi sosyal medya neyse de burada bile aynı görüşlerin olması çok ilginç. Ne yapacaktı bir tane maganda yüzünden her şeyden elini eteğini çekip kendini mi soyutlayacaktı?

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Bana gönderme yaptığını fark ettim de, neyse. Kardeşim şu mesajları sil en iyisi. Saçma sapan muhabbet oldu. Zıt görüşlü olmaya kalktım, tartışmanın odak noktası oldum. Maganda falan diyeceksin en iyisi, sallayacaksın, öyle iyi de, neyse. :A
Genel olarak yazdım ama herkesin tanımadığı bir insanı babasının oğlu gibi savunmaya çalışması şaşırtıyor sadece. Silmeme gerek yok burada herkes fikrini ifade edebilir.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Olayın tersini düşündüğüm için dile getirmek istemiştim ama her konuya yazmamam gerekirdi, bu yüzden yorumlarım kırdıysa özür dilerim. Mesajlarımı da tartışma uzamasın diye sildim zaten. Not düşeyim, ben kadınlara şiddet yanlısı değilim; öyle bir şey söz konusu olduğunda tepki göstermeye çalışanlardan birisiyim. Bu yüzden mesajlarım kırdıysa özür dilerim.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Alıntı ettiğim mesaj talep üzerine silindi. Mesajım garip görünebilir bu yüzden
Beğeni veya dissini at geç. Yazdığın yoruma ilginç attım. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil çünkü.
Şiddet desteklemediğini ama bu olayada inanmadığını yazdı. Bu onun fikri. Hemfikir ol yada olma, zaten yeterince tartıştınız ve özür mesajını yazıp uzatmak istemiyor ama sen hâlâ farklı düşündüğü için eleştirip uzatıyorsun.
Ben şuan o bu haklı demiyorum. Yaptığınız yoruma göre yazıyorum bu mesajı. Senlede uzatmayacağım zaten. Ne cevap verirsen ver reaksiyon bırakıp geçeceğim. Beni etiket ettiğin için yazdım bu yorumu yoksa karışma gibi bir düşüncem yok.

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben özrünü kabul etmiyorum eğer tepki gösterenlerden biri olsaydın böyle yorum yapmazdın ben kabul etmiyorum özürünü iyi forumlar
------

@Dosi sen neye ilginç atıyosun zeynep
Tartışmaya devam etmek istemiyorum, susuyorum. İstediğini düşünebilirsin, sorun değil, hatta kadına şiddet yanlısı olarak da düşünüp beni kötüleyebilirsin, sorun değil. Sonuç olarak öyle biri değilim ama insanın düşüncesine göre değişebilir. Özrümü kabul etmediğin için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arkadaşlar bu tür konularda olayın tam iç yüzünü bilmeden yorum yapmak çok yanlış. Ben olayların Sıla'nın anlattığı kadar olmadığını düşünüyorum en azından :A

Ha şimdi buradan da şiddetin azı olmaz bunu mu savunuyorsun tarzı şeyler diyecekler çıkar tabii ki öyle bir şeyi savunmuyorum. Ama olayın iç yüzünü bilmeden Ahmet Kural kötü Sıla melek tarzı düşünceler de yanlış.
------

Bu tür kadın erkek olaylarında maalesef ülkemizde öyle bir algı var ki %100 kadın haklıdır düşüncesi çok kötü bir düşünce.
Öncelikle Sıla'nın anlattıkları çok çelişkili. Ahmet Kural yarım saat beni dövdü diyor komşular bile sese kalktı falan diyor. Ama Ahmet Kural da benim evimin ses yalıtımı gereği dışarı ses çıkması imkansız inanmayan gelsin evimde istediği sesi çıkarsın bakalım ses gidiyor mu dışarı diye ekliyor.
Sonrasında Sıla'nın sözde çoooook feci dayak yediği günün ertesi günü olması lazım videosu var neşeli bir şekilde şarkı söylüyor. O kadar fiziki bir şiddete uğrayan bir kadının bir gün sonra o durumda şarkı söyleyip videoya çekmesi de çok zor kanımca.

Ben bu tür durumlarda çoook bariz bir şey olmadığı sürece taraflardan bir tanesini suçlamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Olayın tersini düşündüğüm için dile getirmek istemiştim ama her konuya yazmamam gerekirdi, bu yüzden yorumlarım kırdıysa özür dilerim. Mesajlarımı da tartışma uzamasın diye sildim zaten. Not düşeyim, ben kadınlara şiddet yanlısı değilim; öyle bir şey söz konusu olduğunda tepki göstermeye çalışanlardan birisiyim. Bu yüzden mesajlarım kırdıysa özür dilerim.
Ben de bu konuda haberler gördüm. Ülkemizde bu hassas bir konu olduğu için direkt böyle olması normal. Ama bence mahkemeden ceza aldıysa net bir şiddet var çünkü bu olay uzun süredir mahkemede canını sıkma.

