Acun Ilıcalı Açıkladı: Exxen'in Üye Sayısı Ne Kadar?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,942
Puanı
1,061
2873521_810x458.jpg

TV8 ve Exxen'in sahibi ünlü medya patronu Acun Ilıcalı'dan özel açıklamalar!

Cannes'da gerçekleşen MIPCOM fuarı sırasında İspanyol merkezli Produ sitesiyle röpörtaj yapan Ilıcalı, 1 Ocak 2021'de hizmete giren, dizi ve reality içeriklerinin yanı sıra son dönemde yayın haklarını aldığı maçlarla da adından söz ettiren Exxen'in şimdiye dek 1.1 milyon üyeye ulaştığını belirtirken şu ifadeleri kullandı.

"Basamakların birer birer nasıl çıkılacağı biliyorum. Sektörde kimin kim olduğunu bilirim. Bunların hepsi bana sektördeki her anlaşmada ve her ilişkide büyük bir avantaj sağlıyor. Dünyadaki bir numaralı yapım şirketi olduğumuzu düşünüyorum, çünkü her yıl primetime için yaklaşık 2,000 saat hazırlıyoruz, diğer şirketler bunu yapamaz. TV8'i yaklaşık 6 sene önce satın aldım ve bunu da gururla söylüyorum, 1 share varken şimdilerde ortalama 50'den fazlasına sahip. Reytinglerde kanal sıralamasında 13. sıradayken iki yıl kadardır 1 numaradayız. Ekibim ve ben günde 24 saat kanalda çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi'nin hakları Exxen'de ve spor dışında da çok iyi materyallerimiz var. Çoğunluğu animasyon, eğlence, komedi ve yerel içerik. 1.1 milyondan fazla üyemiz var ki bu da Türkiye için büyük bir sayı."

Röpörtajın tamamına (İspanyolca) şuradan ulaşabilirsiniz.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
O sayı Türkiye için bile büyük sayı değil. 2 yıl olacak neredeyse ve sonuç 1 milyon üye. 1 ayda disney bu üye sayısını katladı. Gerçi dizi ve film işinden uzak bir platform için başarı sayılabilir.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,341
Puanı
1,060
O sayı Türkiye için bile büyük sayı değil. 2 yıl olacak neredeyse ve sonuç 1 milyon üye. 1 ayda disney bu üye sayısını katladı. Gerçi dizi ve film işinden uzak bir platform için başarı sayılabilir.
Avrupa Kupalarını çıkarırsak yarı yarıya düşer.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,615
Puanı
1,061
Afrijada falan yapan olur 2000 saat prodüksiyon başka ülkelerde olmaz tabi kaliteyi düşünmeden, para hırsıyla gitmiyor herkes :X

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Platform yayına başlarken çok ümitliydim açıkçası. O dönem yıllık 900 milyon bütçe ayrılacağı filan söylenmişti. Ancak kısa sürede Tv8 gibi kısır bir döngüye girdi platform. İzleyiciye çeşitli içerik yelpazesi sunmak yerine ilgi gören birkaç içerikle (Gibi, Leyla ile Mecnun ve ben her ne kadar sevmesem de Konuşanlar) asla hak etmedikleri fahiş üyelik ücretleri talep etmeye başladılar.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Üye sayısı çok önemli değil, önemli olan aktif ücret ödeyen abone sayısı.

Acun'un tv8'de önemli iş başardığı bir gerçek ama Exxen şu ana kadar sırtını tamamen Avrupa maçlarına ve Gibi'ye dayamış şekilde ilerliyor. İçeriği zayıf bile demek zor çünkü neredeyse hiç içerik yok. Kat kat ucuza satılan dijital platformlar her hafta onlarca yeni içerikler sunuyorlar. İçerik/fiyat oranı açık ara en kötü platform, bunu düzeltmedikleri sürece 10 milyon üye de olsa abone sayısı çok düşük seviyelerde kalacaktır...