2022 Aftersun / Güneş Sonrası (2022) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

MV5BMjdlZTNiZGMtMGEyZS00ODAxLWJlODctMWY5ZjkyYzU1NzgxXkEyXkFqcGdeQXVyMzQyMDgzOTU@._V1_.jpg

Aftersun

Tür:
Dram
Süre: 96 dakika

Yönetmen: Charlotte Wells
Senaryo: Charlotte Wells

Oyuncular:
Paul Mescal
Frankie Corio
Celia Rowlson-Hall

IMDb Linki

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,741
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: https://izleryazar.com/aftersun-2022/

Yılın biraz abartılan filmlerinden. Sade bir hikayeyi iyi işlemiş, Paul Mescal çok iyi oynamış. Fakat çok sıra dışı bir yanından söz etmek zor. Elbette Türkiye nostaljisi filmi bizim gözümüzde daha bir hoş kılıyor. Türkiye'yi Orta Doğu olarak göstermeyen yönetime sevgi ve saygılar.

6.5/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,993
Puanı
1,060
Film hakkında yazılabilecek çok da bir şey yok aslında. Paul Mescal bile filmi kurtarmaya yetmemiş o denli boş bir filmdi. Bir baba ve kızın birkaç günlük tatillerine odaklanan film son derece gündelik ve olaysız bir senaryoya sahip olmasıyla ilerleyen dakikalarda can sıkıcı bir hal almaya başlıyor. Küçük kız çok tatlıydı rolünün üstesinden başarıyla gelmiş. Oscar için fazla iddiasız.

4/10

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
Gamsız hayat herkesi başka yorar cidden. Gerçekten bir başkasının hatırasını izliyorum hissiyle beraberdim film boyunca. Paul Mescal ben geliyorum diyor, paşam benim inşallah aday olursun. 8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sakinlik ve dinginlik arayan insanlar için ideal bir film... Basit bir baba kız ilişkisi gibi gözüken ama tatlı da ilerleyen bir filmdi. Filmin Türkiye'de geçmesi bir yana bunu kaliteli çekimlerle işlemiş yönetmen. Türkiye'yi gerçekten barbar göstermeyen yönetmene saygılar diyebiliriz... Hikaye olarak ise ikilinin aralarındaki o sevgi ve gerilimi hissettiren ve bunu etkili bir biçimde işleyen, bu basit konudan bile iyi bir şeyler çıkabileceğini gösteren yönetmeni takdir ediyorum.

Oscar adaylığı alan Paul Mescal evet çok iyi oynamış ama sanki bu adaylık bir tık fazla gibi geldi bana. Onun dışında kız oyuncu da gerçekten iyiydi. Süresi kısa ve film de keyifli bir seyirlik olduğu için bir çırpıda bitirilebilen bir filmdi. Daha çarpıcı bir filmde olabilirdi daha süslü de olabilirdi ama tercihen farklı sularda yürümüş yönetmen. Hikaye de buna göre tasarlanmış. Belki de birbirlerine aşırı bağlı ve sevgi dolu olan ama aralarında bir çok sorun da olan bu baba kızın hikayesi mini bir tatilde o sakinlikle, o dinginlikle akıcı bir şekilde anlatılmış. Yılın iyilerinden diyebilirim...

7.6/10

• Beğendim
Reactions: bazinga