Arkadaşlar bu tür konularda olayın tam iç yüzünü bilmeden yorum yapmak çok yanlış. Ben olayların Sıla'nın anlattığı kadar olmadığını düşünüyorum en azından :A

Ha şimdi buradan da şiddetin azı olmaz bunu mu savunuyorsun tarzı şeyler diyecekler çıkar tabii ki öyle bir şeyi savunmuyorum. Ama olayın iç yüzünü bilmeden Ahmet Kural kötü Sıla melek tarzı düşünceler de yanlış.
------

Bu tür kadın erkek olaylarında maalesef ülkemizde öyle bir algı var ki %100 kadın haklıdır düşüncesi çok kötü bir düşünce.
Öncelikle Sıla'nın anlattıkları çok çelişkili. Ahmet Kural yarım saat beni dövdü diyor komşular bile sese kalktı falan diyor. Ama Ahmet Kural da benim evimin ses yalıtımı gereği dışarı ses çıkması imkansız inanmayan gelsin evimde istediği sesi çıkarsın bakalım ses gidiyor mu dışarı diye ekliyor.
Sonrasında Sıla'nın sözde çoooook feci dayak yediği günün ertesi günü olması lazım videosu var neşeli bir şekilde şarkı söylüyor. O kadar fiziki bir şiddete uğrayan bir kadının bir gün sonra o durumda şarkı söyleyip videoya çekmesi de çok zor kanımca.

Ben bu tür durumlarda çoook bariz bir şey olmadığı sürece taraflardan bir tanesini suçlamanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Bence de ortada bir olay var. Ama Sıla'nın abartma ihtimali mevcut. Lakin tabiki bu hafiflenemez dediklerine katılıyorum.

• Beğendim
Reactions: Araf and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben de bu konuda haberler gördüm. Ülkemizde bu hassas bir konu olduğu için direkt böyle olması normal. Ama bence mahkemeden ceza aldıysa net bir şiddet var çünkü bu olay uzun süredir mahkemede canını sıkma.

Bence de ortada bir olay var. Ama Sıla'nın abartma ihtimali mevcut. Lakin tabiki bu hafiflenemez dediklerine katılıyorum.
Bu tür konularda da mahkeme genel olarak kadının beyanını esas alır. Kural'ın avukatı da

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın da alınan bugünkü kararla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Müvekkilim Ahmet Kural hakkında bugün görülen davada, yerel mahkemece Bölge Adliye Mahkemesi tarafından müvekkilim lehine kesin olarak verilen bozma kararına uyulmamıştır. Ayrıca üst mahkemenin toplanmasını istediği eksik deliller toplanmamış ve müvekkilim hakkında eski kararın aynısı verilerek cezası ertelenmiştir.

Bugün verilen karar kesin karar olmayıp, istinaf yolu açık olarak verilmiştir. Söz konusu kararı istinaf edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Böyle bir açıklama yapmış bakalım.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Bu tür konularda da mahkeme genel olarak kadının beyanını esas alır. Kural'ın avukatı da

Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın da alınan bugünkü kararla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Müvekkilim Ahmet Kural hakkında bugün görülen davada, yerel mahkemece Bölge Adliye Mahkemesi tarafından müvekkilim lehine kesin olarak verilen bozma kararına uyulmamıştır. Ayrıca üst mahkemenin toplanmasını istediği eksik deliller toplanmamış ve müvekkilim hakkında eski kararın aynısı verilerek cezası ertelenmiştir.

Bugün verilen karar kesin karar olmayıp, istinaf yolu açık olarak verilmiştir. Söz konusu kararı istinaf edeceğimizi bilgilerinize sunarız.

Böyle bir açıklama yapmış bakalım.
Hâlâ daha bitmemiş görünüyor o halde çünkü daha önce de Ahmet Kural ceza aldı deniyordu.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Aynen, hassas bir konu olduğu için çok büyük tepki gelmesi normaldi ama daha fazla uzatmak istemedim, çünkü daha fazla linç yerdim.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İspatlanması zor bir durum daha uzun sürer. Ama Sıla'nın iddialarının tamamı doğru olsa bu kadar az bir ceza almazdı bence.
Bana da öyle geliyor tamamen hissi diyorum bence ortada bir şiddet var ancak Sıla bu olayı çok abartılı anlatıyor. Bir çok kez iddialarının asılsız olduğuna dair haberler gördüm.

• Beğendim
Reactions: xdragxx